fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
key, najlepszą metodą jest dorwać kogoś w Twojej okolicy i pomacać sprzęt. Od tego dużo zależy. Jak Ci body leży dobrze w ręce, to nagle może się okazać, że pozostałe cechy są mniej istotne :-)

Napisz skąd jesteś, będzie Ci łatwiej pomóc.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
key napisał/a:
Dużo osób wrzuciło + na MX-a, jestem ciekaw jak to wygląda w konfrontacji z Super A? Czemu akurat nie ten drugi korpus?
SuperA też jest super :-D
Łatwiej sie nim posługiwać - wygodniej mi się naciska guziczki (niż kręci pokrętłem czasów w MXie), ma P, A, M, Tv, automatyke błysku TTL - lampę z TTL kupisz za kilkadziesiąt zł., czas do 1/2000, jakbys chciał winder podpiąć to bez problemu go kupisz, w zasadzie to brakuje mu tylko AF.
Za to MX ma największy wizjer, mechaniczne wszystkie czasy - mozesz focić bez baterii, tańsze obiektywy, a z trybów pracy tylko manual. No i miano bardziej kultowego,
Mam oba, używam je i oba bardzo lubię. Nie potrafię wskazać który lepszy. Bardziej użyteczny, poręczny chyba bardziej SuperA, ale to moje zdanie.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Mając do wybory SuperA i MX'a w tej samej cenie wziąłbym OBA ;-)

Mam oba i za przedmówcą nie potrafiłbym wskazać które body jest "milsze" w obsłudze...

Ale (jeśli to miałaby być podpowiedź) częściej używam SuperA... i to wszystko przez użytkownika JacekH
 
key  Dołączył: 05 Wrz 2010
Wydaje mi się, że moje osobiste odczucia nakłaniają mnie do zakupu Super A.
Muszę tylko jeszcze przeanalizować jak to będzie wyglądało z obiektywami, jakich bagnetów będę musiał szukać, czy są one w miarę dostępne. Tak przy okazji jakie lampy najlepiej współpracują oraz jaki model winder-a pasuje?
Dużo kolejnych pytań po tym jak mi się wydawało najważniejszym.
Heh..dużo tego :)..ale na szczęście to tylko mobilizuje do kolejnych poszukiwań.
Pozdrawiam
Key
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
key, Super A - świetna puszka, chociaż akurat sam takiej nie mam ;-) Będą działały zdaje się wszystkie wersje obiektywów na bagnet K (w tym także większość RK - z MXem tak fajnie nie ma), ZTCP to pasuje WInder MEII i MotorDrive A. Super A ma TTL, więc z lampami jest luzik - np. AF 280T lub - jeśli taka potrzeba - AF 400T .
 
key  Dołączył: 05 Wrz 2010
Dziękuję bardzo za tak szybką i konkretną odpowiedź...jakby ktoś jeszcze mógł potwierdzić temat windera MEII to byłbym wdzięczny...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Najlepiej wszystko potwierdza Bożydar. http://kmp.bdimitrov.de/
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
winder MEII pasuje ale z opinii kolegów na forum wynika, że psuje naciąg migawki...
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
pawgra napisał/a:
winder MEII pasuje ale z opinii kolegów na forum wynika, że psuje naciąg migawki...


No podobno faktycznie psuje naciąg, ale na razie w moim SuperA tego nie zauważyłem, być może za mało go używałem, windera oczywiście... Kolejną wadą windera jest jego głośna praca, choć na nie zorientowanych robi piorunujące wrażenie. A poza tym sprzęt jest zajefajny.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
key napisał/a:
MX-a, jestem ciekaw jak to wygląda w konfrontacji z Super A?

Super A jest rzeczywiście super - ale nie będzie pracował jeśli padną baterie, chociaż to jest w zasadzie mało prawdopodobne, bo zużywają się niezbyt szybko i można zawsze mieć te 2 "pastylki" w torbie na zapas. Różnica miedzy MX`em jest zasadnicza - korpus w pełni oparty na sterowaniu elektronicznym, nie będę opisyweał bo znajdziesz wszystko w necie. Matówka bardzo dobra i jasna, z klinem, ale jednak nie dorównuje MXowi. Korpus z całą pewnością bardziej wszechstronny w obecnych czasach, gdyż możesz do niego podpiąć nawet "kita" od cyfrówki i będzie pracował (tylko w trybie program). Jeśli na to zdecydujesz się to kupuj koniecznie z oryginalnym "mini gripem", często widzę że oferowane są egzemplarze bez tego, a ten grip zwiększa łatwość trzymania aparatu. Nie kupuj modeli Program A czy też Super Program, to są niby identyczne aparaty, ale jakby bardziej amatorskie, a przede wszystkim mają wolniejszy przebieg migawki - synchronizacja z lampą przy 1/100 sek (Super A 1/125).
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Yeti napisał/a:
Nie kupuj modeli Program A czy też Super Program, to są niby identyczne aparaty, ale jakby bardziej amatorskie, a przede wszystkim mają wolniejszy przebieg migawki - synchronizacja z lampą przy 1/100 sek (Super A 1/125).


Kolega Yeti pisząc Super Program mial na myśli Program Plus. Super Program to amerykańska wersja SuperA - rzadsza na rynku i zazwyczaj droższa.

Z resztą nie moge sie nie zgodzić ;-)
 

timor  Dołączył: 16 Kwi 2010
Key, Na co Ci winder ? Sam piszesz, że chcesz robić foty powoli i z namaszczeniem. To tylko dodatkowy koszt. No ok. wygląda "cool" i jeśli masz duże dłonie to może się przydać jako uchwyt, bo w końcu programowe korpusy pentaxa raczej małe są.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
timor napisał/a:
robić foty powoli i z namaszczeniem

Winder w tym nie przeszkadza...

Cytat
To tylko dodatkowy koszt

Może, ale stosunkowo niewielki. Ja za winder ME II dałem 50 PLN
 
key  Dołączył: 05 Wrz 2010
Witam,
dokładnie tak jak mówi jacekh , nie jest to wygórowany koszt, a nie koniecznie trzeba go używać jako winder-a...mi zależało bardziej na jego korzyściach w formie grip-a...
Póki co męczę się z body , bo przyszło do mnie jakieś felerne, w poniedziałek dowiem się co mu dolega.. :-/

Pozdrawiam
Key
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
a jakie masz objawy ?? Co dzieje sie z korpusikiem ??
 
key  Dołączył: 05 Wrz 2010
Hmm..może po prostu opiszę co się stało...body przyjechało do mnie paczką razem z obiektywem...odczekałem pewien czas, aby temperatury się jakoś wyrównały...kupiłem nowe baterie, włożyłem je i po zamknięciu (a właściwie przykręceniu całej dolnej części obudowy bo nie można w żaden inny sposób wymienić baterii- zapieczone zabezpieczenie od miejsca na zasilanie) migawka wydała dźwięk, mówiąc wprost wystrzeliła, nie wiem czy czasami po prostu dokręcając śrubki nie nacisnąłem spustu, po czym zorientowałem się, że lustro nie opadło a migawka nie otworzyła się ponownie...wyczytałem , że czasami tak się zdarza, co prawda odnosiło to się do ME Super , ale zastosowałem opisany tam zabieg, i rzeczywiście lustro opadło, ale...no właśnie pozostało jeszcze jedno ale, gdyż nie można ponownie naciągnąć migawki..umówiłem się z panem Cytulskim na jutro zobaczymy co powie, może da się uratować body, a może wręcz przeciwnie...
Może ktoś miał z czymś podobnym do czynienia ?...

Pozdrawiam
Key
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
hmmm... ciężko to wygląda :-( drogo zapłaciłeś ?? i skąd brałeś ?? było cokolwiek o uszkodzeniach ??
 
key  Dołączył: 05 Wrz 2010
Skorzystałem z ogłoszenia z tego forum...miał być sprawny...zobaczymy co wyjdzie po naprawie...póki co sprzedający milczy..

Czasami tak bywa...

Pozdrawiam
Key
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawgra napisał/a:
winder MEII pasuje ale z opinii kolegów na forum wynika, że psuje naciąg migawki...

MEII używałem z SuperProgramem, ale krótko, no bo rozmawiałem z serwismanem z Krakowa, który przestrzegał mnie przed używaniem winderów, bo ponoć przy intensywnej eksploatacji mogą się np. zacząć klatki nakładać itp. Mówił, że miał takie przypadki.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A mnie swego czasu winder "rozkręcił" ręczny naciąg w P50. Tak więc nie zawsze ich używanie jest bezpieczne. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach