Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Canin napisał/a:
a tu śpiewa

Głos trznadla jest jednym z najłatwiej rozpoznawalnych. To jego tititititititiiiiiiiii jest bardzo charakterystyczne.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
djack napisał/a:
To jego tititititititiiiiiiiii jest bardzo charakterystyczne.


ti ti ti taaa - jak początek V symfonii Beethovena ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
ti ti ti taaa - jak początek V symfonii Beethovena

Ja się potrafię zachwycić tym, co wyprawiają zwykłe gawrony (a czasem jest na co popatrzeć, bo to spryciarze). Przy ich krakaniu głos trznadla to faktycznie symfonia. :mrgreen:
 

shumway  Dołączył: 06 Mar 2007
kolejna zagadka

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bocian?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No tak z pyska inteligencją to nie grzeszą. Zupełnie jak moje dwa koty - obstawiałbym je, ale umaszczenie się nie zgadza.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sójka (Garrulus glandarius)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie no wstawcie coś trudniejszego, bo ja jako ornitolog (amator) strasznie sie tutaj w tym kąciku ornitologicznym nudzę. Np. jakąś wodniczkę, rokitniczkę, piecuszka, albo pierwiosnka czy inną dziwonię jakąś :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ptak geparda może być?
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
plwk, Już nas przeszkolił i poinformował.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek napisał/a:
Nie no wstawcie coś trudniejszego, bo ja jako ornitolog (amator) strasznie się tutaj w tym kąciku ornitologicznym nudzę

Może to?


A tak na poważnie - bardzo mi się ten wątek podoba - tak jakoś ostatnio zacząłem się przyglądać tym ptaszyskom i okazało się że nie wiem na co patrzę.
Ostatnio w mieście widziałęm chyba kosa (ciemny taki - ale to wieczór był) i strasznie "skrzypiał" jakoś TAK
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
[quote="Canin"][
Może to?
[url=http://www.canin.mm.pl/wp-content/uploads/2006/08/imgp1741m.jpg]Obrazek[/url]

O jakiś wielki! Ale to może przez to, że pewnie macroobiektywem robiony :-)
Ciekawe czy latac umnie?

A tak na poważnie - bardzo mi się ten wątek podoba - tak jakoś ostatnio zacząłem się przyglądać tym ptaszyskom i okazało się że nie wiem na co patrzę.

Oj, to chyba problem większości ludzi, którzy sie ornitologią nie parali :-)

Ostatnio w mieście widziałęm chyba kosa (ciemny taki - ale to wieczór był) i strasznie "skrzypiał" jakoś [URL=http://www.pg.gda.pl/~freitag/ptaki/odglosy/kos%5B1%5D.wav]TAK[/URL][/quote]

Zapewne. Kup sobie jakiś przewodnik do rozpoznawania ptaków i dobrą lornetkę - zobaczysz jak Cię wciągnie? :lol
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A ja rok temu mieszkałem jakiś czas w mieszkaniu na 12 bodajże piętrze i mi przed oknem pustułki latały. Tylko jak się zastawiałem z aparatem, to akurat nie chciały latać. :-( Wredne ptaszyska. Ale właśnie bardzo mnie wtedy chwilowo ptakologia zainteresowała. To rzeczywiście wciąga.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Marek, to tez bedzie za latwe...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
kivirovi, biegus zmienny (Calidris alpina)
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
djack, moze w przewadze liczebnej, ale nie tylko...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
Marek, to tez bedzie za latwe...


Nie to nie jest takie łatwe, zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak ja, bardziej zna się na ptakach leśnych niż na wodno-błotnych. Ale wydaje mi się, że na tej fotce obok bedących w przewadze biegusów zmiennych można odnależć także biegusy rdzawe (Calidris canutus). Jednego widzę pośrodku z tyłu. To ten większy z prostym dziobem. Drugi jest zdaje się po lewej także z tyłu.... Czy mam rację? :-)
Pozdrawiam
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Dla niezorientowanych:

Niezmutowany wróbel
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A ja w sobotę zrobiłem fotke takiego ptaka i też nie wiem kto zacz.

http://www.montolit.pl/kr...ll/IMGP4174.jpg

[ Dodano: 2007-04-16, 11:57 ]
:oops: Przyznam się, że nawet nie jestem pewien co to za drzewo, na którym on siedzi. Generalnie taki mało botaniczny jestem :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach