Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Sroka to straszny szkodnik . U mnie plądrują krzewy i zarośla w poszukiwaniu gniazd . Co ciekawe jajek nie ruszają . Czekają aż wylęgnie się ,, mięsko " i trochę podrośnie . Wtedy przystępują do dzieła :evil: Straszenie nic nie pomaga . Zawsze wracają .
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Co to za uroczy maluch ? Kwiczoł ?

 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Koralik - fajny maluch.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Apropos szkodników, to opiekuję się moimi lokatorami jak umiem. Co roku mam jedną lub dwie rodzinki kopciuszków.

Tata kopciuch


Karmiąca mama


Karmiący tata


W końcu nie mieściły się w gnieździe. Rodzice uwijali się jak mogli, ale te, które z gniazda wypadły nie miały szans przeżycia. Wkroczyliśmy do akcji.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, oby się udało! No i czekamy na zdjęcia.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
koralik, może być kwiczoł a może, paszkot. Chociaż za tym pierwszym przemawia szara "czapeczka".
Niech bardziej obznajomieni się wypowiedzą. Z młodymi to jest różnie. Często są bardzo podobne do swoich pobratymców. ;-)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
rychu, fajne foty :-B Gdzie zrobiły gniazdo ? Strych , garaż , warsztat ? Kiedyś u mojego kuzyna , który jest kowalem , kopciuszek zrobił gniazdo bezpośrednio nad warsztatem .
Kucie , spawanie i szlifowanie zupełnie mu nie przeszkadzały . Dziś pokazywali w telewizorku że para kopciuszków uwiła sobie gniazdo w kancelarii Nadleśnictwa w Garwolinie . Gniazdo uwite w biblioteczce na książkach . Jest też w internecie . Znajdziesz bez problemu .
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kot72 napisał/a:
Strych , garaż , warsztat ?

Wszystko w jednym. Prezentowane zdjęcia to archiwum skanowane ze slajdu. W tym roku upodobały sobie miejsce na deskach stropowych - brak możliwości dokumentacji, nieopodal gniazdo os, jakiś gatunek wędrowny, drugi sezon u mnie, zupełnie nieszkodliwe.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, przypomniało mi się dzieciństwo na wsi, chodzenie po mleko do gaździny i jaskółki w oborze. Tych ptaszków nie znam, dobrze że jeszcze u Ciebie się chowają. :-B
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
powalos napisał/a:
koralik, może być kwiczoł a może, paszkot. Chociaż za tym pierwszym przemawia szara "czapeczka".
Niech bardziej obznajomieni się wypowiedzą. Z młodymi to jest różnie. Często są bardzo podobne do swoich pobratymców. ;-)


powalos :-B Zasięgnęłam opinii kolegi ornitologa, pokazałam zdjęcie. Wszystko przez tę czapeczkę :mrgreen: Kwiczoł. Paszkota częściej myli się z drozdem śpiewakiem, bo kwiczoły mają tę "czapeczkę".
Koralik , kumpel mi mówi, że gdybyś w odpowiednim dystansie poczekała chwilkę, po podlotka przylecieliby rodzice. Łatwiej by było Ci wtedy oznaczyć gatunek, no i mogłyby być również zdjęcia rodzinne :)

Cudny maluch, zazdroszczę :oops:
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
0bleblak, Rodzica ustrzeliłam wczoraj co prawda nie razem z maluchem bo nie zdążyłam, ale widziałąm jak go karmi :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Gdzie ten smarkacz się podział?


Aaa tu jesteś gnojku


W te pędy pod dach, czas nyny


Karaluchy do poduchy
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
rychu - fajna historyjka :-D
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, to, co to za ptica?

Nas dzisiaj taki ptaszor zaatakował, w ostatniej chwili udało mi się zrobić zdjęcie ;-)
ptaszor by Kasia Magda, on Flickr
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ornitolog ze mnie żaden, ale to chyba młode sroki.
Od razu zapytam o moją ptaszynę. Trochę szukałem, ale pewności nie mam.

Bliżej podejść nie mogłem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pokaż więcej tej ptaszyny a mniej zielonego.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
apemantus napisał/a:
młode sroki.

Tak młoda sroka. Chyba, to było jej pierwsze wyjście z gniazda bo siedziała nieruchomo w trawie i mogłam podejść na pół metra, a ona nic. Myślałam, że chora może ale okazało się, że jak zaczęłam ją płoszyć, to pokicała dalej. Nieopodal były stare sroki i obserwowały.

apemantus napisał/a:
zapytam o moją ptaszynę

Strzelam, że to jastrząb ale ornitologiem nie jestem.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
plwk,
Ok. ''Cropnąłem''

 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
To raczej Błotniak stawowy
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
duzyalf,
Dzięki. To na pewno był on. Wyguglałem fotki w locie i teraz nie mam wątpliwości.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach