WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
I jeszcze jedno zdanie z pentaxforums:
"The one and only question for this lens will be if it is better at 2.4 and especially 2.8 than any of 2.8 zooms in that region. If this lens performs wide open, it is a winner. If it needs to warm up to 4.0 to be sharp, it is a loser lens."

Zgadzam się w 100%.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
nie wiem czy było (ale chociaż na temat ;-) )

porównanie schematów:
http://ricehigh.blogspot....aged-fa352.html
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
zy napisał/a:
porównanie schematów:


Widać nie tylko ja miałem taką intuicję.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
czyli zrobili to czego od dawna wszyscy chcieli - odświeżyli sprawdzony schemat i wypuscili za przystepna cene (troche swiatla im sie zgubilo po drodze) wiec nie wiem o co tyle narzekania

przy dzisiejszych cenach FA35/2 rozwiazanie idealne

gdybym mial wybierac nie zastanawialbym sie ani chwili (zakladajac, ze to ta sama konstrukcja)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wątpię w QSF - jakby było to:
a) nie miałby oznaczenia DA L
b) tu http://www.pentaximaging....L_35mm_F2.4_AL/ by o tym wspomnieli (robią tak dla każdego szkła z QSF)

dla mnie to wystarczy żeby mieć pewność, że QSF nie będzie

ale i bez QSFa jest to bardzo interesujące szkiełko
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
QSF chyba faktycznie nie będzie...
Szkoda....
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Żaba napisał/a:
Mimo wszystko szkła jeszcze niem ma więc sugeruję poczekać,

Tego się trzymam ale mimo wszystko jeszcze czytam ten wątek... śmiesznie jest. Ale marzyć trzeba! :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wuzet, zachowaj dla siebie takie przemyślenia czynione na bazie kuchennej psychologii. Nie potrzebujemy wszczynać kolejnej wojny międzysystemowej.

To jest wątek o DA35/2,4 i tego tematu proszę się trzymać.

wuzet napisał/a:
Panowie ... wiecej dystansu

:!: :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kierdel napisał/a:
Obiektyw z tematu nie nadaje sie do analoga, wiec dla wielu nie zastapi "uniwersalnego" FA.
Dlaczego nie? Jesli fkatycznie pokryje FF, to wyglada na to, ze taki srebrny DA 35/2.4 to bedzie wprost idealne szklo do starista. Na calej serii Z tez bezproblemowo zadziala. W MZ i starej serii P pojdzie jako full automat.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mike Johnston troche pisze o 25/2.4 na swoim blogu: http://theonlinephotograp...-was-wrong.html

W komentarzach, ktos pokazal graficzne porownanie opublikowanego schematu. Wyglada na to, ze jest prawie iedntyczny, a wiadomo jak to jest z "prawie". 35/2.4 jest minimalnie mniejszy niz 35/2, to tlumaczy mniejsza swiatlosile, ale moze rowniez powodowac winietowanie na filmie.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Nie znam się na formułach optycznych, ale na mój humanistyczny ("jeśli masz problemy z matmą to wcale nie znaczy, że jesteś humanistą - wręcz przeciwnie") rozum, to jeśli ostatnia soczewka w 35 2,4 jest takich samych rozmiarów jak w 35 2,0 - to odpowiada ona za pole obrazowe FuFu.
Inaczej nie widziałbym sensu w zmniejszaniu reszty soczewek pozostawiając ostatnią niezmienioną jeśli nie dla przyciemnienia z pozostawieniem krycia FF.

Ponad to zmniejszenie rozmiarów soczewek zmniejsza krzywiznę na skrajach soczewek, a to właśnie ta krzywizna imo bardziej wpływa na winietę, spadek ostrości w rogach, komy i inne p*****. Krótko mówiąc będzie ciemniej, ale ostrzej na rogach i bez winiety.
Ewentualnie rozmiar tylnej soczewki może ograniczać zalety korekcji w rogach, przez duży kąt padania światła na brzegi matrycy, ale w tym wypadku tylna soczewka pozostaje niezmieniona.

Ale to tylko na razie w mojej głowie :-P
Jak się sprawdzi, to kupuję to szkło i Super A :mrgreen:

 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Pożyjemy zobaczymy. Jakoś nie wierze w przesadną precyzje schematów podawanych do publicznej wiadomości, a jak by krył 135 to miałbym jeszcze fajniejszą małpkę wraz z P30 - 35 mm to moja ulubiona ogniskowa.

Choć nie ukrywam, że przede wszystkim liczę na to, że będzie całkiem przyzwoitym standardem na APS-C, fajnie by mi uzupełniał w razie czego 10-24 i 50-150 nie zajmując tyle miejsca w torbie co sigma 18-50/2.8. Tu kuriozalnie sięgnięcie po stary schemat może być dla mnie plusem - stary 35/2 dawał dla mnie przyjemniejszy obrazek na cyfrze niż nowe super-duper ostre 20 mm i 30 mm do mikro 4/3 i nx. Ciekawe jak jego reinkarnacja :-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
WuWu84 napisał/a:
Pożyjemy zobaczymy
Trzeba pożyc tak do polowy pazdziernika ;-) . Adorama podaje juz cene - 219$. Dzwonilem i pytalem kiedy bedzie dostepne i podali mi termin na 17 pazdzernika.
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
219$ w przedsprzedaży :) Czyli po miesiącu/dwóch można oczekiwać ceny około 200$ albo mniej :) Cieszy to bardzo :)
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
rbucz napisał/a:
Yura napisał/a:
Inaczej nie widziałbym sensu w zmniejszaniu reszty soczewek pozostawiając ostatnią niezmienioną jeśli nie dla przyciemnienia z pozostawieniem krycia FF.

Mniejsza soczewka = tańsza soczewka. Może to projektował księgowy, a nie inżynier...

Przecież tam różnica jest minimalna i to tylko na rysunku który nie musi idealnie odwzorowywać prawdziwych wymiarów, tak jak zdjęcie. Wydaje mi się, że więcej oszczędzili dając plastikowy bagnet :) o QSF nie wspomnę :)
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
radek229 napisał/a:
799zł

Cena czyni cuda... Czekam na testy.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
"posiada system zabezpieczenia SP (Super Protect) przed wodą i kurzem"

WR dla ubogich ?
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Pierwsze fotki z tytułowego obiektywu:
http://www.pentaxforums.c...35mm-prime.html
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
WojtekKawecki napisał/a:
Pierwsze fotki z tytułowego obiektywu:

Wyglądają nieźle, ciekawe jak AF działa?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach