mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
Brzydkie kolory w Windowsie
Witam,

posiadam Windowsa 7, i niestety przeglądając zdjęcia systemową przeglądarką mają one słabą jakość, ograniczone przejścia tonalne (nie banding tylko jakby pikselowate zaczernienia w ciemnych miejscach). W FastStone MaxView jest wszystko w porządku.. Najgorsze że w photoshopie jest podobnie jak w windowsie i rozrywa mi to serce. ):

Podobne są różnice kiedy przeglądam zdjęcia w internecie. W Google Chrome wszystko ok, w firefoxie znowu jak w windowsie. Nie pamiętam czy było tak zawsze. Sterowniki mam najnowsze.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
mlmar napisał/a:
Nie pamiętam czy było tak zawsze.


To jak ty nie wiesz, to kto ma to wiedzieć?

[ Dodano: 2010-12-13, 23:13 ]
Może pokaż zrzuty ekranu ustawień koloru w systemie i w PS, może się uda dojść przyczyny?
 
Karoll  Dołączył: 05 Sty 2010
spróbuj odinstalować stare sterowniki i zainstaluj nowe od karty graficznej
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
White napisał/a:
To jak ty nie wiesz, to kto ma to wiedzieć?


Nie każę nikomu wiedzieć kiedy to się wydarzyło..
Po prostu nie na wszystkich zdjęciach widać ten błąd dlatego dopiero teraz zaczęło mi to przeszkadzać. Pojawia sie w ciemnych obszarach zdęcia.

W systemie jest ustawiony profil dedykowany dla monitora.
W PSie sRGB IEC61966-2.1.

Zmiana profili w PSie nie przynosi poprawy.

Skoro w przeglądarce Faststone jest dobrze a w Windowsie, PSie ani Firefoxie nie, to może chodzi o jakies procesy przetwarzania koloru? Nie znam się na tym dobrze dlatego szukam pomocy.

Ściągam różne sterowniki, póki co bez poprawy.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
mlmar napisał/a:
W systemie jest ustawiony profil dedykowany dla monitora.
W PSie sRGB IEC61966-2.1.


Czyli teoretycznie dobrze powinno być. PS raczej wyświetla tak jak jest poustawiane.
Pokaż zdjęcie, które wygląda dobrze i takie, które wygląda źle.
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
Nie bardzo mógłbym to pokazać bo zapewne u Was nie byłoby problemu z wyświetleniem.
Zamiast tego zrobiłem zdjęcia zdjęciom (crop) wyświetlanym na ekranie prawidłowo i nieprawidłowo. To chyba jedyny sposob żeby to pokazać.

http://rff.webd.pl/wlosy_2.jpg

http://rff.webd.pl/oko_2.jpg

widać że cienie są wyżarte, bez gładkich przejść

ps. własnie kolejne sterowniki wypróbowałem, bez zmian
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kurczę, nie widziałem czegoś takiego. Nie masz przypadkiem zmniejszonej głębi koloru do 16 bit? To sprawia takie wrażenie.
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
Sprawdzałem. Mam 32 bit. Czy byłaby w ogóle taka mozliwość że część programów używa 16bit a część 32bit? To byłoby jakies wyjasnienie.. w każdym razie domyślnie mam 32bit
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie wiem, może jakieś dodatkowe funkcje z grami, 3D, filmami?
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
Póki co problem względnie rozwiązany..

Ściągnąłem nowe "profile kolorów urzadzeń wirtualnych srgb WCS" i podmienilem starsze domyślne profile ICC. Teraz tylko jestem ciekawy jak to wplynie na integrację z drukarniami, labami itp.. ale to jedyna rzecz jaka mi pomogła więc póki co musi mi wystarczyć.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
u mnie był identyczny problem ale w XP, zarówno z jpg-ami jak i z filmami wyswietlanymi w MP, do tego przebarwienia i makrobloki w ciemnych miejscach.
okazało się że najnowsze sterowniki karty graf. (i kilka wersji wstecz) są winne.
Trzeba było odinstalować i usunąć zewnętrzne sterowniki specjalnym programem, tak aby zostały tylko domyślne z XP, a nastepnie zainstalować ogyginalne z płyty.
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
W7 w "Color Managment" jest zakładka "All Profiles" i wtej zakładce są oddzielne profile dla różnych urządzeń. Możliwe że tu właśnie trzeba by szukać winowajcy...
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
mlmar napisał/a:

posiadam Windowsa 7, i niestety przeglądając zdjęcia systemową przeglądarką mają one słabą jakość, ograniczone przejścia tonalne

Miałem ten sam problem zarówno w Viście, jak i w 7-ce,
rozwiązałem to na swój sposób:
panel sterowania->ekran->kalibruj kolor
ponieważ wszystko z tego "kalibratora" wyświetlane jest prawidłowo,
klikam "dalej" i "dalej", aż do samego końca nic nie zmieniając,
zapisuje się profil po kalibracji i przeglądarka wyświetla już prawidłowo..
Nie wgłębiałem się w to czemu tak się dzieje - wystarczyło mi, że sposób działa ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach