wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Wspaniale. Teraz aparat do łapy i młócić dalej! :D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A wiecie co mnie bawi? Karmazyniello, nic nie ujmujac twojej fotografii, to jest ona przeciez archetypem konwencji, o ktorej tyle namlocilismy w temacie "Fotografia uliczna". Czysty majstersztyk w kategorii, ktora jednak znuzyla juz tak wiele osob. A tutaj wskakuje TT i mowi, ze swieze, ze niespotykane, ze inteligentne :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
A tutaj wskakuje TT i mowi, ze swieze, ze niespotykane, ze inteligentne :-)


TT mówił różne śmieszne rzeczy ;) Nie pierwsza i nie ostatnia to.

Cieszyć trzeba się sukcesem i tyle. Świeże, nie świeże, kamilowe jest i wypływa z czucia, a nie z wyrachowania i za to moim zdaniem w pytkę nagroda jest! :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
TT mówił różne śmieszne rzeczy ;) Nie pierwsza i nie ostatnia to.
A wlasnie moze ma racje? Trzeba po prostu wyjsc z grajdolka i robic swoje. Tak dlugo jak to jest szcere i wyplywa z czucia, to bedzie dobrze :-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Pewnie już ktoś wspominał, ta zebra to ikona tego forum, gdyby ktoś mnie zapytał o najbardziej charakterystyczne zdjęcie jakie tu widziałem, to o każdej porze dnia i nocy wskazałbym na to ;-)

Moim zdaniem Tomasz Tomaszewski mógłby się wiele nauczyć od laureata nagrody którą wręczył... Odkąd przeszedł na cyfrę, coraz więcej widzę w jego zdjęciach PSucia, coraz mniej treści. Obróbka pozostaje na fatalnym poziomie... Czy wam też nie rzuca się to w oczy :?: Powyciąganie cienie itp. całości jakaś taka nienaturalna, plastikowa, większość ludzi na jego nowszych zdjęciach wygląda tak plastikowo jak z reklamy Kena i Barbie :lol: Przecież zdjęcia np. fotoreportaż ze śląskich kopalni wygląda sztucznie, jak dla mnie wręcz nie da się tego oglądać...

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
A wlasnie moze ma racje? Trzeba po prostu wyjsc z grajdolka i robic swoje. Tak dlugo jak to jest szcere i wyplywa z czucia, to bedzie dobrze :-)


Przecież właśnie o tym mówię :) A za śmieszne, mimo wszystko, uznać można "świeże i niespotykane" - komą, to fajne zdjęcie jest i naprawdę mi się podoba, szacunek, etc, ale, żeby świeże i niespotykane? :)

Co w ogóle jest świeże i niespotykane? Może zupa chińska ze szczypiorkiem. W fotografii to rzadko co. :) Żaden grzech zresztą!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ale przecie powiedział chłop (TT), że wsio już było. Ale jako, że uzdolniony człeczyna jest mimo wszystko jednostką niepowtarzalną, sposób podania jest naogół inny, tak jak szczypta przyprawy zależy od tego jaką człek ma szczyptę.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
Przecież właśnie o tym mówię :)
No to przeciez to napisalem, zeby pokazac, ze sie zgadzam :-)

Morg napisał/a:
Odkąd przeszedł na cyfrę, coraz więcej widzę w jego zdjęciach PSucia, coraz mniej treści.
Wydaje mi sie, ze on nie przeszedl an cyfre, tylko na suwaki :-) Bo tego co on robi z niektorymi zdjeciami, to nawet nie mozna nazwac fotoszopem. To jest czesto wprost kiczowate i nieudolne zarazem. Nie wiem jakim cudem niektore z tych baboli trafiaja do druku - czy nikt z lancuszka wydawczego tego nie widzi, czy moze woli nie widziec?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Morg napisał/a:
Pewnie już ktoś wspominał, ta zebra to ikona tego forum, gdyby ktoś mnie zapytał o najbardziej charakterystyczne zdjęcie jakie tu widziałem, to o każdej porze dnia i nocy wskazałbym na to


:-D i żeby nie było, to pentaxem wykonane :mrgreen:


dzerry napisał/a:
nic nie ujmujac twojej fotografii, to jest ona przeciez archetypem konwencji, o ktorej tyle namlocilismy w temacie "Fotografia uliczna". Czysty majstersztyk w kategorii, ktora jednak znuzyla juz tak wiele osob.


Tak, wiem o co chodzi, to zdjęcie też jest archetypu potwierdzeniem:



dzerry napisał/a:
A tutaj wskakuje TT i mowi, ze swieze, ze niespotykane, ze inteligentne


Cóż, wysoce prawdopodobne że nie powiedział tego co myślał, a co zwycięzca i organizatorzy chcieliby usłyszeć.

Nie znam T.Tomaszewskiego, za to znam poglądy na temat fotografii dzerry'ego, wojtkka, horhe czy alkosa i wasze zdanie jest dla mnie daleko ważniejsze niż z całym szacunkiem, zdanie pana T.T.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Gratulacje, karmazyniello :-D
Twoje fotografie podobały mi się od początku, jest w nich coś innego, choć na pozór to właśnie taka żonglerka konwencjami.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Karmazyniello, nic nie ujmujac twojej fotografii, to jest ona przeciez archetypem konwencji, o ktorej tyle namlocilismy w temacie "Fotografia uliczna". Czysty majstersztyk w kategorii, ktora jednak znuzyla juz tak wiele osob. A tutaj wskakuje TT i mowi, ze swieze, ze niespotykane, ze inteligentne

Akurat na naszym forum tego typu fotografii sporo od dawno. Jest kilka(naście?dziesiąt?) osób w Polsce, którzy się tym zajmują na poważnie (nie licząc naszego forum i oczywiście nieodkrytych samorodków), niektórzy już dawno zęby zjedli na tej fotografii, niektórym zdążyła się już znużyć, ale prawdę powiedziawszy przeglądając inne fora, serwisy jak i konkursy fotograficzne to poza naszym forum i bardzo nielicznymi wyjątkami jest to spora, żeby nie powiedzieć duża, nieodkryta (w skali kraju) nisza.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
sołtys napisał/a:
nieodkrytych samorodków

tak trochę odbiegając od tematu (przepraszam karmazyniello), czy jest w tym coś nie tak, że nie mam bloga (nie chcę go mieć), nie publikuję, tylko noszę skromnych 20 odbitek 10x15 w torbie i na ogół robię "do schowka", nie ulegając pierwszemu wrażeniu po zrobieniu fotografii? mam poczucie, że robię słusznie, bo mam przy tym dozę samokrytyki wobec siebie więc w jakiś sposób się uczę. ale spotykam się któryś raz z tym określeniem i obawiam się powoli, że zmierzam ku złemu :-P chociaż.. młody jestem, mam czas na ewentualne błędy :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Hakro, nieraz bardziej doświadczeni koledzy stwierdzali, że blogi to samo zuo ;-)
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
karmazyniello, gratulacje :!: :-B :-B :-B

i tak jak napisał Morg, jest to jedno z najbardziej charakterystycznych zdjęć pokazanych na tym forum. Gdzieś był nawet taki temat i "zebra" dość szybko została wspomniana ;-)

To jedno z "tych" zdjęć które zostaje w pamięci na długi czas...
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Gratulacje dla krajana.
Tak trzymać.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
gratulacje dla karmazyniello i zebry :-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Wreszcie i ja mogłem doczekać się w długiej kolejce, aby złożyć szczere gratulacje :-D
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Ja także bardzo gratuluje!
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
karmazyniello napisał/a:
A, co tam, ukazał się krótki filmik z paroma słowami ode mnie i T.Tomaszewskiego na youtube :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=jA-CrIyz5Ys

No już mi w te pędy do Dublina przylatuj, bo autograf chcę od Ciebie :-D
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
karmazyniello, gratuluje. :-B Kibicuję Ci od początku Twojej obecności na forum a zebra i odblaskowa kurtka w miejskim szalecie to jedne z moich ulubionych zdjęć. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach