ahammer  Dołączył: 15 Lis 2007
fotoreporter z pentaxem najlepszy
Witam!
Niedawno środowisko dziennikarskie w małopolsce przyznało laury dla najlepszych spośród nich.
Podczas gali nagrodę w kategorii: Fotoreporter roku 2009 otrzymał człowiek który używał pentaxa w zeszłym i poprzednich latach.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ciekawy jaki "sprzet" posiada :P
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Pentax K10D był, teraz jest EOS 7D.
http://andrzejbanas.blogspot.com/
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
ahammer, wytrąciłeś argument z ręki tym co twierdzą że Pentax do reporterki się nie nadaje.BRAVO

P.S.
1.Zastanawiam się tylko czy ten jego K10D nie został wyposażony w AF innego producenta,bo okazuje się że nadąża i w scenach dynamicznych :mrgreen:
2.Wczoraj byłem na zlocie motocyklowym i okazuje się że i GX-20 dawał radę podczas parady jak i konkursów sprawnościowo-czasowych.Generalnie po wczorajszych pstrykach pozbyłem się manii niższości mojego AF-a zwłaszcza że nawet korzystałem z AF-C

 
p_ttl
[Usunięty]
Cytat
Generalnie po wczorajszych pstrykach pozbyłem się manii nizszości mojego AF-a zwłaszcza że nawet korzystałem z AF-C
_________________


w świetle dziennym nie jest źle - jest nawet bardzo dobrze
problemy zaczynają się kiedy brakuje światła - wtedy każdy obiektyw lubi pomyszkować
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Profesjonalista nawet Pentaxem da radę zrobić dobre zdjęcia :evilsmile:
 
El_Filippo  Dołączył: 04 Paź 2008
Amatorzy martwią się o sprzęt.
Profesjonaliści o światło.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Pentaksiarze o wszystko :lol: :lol: :lol:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
W niedzielę robiłem k-xem zdjęcia na komunii - dość słabe oświetlenie, niewygodna pozycja, ogólnie bardzo trudne warunki do zrobienia ostrych, niezaszumionych wysokim iso zdjeć.
Iso 800, zacząłem sigmą 10-20, wszystkie zdjęcia ostre, potem Fa 50/1.4, żadnych problemów przy przysłonie 2.8. Trudno było jak robiłem zbliżenia A 70-210/4, żeby były ostre zdjęcia musiałem podbić iso do 1600, ale i tak dało radę i zdjęcia z iso 800 super, z 1600 już widać szum ale przy znacznym powiększeniu, na odbitce 10x15 nie będzie widać.
Podsumowując - kiksik spisuje się znakomicie - af działał jak należy, trochę balans bieli nie trafiał ale była mieszanka wielu rodzajów światła, i tak robiłem w Rawach
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
A tak nieśmiało zapytam, dlaczego zmienił na Canona? :roll:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Bo jest lepszy :evilsmile:
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
bo canon i waliza elek była nagrodą
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
A tak poważnie, to można po prostu się go zapytać majlowo i będzie wiadomo dlaczego Pentax a zamienił na Canona.
(bo jest lepszy :evilsmile: )
:mrgreen:
 
maniek82  Dołączył: 24 Lut 2009
Może ktoś obiektywny by wymienił te lepszości w tabeli :evil:
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Myślałem że w reporterce liczy się na pierwszym miejscu AF i niskie szumy na wysokich ISO, a to automatycznie skreśla Pentaxa. A tu proszę... jednak się da...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Henry napisał/a:
Myślałem że w reporterce liczy się na pierwszym miejscu AF i niskie szumy na wysokich ISO, a to automatycznie skreśla Pentaxa. A tu proszę... jednak się da...

A stare przysłowie pszczół mówi:
-Kiepskiej baletnicy przeszkadza nawet rąbek spódnicy.
Widzę że powszechna jest legenda a Pentax urasta do roli producenta produkującego puszki bez AF-a ;-)
 
MusicMan  Dołączył: 12 Maj 2008
Oczywiscie, wszystko sie da, tylko po co się meczyc, skoro jest 7d+16-35.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MusicMan napisał/a:
Oczywiscie, wszystko sie da, tylko po co się meczyc, skoro jest 7d+16-35.


Tak, tak... mów sobie tak dalej. Szkoda tylko, że kiedy ma się ten arcyboski kejnon seven di to okazuje się, że w 40% zdjęć AF trafił w kosmos...
:mrgreen:

Odsyłam:
http://optyczne.pl/114.3-..._ergonomia.html

 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Henry napisał/a:
niskie szumy na wysokich ISO, a to automatycznie skreśla Pentaxa

Że niby Canon ma niższe szumy ? :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Benek napisał/a:
Tak, tak... mów sobie tak dalej. Szkoda tylko, że kiedy ma się ten arcyboski kejnon seven di to okazuje się, że w 40% zdjęć AF trafił w kosmos...
Benek, to nie wiedziałeś że Canon swoje produkty robi w kosmicznej technologii? :shock:
A później nie dziwota,ze na konferencjach prasowych Profi trzaskają sprzętem jak z Kałasznikowa,żeby choć jedno ostre zdjęcie wykonać :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach