vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
CeWe Fotoksiązka
Witajcie. Jakoś mnie naszło coby zamiast wołania fotek zrobić sobie fotoksiążkę Cewe. Program ściągnąłem, edycja bardzo prosta i przyjemna. Książka jest - tylko nie wiem jak z jakością dzisiaj tego cyfrowego wydruku. Opinie, które znalazłem w necie i na naszym forum są stare a technika idzie naprzód. Może ktoś z szanownych forumowiczów drukował ostatnio fotoksiążke i może się podzielić wrażeniami?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
vomer, a możesz oświecić czym się różni "książka cewe" od zwykłej książki albo albumu foto?
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
W PC Format pamiętam było porównanie fotoksiążek z kilku serwisów, jak coś mogę poszukać bo to w niedawnym numerze było.
 
kindUp  Dołączył: 01 Kwi 2009
Drukowałem ostatnio poprzez FotoJokera.
Wszystko OK. Jakość dobra: nasycenie trochę mniejsze niż na foto i trochę jaśniej (minimalnie), poza tym wszystko ekstra wygląda jak typowa książka-album.
ps.
drukowałem na zwykłym papierze, nie foto (kredowy, matowy)
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
andrusz napisał/a:
vomer, a możesz oświecić czym się różni "książka cewe" od zwykłej książki albo albumu foto?


Cewe to nazwa firmy i softu do tworzenia fotoksiążki. Ich produkty można zamówić m.in. w Fotojockerze lub bezpośrednio online.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Re: CeWe Fotoksiązka
vomer napisał/a:
Witajcie. Jakoś mnie naszło coby zamiast wołania fotek zrobić sobie fotoksiążkę Cewe. Program ściągnąłem, edycja bardzo prosta i przyjemna. Książka jest - tylko nie wiem jak z jakością dzisiaj tego cyfrowego wydruku. Opinie, które znalazłem w necie i na naszym forum są stare a technika idzie naprzód. Może ktoś z szanownych forumowiczów drukował ostatnio fotoksiążke i może się podzielić wrażeniami?


ja jestem zadowolony :-) mam już 6, z różnych wyjazdów oraz ze ślubu :-) robilem na normalnym papierze, w twardej oprawie.
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
hej, niewiem jak teraz jakość, ale zamawiałem ponad rok temu, druk był robiony w 2 różnych fabrykach/drukarniach i powiem szczerze, jakość średnia,
na targach w łodzi miałem okazje dotykać kilka różnych i ładnie się prezentowało (w mojej opini lepiej niż cewe) oferat http://najlepszefoto.pl/f...oferta-pro.html

pozdrawiam Bart
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Książkę zamówiłem jednak w Cewe. Przyszła i wszystkim bardzo się podoba. Można mieć trochę zastrzeżeń do jakości druku ale ogólnie efekt jest dużo lepszy niż zamówienie zdjęć tradycyjnych, pomimo, że jakość tych drugich jest lepsza. Polecam wszystkim do zrobienia sobie takiej pamiątki z np. urlopu.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
vomer napisał/a:
Można mieć trochę zastrzeżeń do jakości druku ale ogólnie efekt jest dużo lepszy niż zamówienie zdjęć tradycyjnych, pomimo, że jakość tych drugich jest lepsza.

Czyli jest lepiej, mimo, że jest gorzej? :->
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
rjan napisał/a:
Czyli jest lepiej, mimo, że jest gorzej?


Można to tak ująć. Jakość wydruku jest gorsza niż fotki z labu ale efekt ogólny rekompensuje te braki.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Odgrzewam kotleta - proszę o wyrozumiałość :roll:

Czy robił ktoś z Was niedawno u nich?

Czy poszli w przód z jakością?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
qameleo napisał/a:
na targach w łodzi miałem okazje dotykać kilka różnych i ładnie się prezentowało (w mojej opini lepiej niż cewe) oferat http://najlepszefoto.pl/f...ferta-pro.html/


Fotoalbum w tej firmie to przede wszystkim nie wydruk, a normalnie naświetlany papier foto, tak jak odbitki w labie, na takiej samej maszynie. Wiem, bo ja to od niedawna robię o-P Potem takie rozkładówki naklejane są na grube tekturowe przekładki a wszystko zgrzewane w książkę i oprawiane. Cena wyraźnie wyższa niż fotoksiążka ale jakość też inna o-)

Nie żebym reklamował, tak tylko informuję.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Danin napisał/a:
Czy robił ktoś z Was niedawno u nich?

Tak. Rozdzielczość wydruku przeciętna, kolorowe zdjęcia zalatują "madżentą", za to czarno-białe całkiem dobre (co wcale nie jest takie oczywiste), ponadto cena konkurencyjna i bardzo szybka realizacja zamówienia.
Ja robiłem dwa albumy ostatnio u nich. Znajomi byli zadowoleni, ale ja nie bardzo. Oczekiwałem nieco wyższej jakości. Wszystko zależy do czego potrzebujesz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach