renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Brawo :-B
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Gratuluje :-) zdjecie to juz pentaxowy klasyk
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:

karmazyniello napisał/a:
Nawet nie próbowałem po jego wykładzie, na ten między innymi temat

A co mniej wiecej mowil?


Mówił przede wszystkim o swoim podejściu do ludzi fotografowanych.
Mówił o tych ludziach jako o podmiotach, a nie obiektach!
O tym że fotograf który ma na celu zrobienie zdjęcia za wszelką cenę pachnie złymi intencjami na odległość i widział niejednokrotnie jak tacy odchodzili z kwitem, a nieraz w podskokach dawali nogę :lol:

Na pewno ludzie którzy są na początku swojej drogi fotograficznej i nie za wiele jeszcze ugryźli w temacie, byli zachwyceni, bo opowiadać to on potrafi, z sensem i pasją przede wszystkim :mrgreen:
Wielu rzeczy tu nie przytoczę, bo to są kwestie już nieraz na naszym forum podejmowane, a przez T.Tomaszewskiego jedynie przefiltrowane przez jego własne doświadczenie.
Wspomniał o swoich początkach w fotografii, kiedy to zapukał do pewnego człowieka o jednej nodze prosząc o nieco informacji na ten temat. Wyszedł od niego dopiero po trzech miesiącach i tak to się zaczęło :-D

Fakt że teraz wykonuje swoje zdjęcia na cyfrze nie ma dla niego żadnego znaczenia, gdyż za główny cel swojego wyboru stawia komfort obsługi oraz to że cyfra jest czymś nowym dla niego.

Poza tym to bardzo miły facet z którym na początku osobistej rozmowy popychaliśmy niepoważne teksty o ..... :oops: itd.

Ciekawie streścił swój najnowszy projekt który ma miejsce w największym szpitalu na południowej półkuli, w Johanesburgu gdzie mieści się 12tys. łóżek :shock:

Jak się zabrać do reportażu jakiegokolwiek :?:
Otóż, trzeba wybrać sobie miejsce, na przykład szpital powyżej, ale to nie wszystko, to dopiero początek.
Należy wybrać odpowiedni czas.
Powiedzmy że piątek.
Ok, ale wieczorem czy z rana?
Nocą.
Który piątek, pierwszy, trzeci w miesiącu?
Ostatni piątek miesiąca nocą, wtedy wszyscy są po wypłacie.

Na dobry początek przejażdżka po mieście z oddziałem specjalnej jednostki policji, z tzw. Flying Squad :evil:
Ci policjanci jeśli nie zabiją dziennie co najmniej dwóch oprychów, nie mogą w nocy spać :!:
Zbliża się noc, szpital zaczyna wchodzić na pełne obroty.
Po północy, po korytarzu przez który przewijają się wszyscy Ci którzy ucierpieli w nocnych burdach, bijatykach, strzelaninach, walkach na maczety, ciągnięci za autem sznurem przywiązani przez kilometr nago po asfalcie przez centrum miasta, na tym korytarzu krew płynie strumieniem i przykrywa niemalże podeszwę buta, jakieś 5-10mm :shock:
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Gratuluję!

ps. Polypan przyszedł :mrgreen:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dagio, nie przesadzaj, wszystkich nie znasz zapewne :-P

DrEwNiAK, uuu, w takim razie zarygluj dobrze drzwi :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Mówił o tych ludziach jako o podmiotach, a nie obiektach!

Nie trawie tego goscia. Podmiot?

Jesli taka rzeczywiscie byla intencja, to najwyrazniej gleoboko schowana, bo jakos jej tu nie widac. Nie bede juz wyciagal dziewczynek z procesji, bo mnie mierzi na sama mysl o tym. Pasaż o szpitalu w RPA tez bardzo "podmiotowy". Bardzo jestem ciekawy tego materialu. Juz go w sumie widze oczami wyobrazni i mam szczera nadzieje, ze sie myle. Ciekawy tez jestem konfrontacji z materialem z Centrum Zdrowia Dziecka.

karmazyniello napisał/a:
Fakt że teraz wykonuje swoje zdjęcia na cyfrze nie ma dla niego żadnego znaczenia, gdyż za główny cel swojego wyboru stawia komfort obsługi oraz to że cyfra jest czymś nowym dla niego.
Gdy napisales, ze wspominal o korzeniach, mialem nadzieje, ze to bedzie cos glebszego niz podworkowe napinka analog/cyfra. Mam gdzies czym robi Tomaszewski. Wiem tylko, ze kiedys jego fotgrafia miala w sobie znacznie wiecej.

Anyway, jeszcze raz gratulacje. Nagroda od TT to jednak coś!
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Gratuluję :-B :-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
:-B :-B :-B
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Kamil, wielkie gratulacje. :-B :-B
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry, wczoraj zapomniałem na śmierć, ale dziś wysłałem mail z prośbą o wymianę na odbitki - ciekawe jak zareaguje :-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
GRATULACJE! Ważne jest GRAND PRIX :!: :lol:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
emgenov przysłał mi wczoraj chemię do złożenia FX-1. List oddał do okienka gdzie pani nakleiła dwa znamienne znaczki na kopercie :mrgreen:

 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
karmazyniello napisał/a:
List oddał do okienka gdzie pani nakleiła dwa znamienne znaczki na kopercie :mrgreen:

Zebra będzie cie prześladowac przez całe życie :mrgreen:
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
haha karmazyniello, do par z tym :-D
i oczywiście serdeczne gratulacje! przyjemnie mi oglądać tak dobre zdjęcia jak Twoje, tymbardziej, że stosunkowo blisko są do moich rodzinnych okolic :-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
fotostopowicz napisał/a:
Zebra będzie cie prześladowac przez całe życie
Może tak źle nie będzie,karmazyniello, ale uważaj na zebrach... :lol:
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Gratulacje :-B
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
GRATULUJĘ!
należało Ci się;)
super!
 
madhatter  Dołączył: 04 Kwi 2010
Gratuluję :-B
Świetne zdjęcie.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
karmazyniello napisał/a:
DrEwNiAK, uuu, w takim razie zarygluj dobrze drzwi :-P


Ucieknę do okolicznych fortów! :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach