photopiast  Dołączył: 24 Lut 2010
  Znalezisko.
Znalazlem dzisiaj przypadkiem na strychu szperajac w gratach taki oto aparacik Sida-Optik:
Juz zabytek bo z roku około 1935. I cieszy mnie ogromnie :mrgreen:

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
photopiast, dobry materiał na pinhola :-) No i gratulacje znaleziska - tetrapod to to nie jest, ale dobre i to :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Zwiń kliszę i spróbuj wywołać. Może być to jeszcze fajniejsze zdziwienie, o ile jest tam klisza i jeszcze coś się zachowało. :-D
 
photopiast  Dołączył: 24 Lut 2010
Niestety kliszy nie ma. Ale mysle ze jakby byla to duza szansa zeby sie cos zachowalo.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Mają szczęście niektórzy... Ja szperając na strychu w takich okolicznościach znajduję truchła myszy, pająków i kocich ekstrementów najwyżej.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pewnie to co było wartościowe wygrzebałeś wcześniej. No a jak nic nie przybyło...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
Znalazlem dzisiaj przypadkiem na strychu szperajac w gratach taki oto aparacik Sida-Optik:
Kurcze, poluję na taki od kilku lat i jak nawet znajdę, to za takie pieniądze, że mnie nie stać....
A tu ludzie znajdują na strychu....
 
photopiast  Dołączył: 24 Lut 2010
Cytat
Kurcze, poluję na taki od kilku lat i jak nawet znajdę, to za takie pieniądze, że mnie nie stać....
A tu ludzie znajdują na strychu....

Jak mozna wiedziec to za jakie pieniadze bo nie nigdzie nie widze zeby ktos mial do sprzedania?
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Cytat
Jak mozna wiedziec to za jakie pieniadze bo nie nigdzie nie widze zeby ktos mial do sprzedania?

Aparat wart tej monety co przy nim stoi. Lub trochę więcej, jak ktoś zaoferuje. Eksponat do kolekcji prymitywizmu fotograficznego, ale kiedyś ubogi mógł próbować robić tym zdjęcia, a jak miał talent to nawet coś się udawało.
Wyczyść i postaw na jakimś domowym ołtarzyku :-)
 
photopiast  Dołączył: 24 Lut 2010
Znalazlem takie cos:
http://www.polskieaparaty.republika.pl./wycena.htm
Pozycja nr 31. Co prawda to polska konstrukcja produkowana na patencie angielskim juz po wojnie. A ten moj to anglik z przed wojny.
Oprocz tego znalazlem jakies archiwalne aukcje allegro gdzie srednia cena to ok 200 zł.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
photopiast napisał/a:
Znalazlem takie cos:
http://www.polskieaparaty.republika.pl./wycena.htm
Pozycja nr 31. Co prawda to polska konstrukcja produkowana na patencie angielskim juz po wojnie. A ten moj to anglik z przed wojny.
Oprocz tego znalazlem jakies archiwalne aukcje allegro gdzie srednia cena to ok 200 zł.

No właśnie.

Sida była produkowana w wielu wersjach w różnym czasie.
Jak ktoś ma do sprzedania za złotówkę, albo coś koło tego - chętnie kupie :-)

Zresztą, znany Druh też był produkowany w kilku wersjach, czego dowiedziałem się kiedyś przypadkiem. Było tego ze cztery albo pięć wykonań.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
hotopiast, dobry materiał na pinhola

NIECH Bóg broni ten wspaniały zabytek przed pinholowym barbarzyństwem. Pinhola można sobie zrobić z czegokolwiek, nie psując niezwykle rzadkiego egzemplarza tego ciekawego bardzo aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach