tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jasność...
na kit 55/5.6 mam czas 1/100
na tref'nym limited 60/62 przysłonie nieznanej mam czas 1/13
ktoś przeliczy te EV?

[EDIT]
dobra, wg zaleceń Bronka, mam przysłonę między 13-14 :mrgreen:

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
no ja porownujac swoje cacko z 50mm to mam taki sam czas na f/9
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo, dobra robota! Ja poczekam na drugą soczewkę i też coś zrobię. Dziś już mi się nie chce, biorę :-B i czytam forum :-D
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Superos kombinacje, jestem pod wrażeniem.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref napisał/a:
milo, dobra robota! Ja poczekam na drugą soczewkę i też coś zrobię. Dziś już mi się nie chce, biorę :-B i czytam forum :-D


Tylko pozostaje jeszcze kwestia jakiegos mocowania, zapewne dalo by sie wykorzystac przejsciowke m42>PK... ale niestety takiej nie posiadam,...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
milo, super, gratuluję!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo napisał/a:
Tylko pozostaje jeszcze kwestia jakiegos mocowania
tak... tokarka i jedziemy, obudowę sobie zrobić na wymiar soczewek... hmm musze na warsztaty do chłopaków przedzwonić :mrgreen: nie będzie wówczas problemu z zamocowaniem soczewki do przejściówki M42.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
tref, milo uznanie w centralnej Polsce :-B
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
tak... tokarka i jedziemy, obudowę sobie zrobić na wymiar soczewek... hmm musze na warsztaty do chłopaków przedzwonić :mrgreen: nie będzie wówczas problemu z zamocowaniem soczewki do przejściówki M42.


myslisz ze sprawa warta zachodu?
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
z tego duzego szkła wyszło coś takiego.

bardzo płytkie GO, szkło od mocowania obiektywu oddalone o jakieś 15-20cm, zdjęcie zrobione z odległości 4metrów.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No widze, że sprawa jest rozwojowa. Kto następny :?: :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
GRZESIO napisał/a:
z tego duzego szkła wyszło coś takiego.


Do takich soczewek konieczna jest taka pseudo apertura bo inaczej to taka mgla i zero kontrastu wychodzi...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo napisał/a:
myslisz ze sprawa warta zachodu?
a czemu nie?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tref, możesz wykorzystać pierścienie pośrednie do makro, soczewkę Ci optyk doszlifuje na wymiar.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdano, to jest myśl! Znasz jakiegoś optyka, który mógłby oszlifować? Ja znam tylko takich co to wąskie szkiełka szlifują do 1 dioptrii.
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
no to po założeniu przysłony (dziura przysłony 4cm :mrgreen: ) wyszło coś takiego


wyszły abberacje, chyba przez to że nie trzymało w osi szkła
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tref napisał/a:
Znasz jakiegoś optyka, który mógłby oszlifować

Muszę jutro sprawdzić czy jeszcze ten zakład funkcjonuje.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, Bomba! :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Radzę poeksperymentować z mieszkiem M42 do makro. Zakłądając na końcu płytkę z otworkiem uzyskujemy otworkowego zooma - zakres regulacji ogniskowych w przypadku rosyjskiego meiszka z podwójnym wyciagiem to ok. 90-290mm. Zakąłdając na końcu mieszka pierścień odwrotnego mocowania od systemu M42 możmy z kolei na drugim końcu pierścienia zamontowac w odwrotnej pzoycji soczewkę nasadkową - z soczewkami o zdolności skupiającej +4 do +10 powinno się dać naostzryć na nieskończoność.

Tak pzry okazji - *istD robiłem kiedyś zdjęcia obiektywem otworkowym z lampą błyskową - nawet automatyka błysku całkiem fajnie działała - tylko zasięg był trochę mały. Ale - z tego co pamiętam przy czułości 3200 ISO z odległości ok. metra dawało się z silną lampą pracować.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
gratulacje Milo! :-B Wyglada na to, ze mamy nowego LTD. :mrgreen:

Ale zabawa :-) Najfajniejsze jest to, ze zaden duzy producent nawet nie mysli o eksperymentach tego typu a wlasnoreczne konstrukcje moga w dac ciekawe efekty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach