Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Jak to jest z ostroscią unlimiteda na 2.4 i 2.8? Mój egzemplarz na 2.4 nie jest wybitnie ostry natomiast przymknieciem do 2.8 powoduje wyraźnie wzrost ostrości. Wszyscy chwalą ze ostro od pełnej dziury i na optycznych wyniki testu też pokazuja że 2.4 i 2.8 różnią się minimalnie. Może ją mam za duze wyobrażenia co do ostrości na pełnej dziurze:D
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Pokaż jakąś fote z 2.4
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
W linku 2 przykłady zdjęć na przysłonie 2.4 i 2.8.

https://www.sendspace.com/file/dfekpz
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Zerknę u siebie, ale chyba przesadzasz.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Niniejszym dołączam do zadowolonych użytkowników unlimiteda.
Po dwóch kitach DA 18-55 i 50-200 to mój pierwszy obiektyw z AF. Mam co prawda dwie manualne stałki, które pięknie oddają kolory i są bardzo ostre, ale DA 35 F2.4 dzięki AF po prostu trafia w cel, zwłaszcza kiedy ten cel jest ruchomy (jak rozbrykane dzieci). Jestem zachwycony! Szybkość ostrzenia, kolory, ostrość, bokeh... no normalnie cud miód i orzeszki.
Mój wydaje się być ostry od pełnej dziurki, ale rzeczywiście każda działka w tą czy wew tą daje realne zauważalne zmiany GO na obrazku, coś pięknego...
Szkoda tylko, że cała reszta optyki Pentaxa nie jest w podobnych cenach... ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Color napisał/a:
Szkoda tylko, że cała reszta optyki Pentaxa nie jest w podobnych cenach... ;-)

Jak do tej pory nie żałuję żadnego grosza wydanego na wszystkie trzy obiektywy Pentaxa, które posiadam (znaczy się mam więcej, ale tylko trzy DA) ;-) W związku z tym na ceny nie narzekam.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Abstrahując od ceny obiektywu do bokehu można mieć zastrzeżenia, ostrość i rozdzielczość ok, ale bez szaleństw. biorąc pod uwagę cenę to obiektyw super.
Z żalem wspominam bezsensownie i za grosze w porównaniu do dzisiejszej ceny sprzedany FA 35/2 - ten jest znacznie lepszy od DA
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Obiektyw jest swietny, na pelnj dziurce jest bardzo ostry... tylko ma jedna wade.
Ma problem z ostrzeniem na odleglosc ... gdzies bylo juz o tym pisane, no chyba ze tylko niektore egzemplarze tak maja.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Ma problem z ostrzeniem na odleglosc

A na jaką konkretnie? Bo nie rozumiem... :-)
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
W swoim egzemplarzu zauwazylem ze gdy ostrze na obiekt oddalony o powiedzmy 4 metry badz wiecej obiekt jest zawsze rozmyty( na pelnym otworze), byc moze tak ma byc a moze nie ..... w kazdym razie jest to troche frustrujace. Celujac w mojeo malego szkraba na odleglosc, zawsze jest rozmyty .... Nie ma ani bf ani ff.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Niemożliwe, pokaż te zdjęcia. Bez tego nic tu nie wymyślimy.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
axolotl napisał/a:
W swoim egzemplarzu zauwazylem ze gdy ostrze na obiekt oddalony o powiedzmy 4 metry badz wiecej obiekt jest zawsze rozmyty( na pelnym otworze), byc moze tak ma byc a moze nie ..... w kazdym razie jest to troche frustrujace. Celujac w mojeo malego szkraba na odleglosc, zawsze jest rozmyty .... Nie ma ani bf ani ff.


Ciekawe spostrzeżenie. Co prawda moj egzemlarz posiadam dopiero od 3 tygodni i na razie miałem okazję pobawić się nim tylko 2 razy, to pierwsze "przestrzelenie" wyszło całkiem zadowalająco: SMC Pentax DA 35mm F2.4 AL
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Na razie obiektyw pozyczony wiec sampli nie bedzie .. ale postarams ie wstawic jakies jak odyskam szklo. Z bliskiej odleglosci trafia idealnie w punkt, powtarzam idealnie.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
axolotl, tylko w pełni otwartego, czy na każdej użytecznej przysłonie? Potem sprawdzę swojego, ale nie pamiętam abym miał z tym problem.
PS
Chyba nigdy nie używałem na tym obiektywie kombinacji f2.4 i nieskończoność.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Tylko na pelnej dziurze.
 
largo87  Dołączył: 17 Sty 2015
lol podstawy sie kłaniają
p.s FF i BF tez wystepuja :p ( i to na pelnej dziurze wlasnie)
 
undershadow  Dołączył: 17 Maj 2013
Co by nie zakładać nowego tematu: porównywał ktoś tą 35/2.4 z Limitedem 40/2.8? Warto robić upgrade na Limiteda? Patrząc na samą jakość optyczną, bo budowa to wiadomo a te 5mm wielkiej różnicy mi nie robi.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
undershadow napisał/a:
Co by nie zakładać nowego tematu: porównywał ktoś tą 35/2.4 z Limitedem 40/2.8? Warto robić upgrade na Limiteda? Patrząc na samą jakość optyczną, bo budowa to wiadomo a te 5mm wielkiej różnicy mi nie robi.

Jeśli mnie pamięć nie myli ltd będzie podchodził pod planowaną pełną klatkę, a 35-tka tylko dla aps-c.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Myli Cię. Oba kryją pełną klatkę, aczkolwiek w obu jest minimalne winietowanie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
undershadow napisał/a:
Warto robić upgrade na Limiteda?

Jakość obrazu będzie podobna (35/2,4 jest zresztą nazywany unlimitedem) ale kąt patrzenia wbrew pozorom zmieni się dość mocno. Żaden to upgrade chyba, że pasuje Ci bardziej metalowa obudowa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach