muminek  Dołączył: 23 Paź 2006
  k 100d i co dalej?
planuje kupic kasetke i mam pytanko dobierzcie mi oprócz kitowego obiektywu cos na koncerty z potwierdzeniem ostrości(najlepiej jakas stałka) oraz cos do portretów te z cos ze stałek, uwielbiam ostre zdjecia jak zyletka więc w ten atut musi byc wyposazony obiektyw.
jakie obiektywey polecacie konkretnie na w/w okazje prosze mi zapodac jakies linki i ewentualnie ceny(nasjlepiej niewielkie). za wszelka pomoc bede wdzieczny:]
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najprostsza portretówka to klasyczne 50-mm które robi się ciut węższe na cyfrze. Najtaniej wyjdzie chyba M50/2 ale ze względu na brak pozycji A na pierścieniu przysłon będą pewne ograniczenia w użyciu (trzeba pamiętać o pomierzeniu światła przed zdjęciem - robi się to jednym dodatkowym naciśnięciem guzika ale zawsze + wbudowana lampa błyska pełną mocą). Ww wad pozbawiona będzie już A50/2 albo lepiej A50/1.7 - ta druga to prawie wzorzec ostrości. Co do cen zapraszam do działu giełda i na allegro - okolice 200zł. Jak chcesz mieć auto focus to pozostają szkła z serii F i FA (1.7 bądź 1.4) ale to już wyższe ceny. Prawdziwie portretowe to M85/2 z najtańszych pentaksowych po FA*85/1.4 i FA 77/1.8 Limited - niestety nie tanie a to pierwsze dodatkowo trudniej dostępne niż 77. M85 też nie jest specjalnie łatwo dostać. Ceny? od około 500-600 za M85 do sporo więcej za FA85 (ale za to ostrość żyleta) a cenę FA77 możesz sprawdzić w sklepach bo używanych mało. Taniej, choć według mnie za ciasno (nawet na analogu a co dopiero na cyfrze), wyjdzie jakaś 135-ka. M135/3.5 dostaniesz przyjemnie tanio (ale uwagi jak przy M50), A135/2.8 też nie jest droga ale niektórzy narzekają na ostrość (mi do portretów pasowała) reszta 135-tek już drożej. No i oczywiście różne szkła na M42 przez przejściówkę - Jupiter 85 czy Sonnar 135.
A na koncerty to nie wiem jak blisko możesz podejść. Ja kiedyś robiłem koncert 24-90 i wystarczyło - 50-tka na cyfrze da ci podobną klatkę jak ten zoom na długim końcu a używałem go też szerzej.
Wszystkie szkła Pentaxa znajdziesz na nieocenionej stronce http://www.bdimitrov.de/kmp/ w dziale Lenses.
 

muminek  Dołączył: 23 Paź 2006
le kosztuje przejsciówka do pentaxa i czy jest potrzebna i czy poprzez niz we wszytkich obiektywach jest potwierdzenie ostrosci?

troche nie jarze m42 w pentaxach jeszcze, dlatego prosze o łopatologiczne wytłumaczenie z czym sie to je...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
muminek, - wedlug mnie m42 w pentaxie nie jest potrzebne bo jest kupe szkielk K ktore optycznie sa dobre a wygoda uzytkowania znacznie wyzsza...
 

muminek  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
muminek, - wedlug mnie m42 w pentaxie nie jest potrzebne bo jest kupe szkielk K ktore optycznie sa dobre a wygoda uzytkowania znacznie wyzsza...


moze cos zaproponuj na koncerty bez duzego zooma stałke jakas:]
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tanio 200 f4
troche drozej 200 2.8 (taaak tylko kup to :evil: )
a najrozsadniej sigma 70-200 2.8 to dobre szklo i czest uzywane

[ Dodano: 2006-11-04, 18:37 ]
a tak naprawde to potrzebny ci zoom 2.8 28-70 i 70-200 2.8 + stalka do szerokich planow.....
a tak naprawde to fotografowales juz kocerty? Bo jezeli tak to dziwia mnie twoje pytania......
jezeli nie to kup narazie 28-70 2.8 sigmy (sprawdz FF/BF) i 200mm f4 - zobaczysz co i jak i podejmiesz decyzje jakie szkla ci sa potrzebne....bo tak to mozna tylko zgadywac
 

muminek  Dołączył: 23 Paź 2006
jak narazie to kupiuje w najblizszym czasie body k100d i obiekyw kitowy i chce kupic cos ala 50mm 1,8 ale zeby było zyleta i zeby było potwierdzenie ostrosci .\
jakie szkło wybrac najlepiej w cenie do 300zł żeby było brzytwa?
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Polecam SMC Pentax-A 1,4/50 lub tańsze SMC Pentax-A 1,7/50
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
muminek - potwierdzenie ostrości to jest właściwość body a nie obiektywu i dlatego działa z wszelkimi podpiętymi obiektywami.
 

muminek  Dołączył: 23 Paź 2006
elloł to co skompletujcie mi jeszcze jakis zestaw w maire tani i sensowny z ostrymi jak zyletka fotkami:] :mrgreen:
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Ja bym jeszcze pomyślał o Sigmie 18-50/2,8 EX DC. Jasna, ma szeroki kąt, daje przyzwoite obrazy. Potem można dokupić jasny zoom np. 70-200/2,8 i będzie komplet.
 

muminek  Dołączył: 23 Paź 2006
a wiela to kosztuje ? pewnie dużoooo

a jaka stałke kupić najleppiej zeby było ostro i jasno?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
muminek, - wiesz....jak masz siec to moze jednak zobacz ile to w sklepach kosztuje ?
Co do stalki to juz ci napisalem .....
szukaj 200 2.8
135 2.5 /2.8
albo 85 1.4
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
18-50/2,8 nowy ze sklepu to ok. 1.500 zł, 70-200 niestety trochę więcej. Stałki to jesli nie zależy Ci na AF - 1,7/50A (ze stykami). Za 300 zł spokojnie się kupi. Jeśli AF to 1,7 FA (lub 1,4 FA). Najlepsza jakość to seria limited ale to dużo drożej wyjdzie.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
muminek napisał/a:
to co skompletujcie mi jeszcze jakis zestaw w maire tani i sensowny z ostrymi jak zyletka fotkami:

To już chyba sam musisz zrobić. :evil: To co dla jednego jest tanie i sensowne, to dla drugiego będzie drogie i bez sensu. Ja wydumałem następujący zestaw: SMC 12-24, jakiś zoom 24-70/2,8 lub 28-70/2,8 (najchętniej oczywiście Pentaxa FA, ale Sigmy są o tańsze i chyba ok), Arax tilt/shift 35/2,8 + to co mam w stopce. Z tym byłbym b szczęśliwy. To jest dla mnie optymalny (finansowo możliwy do skompletowania) zestaw szkieł. Na nowe gwiazdki mnie prawie na pewno nie będzie stać :-( A czy Tobie taka szklarnia by pasowała to nie wiem...
 

muminek  Dołączył: 23 Paź 2006
Slava napisał/a:
muminek napisał/a:
to co skompletujcie mi jeszcze jakis zestaw w maire tani i sensowny z ostrymi jak zyletka fotkami:

To już chyba sam musisz zrobić. :evil: To co dla jednego jest tanie i sensowne, to dla drugiego będzie drogie i bez sensu. Ja wydumałem następujący zestaw: SMC 12-24, jakiś zoom 24-70/2,8 lub 28-70/2,8 (najchętniej oczywiście Pentaxa FA, ale Sigmy są o tańsze i chyba ok), Arax tilt/shift 35/2,8 + to co mam w stopce. Z tym byłbym b szczęśliwy. To jest dla mnie optymalny (finansowo możliwy do skompletowania) zestaw szkieł. Na nowe gwiazdki mnie prawie na pewno nie będzie stać :-( A czy Tobie taka szklarnia by pasowała to nie wiem...


ile takie szkła kosztuja?dla mnie 700zł za szkło to max
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
muminek, - ceny w sieci sa dosc proste do sprawdzenia.....
a przy 700zl to mozesz liczyc tylko na starsze stalki
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
przy 700zl to mozesz liczyc tylko na starsze stalki


Sigma ma jakieś słoiki mniej więcej do tej granicy cenowej, tamron chyba też. Z drugiej strony nie wiem jak z dotępnością tych sprzętów do Pentaxa ale coś tam na pewno się chyba znajdzie.

A tak z innej strony: Załóżmy kupujesz najlepszy opbiektyw na jaki Cię stać czyli za te 700zł
Czyli załóżmy że będzie w twoim mniemaniu to "dobry" obiektyw.
A co jest lepsze niż dobry obiektyw?
Dwa dobre obiektywy (czyli najlepsze na jakie Cię stać)
A dwa dobre obiektywy mogą się równać jednemu bardzo dobremu obiektywowi, prawda?
Skoro już można mieć jeden bardzo dobry obiektyw, to czemu takiego nie kupić? Jedyne co trzeba robić to dwa razy dłużej zbierać :lol:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Za 700 zl kup sobie komplet - SMC K 135/2.5 i SMC-A 50/1.7. Obasz szkla sa wysokiej jakosci, oba powinienes ustrzelic za okolo 700 zl i na koncert powinny sie nadac!
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Za 700 zl kup sobie komplet - SMC K 135/2.5 i SMC-A 50/1.7

trzeba miec szczescie, o ile 50tek ze stykami ostatnio sporo np na allegro, to jasniejsze 135
potrafi samo kosztowac 7-8 'paczek'
moje 3grosze, jesli chodzi o jakies imprezy i tele, jednak sugeruje cos min ze stykami (pozycja A), manuale bez elektroniki potrafia wkurzyc gdy chcesz szybko dzialac. Gorzej, moja ewolucja 'reporterska' nie skonczyla sie na szklach ze stykami, rzadza af byla silniejsza;], ale przechodzilem wszystkie fazy po drodze
pozdrawiam
kp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach