Gumenek  Dołączył: 21 Paź 2010
[K-x] Problem z brudną(?) matrycą.
Witam wszystkich-to jest mój pierwszy post na tym forum(w związku z tym b.proszę o wyrozumiałosć.) Krótko i na temat-
-na matrycy w moim k-x pojawiły się paprochy.Próba ich usunięcia przy pomocy gruchy nie dała pozytywnych rezultatów.Następnym moim posunięciem( nie chcę mysleć że idiotycznym) było złapanie za pędzelek modelarski(wymyty i odtłuszczony).Cos tam pomogło ale słabo i tu zblizam się do sedna -przejechałem (dotknąłem)nieopatrznie po mordzie :cry: i po próbie wyczyszczenia matrycy wyszły smugi.Najwazniejsze moje pytanie -
-czy porysowałem matrycę( -wiem na odległosc nikt tego nie oceni),czy tylko przeniósł się tłuszcz z "mordy".
Możliwe jest porysowanie matrycy b.miękkim pędzelkiem?
Apollo spiewa za czyszcz.150-250 zetów.(zestawik do czyszcz.zamówiłem)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Gumenek, witaj na forum. Tylko spokojnie. Ja zawsze czyszczę delikatnie patyczkami kosmetycznymi i tylko na sucho. Jeśli tłuszcz dostał się na powierzchnię filtra, który zabezpiecza matrycę, to możliwe, że konieczne będzie czyszczenie na mokro.
Ale może nie jest tak źle. Zrób zdjęcie jasnej, najlepiej białej ściany z wartością F około 13. I zamieść je nam tutaj w tym temacie. Zobaczymy jak będzie wyglądać ten ubrudzony filtr.
Co do zarysowania, to nie sądzę, żeby taki pędzelek mógł je zrobić.
 
Gumenek  Dołączył: 21 Paź 2010
Ohhhh :-D THX za szybkie odpowiedzi-już idę zrobić fotę(ładuję baterie)

[ Dodano: 2011-02-02, 11:47 ]


[ Dodano: 2011-02-02, 11:54 ]
Panowie-dziękuję.Poczekam na zestawik do czyszczenia i zobaczymy co dalej.Pozdrowienia dla wszystkich :-)

[ Dodano: 2011-02-04, 08:52 ]
Wielkie dzięki za słowa otuchy i wsparcia.Zakupiłem Chemix 3,patyczki bawełniane i do roboty !.Pierwsze próby(trzęsawka rąk )-mały sukces-"rysy"zniknęły,czyli nie jest źle.
Drugie podejscie(chemix3 + patyczki)fajnie wychodzi ale jak dodałem do całej"procedury" szeroko opisywany"chuch" i polerowanie-klasa światowa.
Efekt-2 małe paproszki widoczne dopiero od f20.(i to na brzegu)Zestaw do czyszczenia dojdzie dzisiaj(zostanie na gorsze czasy).Na razie zostawię jak jest.
Jeszcze raz wielkie dzięki! :mrgreen: :-B :-B :-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach