krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
[lampa] Metz 58-AF2 nie doświetla z K10 i obiektywami DA
Witam
Nabyłem nową lampę Metz 58-AF2 i mam problem z jej działaniem (K10). Otóż kłopot polega na tym że w P-TTL we wszystkich trybach (P,Av,Tv,M) przy pomiarze punktowym, centralnym oraz matrycowym mocno niedoświetla. Nie jest to zależne od ustawienia palnika oraz ogniskowej. Najdziwniejsze jest to że usterka wychodzi na jaw tylko z nowszymi obiektywami. Zaobserwowałem to na dwóch kitach (wersja I oraz II) a także na Sigmie 70-300 APO. Co dziwne problem NIE występuje z obiektywami A (Takumar A, Samyang) a także ze stałką Pentax-F 50mm F:1.7.
Korzystając z wbudowanej automatyki lampy (A) fotki naświetlane są zawsze prawidłowo. Podłączając tą samą lampę pod inne body - K200 działa poprawnie ze wszystkimi szkłami. Teraz pytanie, gdzie może leżeć problem? Korpus czy choroby wieku dziecięcego lampy? Czyżby producenci lamp i aparatów coś mieszali w algorytmach P-TTLu?

[ Dodano: 2010-12-02, 23:56 ]
Dodam jeszcze że zarówno lampę jak i korpus restartowałem do ustawień fabrycznych. Lampa posiada najnowsze firmware. K10 zaktualizowałem do wersji fw1.31.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach