stefano2  Dołączył: 12 Sty 2008
[obiektyw] Problem z wyborem - Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG
Witam, zamierzam kupić w/w obiektyw (wersja APO). Przeglądając oferty w internecie zauważyłem że na niektórych zdjęciach obiektyw ma jakby zamszową obudowę, natomiast na innych obiektyw jest błyszczący, plastikowy. Czy istnieją dwie wersje tego samego modelu czy to wina zdjęcia? Z góry dziękuję za pomoc.
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
To wina zdjęcia. Wszystkie sigmy są "zamszowe".
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
A może jest inny powód.
W moim Vauxhallu gałka skrzyni biegów była zamszowata. Po 100kkm błyszczy się jak Pikusiowi klejnoty. :roll:
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Yalin napisał/a:
To wina zdjęcia. Wszystkie sigmy są "zamszowe".

nie sa, moja apo nie byla zamszowa. zamszowe widzialem tylko wersje DG, 'gladkie' pozostale (jest ich pare wersji, na anglojezycznych forach nawet czytalem o przypisywaniu roznic jakosci optycznej do wersji rozpoznawanych po kolorze cieniutkiego pierscienia na obudowie - rozne 'red stripe' itd
pozdrawiam
kp
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
witusch, ale EX chyba nie jest jednoznaczne z zamszowym wykończeniem. 70-300 DG APO nie jest EX a jest zamszowa. BTW nie wiem czy zauważyliście, ale Sigmy (przynajmniej moja) śmierdzą :lol: Po używaniu ma sie na rękach nieprzyjemny zapach smaru, czy jakiejś innej substancji "technicznej".
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
klimecki_ napisał/a:
Yalin napisał/a:
To wina zdjęcia. Wszystkie sigmy są "zamszowe".

nie sa, moja apo nie byla zamszowa. zamszowe widzialem tylko wersje DG, 'gladkie' pozostale (jest ich pare wersji, na anglojezycznych forach nawet czytalem o przypisywaniu roznic jakosci optycznej do wersji rozpoznawanych po kolorze cieniutkiego pierscienia na obudowie - rozne 'red stripe' itd
pozdrawiam
kp

Zgadza się. To skrót myślowy. Chodziło mi o to że te modele o które pytał stefano2 są "zamszowe"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach