Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Longer, :-B ... Ludzie umiejący cieszyć się tym co maja - dłużej żyją (w przeciwieństwie do malkontentów którym krzywo nadrukowana gwiazdka na obiektywie nie pozwala wykonać poprawnego technicznie zdjęcia ) :-P

[ Dodano: 2016-01-25, 22:11 ]
Zaczyna się wyprzedaż tego szkiełka.... chyba je kupię. Dziś widziałem je w sklepie za 176 CAD czyli ok 120USD ;)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Zamierzam nabyć szkiełko smc Pentax-DA 35 mm f/2.4 AL, ale mam dylemat, czy warto skusić się na używkę, czy też poświęcić dodatkowe 2-3 stówki i nabyć nowe. Jakie są Wasze opinie po kilku latach użytkowania tego obiektywu, szczególnie w zakresie trwałości bagnetu, celności AF ?
Co prawda cena nowego obiektywu, w stosunku do ceny używanego jest i tak atrakcyjna, więc zastanawiam się czy być sknerą i wchodzić w używkę, czy zachować rozsądek i kupić nówkę. Pozdrawiam.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kupiłem z drugiej ręki, używam od co najmniej 5 lat, zero problemów.
Ale faktycznie nówka jest dziś relatywnie tania i ma gwarancję, więc też bym ją rozważał. Wtedy nie było dylematów. Kwota zadecydowała.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Ryszard,
Fajnie że zero problemów, czyli obiektyw nie jest taki zabawkowy na jaki wygląda i upływ czasu w użytkowaniu niewiele mu zaszkodził. Tylko zawsze pozostaje dylemat, na jaką używkę się trafi i czy nie trzeba będzie kupić drugi raz.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Mam ten obiektyw od 2011 roku (kupiłem nowy) i zero z nim problemów. Bagnet żyje, AF celny, sprawdzony z czterema aparatami (mz-7, k-r, k-30 i k-70).
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
Z rabatem nowy 550 zł.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
ZbyszekD napisał/a:
Z rabatem nowy 550 zł.

Dzięki za info. Jeżeli możesz podać mi namiary na pw.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
kojut,
Dzięki za opinię. Chyba kupię nówkę.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Gdzie dają rabaty ?
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Kot72,
ZbyszekD coś wie na ten temat, ale jeszcze się do mnie nie odezwał, choć czekam z niecierpliwością.
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
slwk2020, odbierz wiadomość !!!!
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
ZbyszekD,
Zamówiłem DA 35 mm f/2.4 AL w niedzielę, dojechał dzisiaj rano. Były głosy na forum, że to taka straszna wydmuszka itp., ale nie ma tragedii, jest po prostu lekki i przy mojej puszce wygląda trochę jakby był do aparatu o kilka rozmiarów mniejszego, ale to mi nie przeszkadza, bo stare stałki SMC są podobnej wielkości i mnie to nie stresuje (bo jak by co, to zawsze jest potężna S 17-50/2.8, która "podratuje prestiż") . Nie miałem czasu w dzień go wypróbować, ale przy świetle w pomieszczeniu daje radę. AF dość szybki i celny - chyba się polubimy, bo jak dla mnie kadr wychodzi całkiem fajny, no i światło 2.4. Po za tym, to moja pierwsza stałka z AF.
Kot72 chyba jest zainteresowany, ale nie pytał o szczegóły, tylko o sklep. Jak będzie chętny, to podpowiem o co chodzi.
Jeszcze raz dzięki za pomoc - Pozdrawiam. :-B :-B :-B
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
slwk2020, Jestem też zadowolony, mikroregulacja AF z moim pentaxem KP na (-4) tutaj to opisałem: https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=41906&start=100 Jak skończy się pandemia ( widziałem na fotkach, że robicie świetne zloty, czy plenery chętnie wezmę udział) upomnę się o to piwo.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Ja na razie temat odpuszczam bo trafił mi się w tej samej cenie Tamron 28-75/2.8 . Nie sądzę aby był dużo gorszy na 35 mm . Do widoczków i tak domykam .
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Kot72,
Ja kupiłem, bo cena 550zł jest bardzo dobra, a nastawiałem się na używkę - gdzie ceny to ok. 400zł, więc różnica niewielka, a nówka z gwarancją. Ogniskowa i ciężar mi pasują.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kot72, stałka 35mm to nie to samo co zoom ustawiony na taką ogniskową - chociaż na zdjęciach może nie być różnicy ;-)
slwk2020 napisał/a:
cena 550zł jest bardzo dobra
Płaciłem tyle za używkę, ale to były inne czasy... ;-)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
ZbyszekD napisał/a:
slwk2020, Jestem też zadowolony, mikroregulacja AF z moim pentaxem KP na (-4) tutaj to opisałem: https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=41906&start=100 Jak skończy się pandemia ( widziałem na fotkach, że robicie świetne zloty, czy plenery chętnie wezmę udział) upomnę się o to piwo.

Na razie :-B zdalne, ale kiedyś :?:
Wydaje mi się, że moje obiektywy ostrzą prawidłowo, ale przy okazji zrobię testy - ciekawe które będą potrzebowały mikroregulacji.
Ja do tej pory nie miałem czasu na wyjazdy i plenery forumowe, bo byłem zarobiony, gromadziłem tylko sprzęt. Po pandemii może zacznę robić zdjęcia ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach