godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
smc Pentax-DA 35 mm f/2.4 AL
smc Pentax-DA 35 mm f/2.4 AL. Czyżby stałka dla entry-level? Coś się dzieje! Dolarowa cena to ok. 700zł. U nas pewnie sporo więcej. Tak czy inaczej niezle. Jestem ciekawy jak to coś będzie działało na pełnej dziurze...
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Czy mi się wydaje czy jest metalowy?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
deckard, wydaje Ci się. w pełni plastikowy. nawet bagnet. ale trzeba dla ścisłości napomknąć, że przy dzisiejszym rozwoju inżynierii materiałowej, to naprawdę nie jest problem!!!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
deckard, to bardzo śliski i twardy plastik, tak jak w kicie, kita też można sfotografować tak by wygladał jak pomalowany metal.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Szlachetny czy nie, jeśli będzie robił ładny obrazek, to już go kupuję. Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad odpowiednikiem 50mm na filmie do cyfry, 35/2.0AL jest obecnie absurdalnie drogi i pluję sobie w brodę, że nie kupiłem go 10 lat temu, jak kosztował grosze, 35/2.8Ltd makro jest obiektywem makro, co niekoniecznie jest tym co szukam, a 31Ltd jest - nie ukrywajmy - obiektywem drogim i mam wątpliwości czy potrafiłbym jego 'miodność' umiejętnie wykorzystać.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
teo, pełna zgoda... feeling jest istotny... plastik nie jest tak przyjemny jak metal... ale jeśli ta 35 będzie optycznie na takim samym poziomie od pełnej dziury, albo chociaż działki wyżej jak kit od f8.0... no i za taką cenę, jak przewidywana... to ja się będę naprawdę cieszył...
ale jeśli optycznie nie będzie lepsza niż kit, to suchej nitki na tym obiektywie nie zostawię...
no i jest jeszcze kwestia autofokusu - lekki obiektyw żwawiej będzie się poruszał na śrubokręcie...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
jorge.martinez napisał/a:
Hm... kto wie, może też kryje pełną klatę...

też miałem tę myśl, ale nie chciałem zabrzmieć hurraoptymistycznie...
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
To i ja się przyłączę do dyskusji :lol: .Co wy na to?



 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dwa pierwsze to normalnie gwiezdne wojny.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Czy ktoś wie, kiedy obiektyw ma się pojawić w sprzedaży?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Janusz Gdula napisał/a:
Czy ktoś wie, kiedy obiektyw ma się pojawić w sprzedaży?

Coś mi się październik 2010 kojarzy.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Nowy obiektyw mi się bardzo podoba. Pewnie zagości u mnie w przyszłym roku z FA 50/1.4 ;-)
Jeśli plastik jest taki jak w kicie to bagnet mi zupełnie nie przeszkadza - ostatnio musiałem zniszczyć kawałek obudowy kita i się strasznie zmęczyłem ;-) .
Bardziej mnie martwi brak skali ostrości na pierścieniu. Wiadomo coś czy ten obiektyw będzie miał QSF?
Pozdrawiam
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
DAL nie mają QSF... Bo są L... Pentaksowy napad przez dezinformację na pewne eLki...
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
plwk napisał/a:
FAJe mają plastikowe bagnety, komu się połamał?


Ja myślę że nikt Ci nie odpowie pozytywnie.Tandetny plastik fantastik z świetnym rysunkiem i ostrością od pełnej dziury- to dopiero były by jaja.Powstanie kupa opacznych mega testów aby udowodnić wyższość ponad wszelką wątpliwość szkiełek za minimum 2-3k nad biedaczkiem za 0.7k,Jestem praktykiem i jak dla mnie wydanie minimum 1k więcej na szkło które mi zaoferuje niecałą działkę światła i metalową obudowę to nieporozumienie.Poza tym trzeba poczekać do pierwszych testów aby nie ściemniać bez umiaru :lol: .

p.s.I tak jestem zakochany w DA 70LTD i muszę je mieć(chyba kupię na raty) :-P
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
tatsuo_ki napisał/a:
od tego:
http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/90494 ?
sądząc z tego, co można przeczytać w internecie, w co najmniej trzykrotnie niższej cenie...

FA35 jak był produkowany, kosztował z grubsza tylee co ten kolorowy cudak, więc nie masz racji. Zresztą cenę akurat ma bdb jak na tego typu szkło, choć oszczędności (plastikowy bagnet) są widoczne bardziej niż u konkurencji.
tatsuo_ki napisał/a:
większe możliwości, znaczy co? przyniesie kawę i zaśpiewa kołysankę?

makro jak makro, ale mała min. odległość ostrzenia b. dużo daje.... Wykonanie-do solidności LTD nie ma sensu go chyba porównywać...
tatsuo_ki napisał/a:

odnoszę wrażenie, że wąskohoryzontalne myślenie przejmuje kontrolę również nad sprzętową częścią forum...
nie mówiąc już o tradycji narzekania na spełnione marzenia...

A ja odnoszę wrażenie, że to Kolega ma wąskohoryzontalne myślenie o ulubionej marce. Uwag o marzeniach pozwolę sobie nie skomentować.
Myślę, że dobrze, ze to szkło się pojawi, bo brakowało po wycofaniu FA35 podobnego szkła w systemie. Jednak mogłoby to być szkło o lepszych parametrach, zobaczymy jekie będze optycznie. Zatem co? zamiast lepszego szkła w kolorze czarnym, mamy kolorowe o gorszych parametrach? no to z czego tu się cieszyć??? Jak to się ma do wąskich horyzontów?
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Gorzej jak wyjdzie że kolorowe i bardzo fajne optycznie :lol: , ale wtedy zawsze będzie można ponarzekać na plastik i że drogie bo taki wymiatacz niskolevelowy N35 1.8 kosztuje 700zł.

Ciekawe spostrzeżenia z pentaxforums:

I think I'm getting it... After having seen the optical layouts of the FA35 and the DA35 it dawned on me...

Could it be possible they do the 55mm f/1.8 and 55mm f/2 Takumar trick again? For those who don't know: at that time (in the 60's and 70's) Pentax had three standard lenses, the 50mm f/1.4 was the most expensive, the 55mm f/1.8 was the intermediate speed model and the 55mm f/2 was the budget model.

The funny part is that the f/2 and f/1.8 models were 100% the same optically. Only the f/2 model had an internal light baffle which practically stopped down the lens to f/2. Now that I remember this story and the strange f/2.4 speed... Could it be possible that Pentax wants to give us two options? They discontinued the FA35/2, but I see almost the same optics in the DA35/2.4. What if they decided to give the non-WR bodies the cheap DA35/2.4, and the owners of the more expensive WR bodies a DA35/2 WR?

So in other words: could it be possible that the DA35/2.4 is crippled in exactly the same way as the 55mm f/2 Takumar: with an internal light baffle, but that it sports exactly the same optics as the (possibly upcoming) DA35/2 WR?

I don't know if this is a strange idea, but the speed of f/2.4 is suspicious...

I have made similar speculations in a couple of these threads given that the DA L zooms all have a corresponding "regular" model. It is possible that they will release a DA 35/2 AL WR with the K-5.
:-P
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Dokłądnie to chciałem zasugerować 8-) Jednak obawiam się, że to pół działki to raczej nie będzie przymknięta przesłona, a gorsza jakość szkła i powłok.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Za PentaxForums: http://www.pentaxforums.c...928-post40.html

Wygląda na to że jednak to ta sama konstrukcja optyczna.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
popo76, raczej to f/2.4 to jest f/2 ale albo z ograniczoną sztucznie światłosiłą, albo ograniczoną przez użyte szkło
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Poprzednie F2 na pewno było F2, natomiast nie wiadomo, czy obecna F2,4 to nie F2 :evilsmile:

[ Dodano: 2010-09-09, 23:56 ]
Albo powłoki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach