piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
HDR z 1 raw ( program)
Witam poszukuję bezpłatny program który mi stworzy peudo HDR z 1 raw po prostu wrzuce go i już. (potem grzebanina z opcjami )
mam już Photomatix ale on jest płatny.. wiec chciałbym coś co jest bezpłatne.. i też zrobi mi tak ładnie jak Px.
easy hdr nie widzi mi moich PEF .. chce 3 zdjęcia : / tak samo jak Q... coś tam coś tam taki programm o dziwnej nazwie ;) też nie chce.. : /

Co polecacie ?? szukałem troche w necie.. no i masakra nic nie ma a jak jest to photomatix : /

odkryłem własnie photomatix basic... ale to zal.pl brak opcji praktycznie robi hdr i .. nic z tym nie mozna dalej zrobić : /
 
walec  Dołączył: 11 Sie 2008
zawsze możesz tego jednego rawa wywołać z trzema poziomami ekspozycji i dopiero trzy jpegi wrzucać do programu
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Cytat
zawsze możesz tego jednego rawa wywołać z trzema poziomami ekspozycji i dopiero trzy jpegi wrzucać do programu


Racja ale jak masz 50 rawów to .... leń cie bierze :)
 

rafalbydgoszcz  Dołączył: 28 Cze 2009
dynamic photo hdr....obsluguje rawy i jpegi
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Czy jest sens robić HDR z jednego rawa bo taki sam efekt można osiągnąć krzywymi, poziomami etc?
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
qtpfsgui - open source i darmowy, z tego co pamietam mozna było jednego RAWa męczyć (ale nie jestem na 100% pewien).

http://qtpfsgui.sourceforge.net/
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
izbkp napisał/a:
Czy jest sens robić HDR z jednego rawa bo taki sam efekt można osiągnąć krzywymi, poziomami etc?
Popieram, parę razy próbowałem z jednego rawa coś takiego zrobić, ale po wszystkim okazywało się że lepiej wyglądał ... odpowiednio wołany RAW w RT.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
izbkp napisał/a:
Czy jest sens robić HDR z jednego rawa bo taki sam efekt można osiągnąć krzywymi, poziomami etc?


Z 1 RAWa nie da się zrobić HDRa - da się zrobić pseudo-HDR czyli zwykły obrazek przekolorowany i landrynkowy.

Zawsze można takim zaszpanować na Flikrze albo postraszyć kolegów na forum :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z 1 jpg się nawet da :

http://www.mediachance.com/files/redynamix.exe

Działa też jako plugin do np. Xnview
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
A jak to odpalić?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Najpierw ściągasz i instalujesz program Xnview.
Potem odpalasz redynamix.exe
Wskazujesz katalog pluginów Xnview (xnview/8bf/)
Odpalasz Xnview, otwierasz jpg, naciskasz ctrl+G
Wybierasz plugin z listy i masz...

Mam pełną wersję dałem za nią aż 16 $ przed kryzysem :-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Dzięki, rozumiem już chyba problem bo używam XnView w wersji portable, z którą najwyraźniej nie działa automatyczna instalacja a nie będę zaśmiecał sobie systemu instalacją XnView :) Czy wiesz jak załadować toto jako plugin ręcznie? ;)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kupić sobie mniej zaśmiecającego system Photoshopa bo nim ta wtyczka też działa :-)

Na zachętę :

Zdjęcie przed zadziałaniem plugina :


Zdjęcie po przetworzeniu na standardowych ustawieniach :

 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
B.dobra zachęta ;)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
izbkp napisał/a:
B.dobra zachęta ;)


Ale z HDR/pseudo HDR nie ma to wiele wspólnego...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Moim zdaniem to jest właśnie idealny pseudo HDR ;)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Wypalone szyby w oknie na środku i kopuła na krawędzi przepalenia - moim zdaniem to jest po prostu zdjęcie niezbyt kontrastowej sceny (vide pierwszy plik) z rozciagnietym histogramem.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Semantyka bo mniej więcej w defininicji pseudo-HDR - zawiera się rozciągnięty histogram. Jak napisałem wcześniej, to co HDR wyciągnie z jednego obrazka można osiągnąć osiągnąć krzywymi, poziomami etc. Tyle, że przy zastosowaniu tego programu za 16 USD jest po prostu dużo mniej roboty ;P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Programik ten podciąga saturację i robi kilka innych rzeczy.

Jedyna wada to wyciąganie szumu na niebie.

W bardzie zaawansowanej wersji ale za 55 $ jest kilka dodanych opcji (min. redukcja szumu na niebie) i to już jest ideał do pseudo-HDRów.

Bardzo fajne można zrobić nim zdjęcia B/W lub sepia.

Popróbować nic nie kosztuje a efekty są świetne.

W każdym razie jest warty tych 16 $ :-)
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
To co tutaj pokazujecie to gnioty ja wyciągam z rawa takie coś :

http://www.digart.pl/zoom...yszlosc_II.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach