Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Witaj. Będę śledzić wątek. :-D
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Witaj :mrgreen: i baw się dobrze :evilsmile:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Witajcie wszyscy, którzy tu ostatnio przybyliście. Bycie w mniejszości jest cool, życie w rezerwacie to powód do dumy, zaś ataki mainstreamowców to jedynie rozpaczliwe przejawy ich bezsilności :mrgreen:
Bawcie się dobrze, pytajcie o co chcecie i nie przejmujcie się, jeśli jakiś stary wyga zacznie burczeć, zamiast odpowiedzieć - wielu z nas tutaj pamięta czasy, gdy Smiena była szczytem techniki, więc jesteśmy nieco stetryczali, ale to nie powinno nikogo zniechęcać, zapewniam...
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
No no, kto stetryczały, to stetryczały... :mrgreen:
Ja jestem też tutaj nowy, ale mimo to pozwolę sobie się również przywitać. Na "dzień dobry" przypomniałaś mi, jak kiedyś robiłem zdjęcia moim dzieciakom, na filmie który się nazywał Konica Baby (zdaje się). Efekty kolorystyczne, były właśnie takie, jak u Ciebie. Co oczywiście nie jest wadą, wręcz przeciwnie...
 
mazkicz  Dołączył: 08 Lut 2022
Witam.Jestem tu nowy,więc się przedstawię,moje imię Wojtek.Zaczynałem jak każdy od Druha potem Ami,Smiena ,Zenit B [ORWO NP15 to były czasy],minolty,yashici,canony,nikony itp.Wysprzedałem wszystko i zanabyłem Pentax 645n i Pentaks Z-1 i na tym zostanę.Szukałem po świecie muszli ocznej do Z-1 ,bez efektów ,może coś ktoś ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mazkicz napisał/a:
Zaczynałem jak każdy od Druha potem Ami,Smiena ,Zenit B

Witaj i baw się dobrze. Nie każdy tak zaczynał. U mnie najpierw była Vega II a następnie Zenit E itd.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mazkicz, witaj i baw się z nami. Miło powitać kolejnego "seniora". Do Z1 będzie pasowała każda muszla oczna. Nawet od cyfranek. Rozstaw mocowania się nie zmienił.
 

EE2  Dołączył: 01 Wrz 2022
Witam, mam na imię Paweł i interesuje się fotografią analogową. Co prawda nie posiadam (póki co) żadnego aparatu Pentax ale z racji na to, że jest to jedno z aktywniejszych for o tematyce analogowej postanowiłem do Was dołączyć :-) Fotografowałem analogiem już w dzieciństwie. Sporadycznie była to Praktica EE2 mojego Taty (która obecnie jest u mnie i którą własnoręcznie naprawiłem), głównie był to kompakt Minolta Riva Zoom. Po latach przerwy na początku tego roku wróciłem do fotografii analogowej zaczynając od wspomnianej wcześniej Praktiki EE2. Obecnie posiadam 2szt Praktica EE2, 1szt Praktica MTL5, Praktisixa IIA i Canona EOS300 + kilka obiektywów (głównie szkła Pentacon).

Pozdrawiam wszystkich :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj i baw się dobrze. :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cześć Paweł. Dobrze, że postanowiłeś wreszcie tu zawitać. Brak Pentax'a dla niektórych forumowiczów nie jest wadą a wręcz zaletą :-> . Musisz tylko oswoić się z często specyficznym humorem na tym równie bardzo specyficznym forum. Często więcej dowiesz się tu o sprzęcie AGD i motoryzacyjnym niż tym fotograficznym. Mimo wszystko baw się tu dobrze i nie miej pretensji, że Cię namówiłem na pobyt tu. :-P
 

EE2  Dołączył: 01 Wrz 2022
Póki co Twoje porady i namowy wyszły na dobre, coś czuje, że w tym przypadku też tak będzie :-)

Pozdrawiam :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trochę Pentaksów na pewno u Krzyśka pomacałeś. :-P
 

EE2  Dołączył: 01 Wrz 2022
plwk napisał/a:
Trochę Pentaksów na pewno u Krzyśka pomacałeś. :-P


Zgadza się :-) Fajne sprzęty i może kiedyś sobie jakiegoś klasyka sprawię :-) Bardzo miłe wrażenie zrobił na mnie ME Super - miękko pracujący naciąg i w ogóle ten aparat bardzo "miękko pstryka". Fajna, mała lustrzanka :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moje ulubione to superA/programA.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
EE2 napisał/a:
Bardzo miłe wrażenie zrobił na mnie ME Super - miękko pracujący naciąg i w ogóle ten aparat bardzo "miękko pstryka".
O tak! Cudeńko! Witaj na forum :-D
 
Krzyszto f  Dołączył: 08 Wrz 2022
Witajcie.
Jako, że mało skutecznie szukałem tego wątku, to będzie mój drugi post, ale traktujcie go jako pierwszy ;)
W zasadzie naprowadził mnie tutaj użytkownik plwk, po tym jak zapewne przebrnął przez ten mój pierwszy wpis.
A więc tak, obecnie na imię mi Krzysztof, toleruje wszelkie odmiany tego imienia skierowanego w moim kierunku ;)
Żyje, mieszkam, pracuje i to ostatnie też pewnie zrobię w tych Kartuzach - acha, pamiętajcie, że to stolica.. Kaszub - zapewne mieszkańcy Kościerzyny nie podzielają tego, ale cóż, tak było od zawsze ;)
Fotografuje, przynajmniej próbuje to robić dla przyjemności, ale tak jak pisałem w pierwszym poście, zauważyłem, że zbliżyłem się chyba do punktu kolekcjonowania sprzętu a nie fotografowania. Chociaż, gdy czasem się zdarzy, że fotki ogląda mój szef... to on wierzy w moje umiejętności bardziej niż ja sam w swoje i tam gdzie ja szukałbym wad, on mówi, idź porób im fotki, a czasem mi mówią, że robię je inaczej niż inni, że niby co innego utrwalam.
Dlatego chę się pozbyć zbędnych elementów i .. zastąpić je innymi może mniej zędnymi, bo jak by nie było wciąż szukam swojej drogi, choć pentaxa trzymam już w ręku od 10 lat, wcześniej kompakt, wcześniej przerwa, wcześniej Smiena i dano mi też potrzymać Zenita ;) Pentax jakoś zawsze mi chodził po głowie i chodź trzymałem w ręku Nikona, Canona, Sony, to Pentax leży tak jak powinien. A prawda taka, że tych poprzednich to jest tak dużo jak śmieci w polskich lasach, a Pentaxa tak szybko nie spotkasz. Martwi mnie tylko to, że ta marka coraz bardziej się zamyka, nie wiem czy to dlatego, że kupiłem ich aparat, bo kupiłem samochód pewnej marki i tez zbankrutowali, przestałem chodzić do knajp i też się pozamykały ;).
Oki, to chyba tyle tytułem wstępu, co prawda nie pobiję długości pierwszego postu, który potraktujcie jako drugi, ale jeszcze dużo postów przede mną wiec kto wie. Proszę nie wprowadzajcie tylko limitów w ilości znaków na jeden post, to by mnie zabiło ;)
Pozdrawiam
Krzysztof

p.s.
Jak pogrubić tekst w stopce? Bo moje motto takie nieczytelne mi się wydaje.
 

EE2  Dołączył: 01 Wrz 2022
Witaj :-) Tekst w stopce jest dobrze czytelny (przynajmniej przy ciemnym motywie forum, nie wiem jak przy jasnym) a jak chcesz pogrubić to może spróbuj wrzucić go w tagi
[b][/b]


Pozdrawiam
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Krzyszto f, spróbuj też wrzucić swoje motto w "tytule użytkownika", w swoim profilu. Będzie wówczas widoczne pod Twoim nickiem.
 
Krzyszto f  Dołączył: 08 Wrz 2022
EE2 napisał/a:
Witaj :-) Tekst w stopce jest dobrze czytelny (przynajmniej przy ciemnym motywie forum, nie wiem jak przy jasnym) a jak chcesz pogrubić to może spróbuj wrzucić go w tagi
Cytat


Pozdrawiam


Taaa... tagi... to ja pozostanę przy tym co jest, zanim rozkminię te techniczne zagwostki, powiedziałbym, że wręcz tak jak jest jest idealnie :mrgreen:
 
Krzyszto f  Dołączył: 08 Wrz 2022
powalos napisał/a:
Krzyszto f, spróbuj też wrzucić swoje motto w "tytule użytkownika", w swoim profilu. Będzie wówczas widoczne pod Twoim nickiem.


Próbowałem, wychodzi na to że jest za długie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach