buber  Dołączył: 10 Wrz 2010
[ K10D] Problem z wbudowaną lampą
Witam forumowiczów,

od pewnego czasu mam problem z wbudowaną lampą w K10D. Gdy jest ona otwarta, nie sposób zrobić zdjęcia (tj, naciskam spust i nic się nie dzieje, lampa nie błyska, nie słychać migawki). Zdjęcie jestem w stanie zrobić dopiero po zamknięciu lampy. Mam wrażenie, że problem zaczął się od chwili, gdy całkowicie rozładował mi się akumulator - po naładowaniu lampa już nie chciała działać.

Przeklikałem menu na wszystkie możliwe sposoby - nie pomogło.

Może ktoś spotkał się z takim problemem?

Pozdrawiam
buber
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Gdzieś w menu jest opcja pozwalająca wyzwolić migawkę w czasie, gdy lampa jest ładowana. Ale nie mam aparatu przy sobie. Coś takiego: w Custom setting, release when charging (albo podobnie). Trzeba na ON przestawić.
 
buber  Dołączył: 10 Wrz 2010
Po przestawieniu na ON można zrobić zdjęcie z otwartą lampą - tyle, że lampa nadal nie działa (nie ma błysku). Czy istnieje procedura umożliwiająca diagnozę problemu?

Czy w W-wie jest jakiś serwis, który moglibyście polecić ? (znalazłem oficjalny serwis Apollo Electronic).

Dziękuję za pomoc.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
kiedys ach to sie nie wtraci lampe się wpinało w sanki. :idea: baterie muszą być naładowane na full
 
buber  Dołączył: 10 Wrz 2010
Bateria jest naładowana na maksimum. W celowniku w ogóle nie podświetla się symbol stanu lampy błyskowej.
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
Gdyby ktoś miał podobny problem to jedną z przyczyn może być brak styku blaszki i pola na elastycznej taśmie w obudowie lampy. Wystarczy rozebrać korpus i podgiąć lekko blaszkę. Usterka banalna i nie powinna była wogóle wystąpić no ale niestety czasem występuje (w mojej K10D też to miałem).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach