Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
PiotrR, nie wiem, pogubiłem się i ja już nie robię o-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
PiotrR napisał/a:
A czym się niby robi zdjęcia?

Robiłem już laptopem, kserem, skanerem, tabletem :evilsmile:

Generic, robię zdjęcia telefonem ponieważ mam małe dziecko. Wolę spędzać czas z nim. Nie bardzo z moim sposobem fotografowania to teraz idzie w parze. Czasem wykonanie jednego zdjęcia zajmuje mi pół godziny, czasem zła pogoda, czasem ciężkie dojście itd. A telefony robią już według mnie fotki w miarę akceptowalne. Mogę fotografować z długą ekspozycją. Nie noszę 10 kg proekwipunku. Aparat mam w kieszeni i młody jakoś wytrzyma te kilka minut i się nie zanudzi, a mnie szlag nie trafi. Taki kompromis. Jestem z nim i coś sobie pstryknę przy okazji. :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
White napisał/a:
PiotrR napisał/a:
A czym się niby robi zdjęcia?

Robiłem już laptopem, kserem, skanerem, tabletem

Ja zaś sokowirówką PredomPolar. Zaje......y bokeh wychodził. Na ścianie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
White, zasadniczo rozumiem.
Aczkolwiek, opisujesz, że to będzie drugi telefon, a nie ten który i tak się ma przy sobie w kieszeni zawsze. To czy nie lepiej jakiś sensowny kompakt jednak?

Nie, żebym namawiał. Tylko zaciekawiony jestem co przemawia za drugim telefonem jednak.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kompakty mam dwa albo trzy nawet. Niestety żaden nie ma szerokiego kąta. Mam iPhone 7 ale on ma tylko kitowy obiektyw. Samsung A20e jest tani. W firmowym sklepie Samsunga porównywałem A20e z którymś z Galaxy 10 i na moje oko jakość zdjęć na szerokim zbytnio się nie różniła. Uwaga/lokowanie produktu/ w ogóle to polecam sklep firmowy S w Magnolii we Wrocławiu ponieważ ludzie tam pracujący znają się na swoim fachu i tylko tam dowiedziałem się wiele o ołówkach do rysowania na iPhonach, a u autoryzowanego resellera Apple ni huhu, a w Mediamarkt to sprzedawca mi powiedział, że taki stylus nie istnieje. Powiedziałem mu więc, że g... wie (oczywiście w kulturalnych słowach) po czym tak się wk......ł, że zrobił się czerwony, zaczął gadać piskliwie, machać rękami i s...ł na zaplecze czy gdzieś./koniec lokowanie produktu.
Czyli ogólna konkluzja wyłania się taka, że chciałem przycebulić. A20e można kupić w idealnym stanie za 350 zł.
:D
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A no to w kontekście 350zł ciężko podyskutować o sensownych kompaktach o-)

Przypomniałeś mi tym wątkiem, że się gdzieś kurzy w szufladach kupiony kiedyś poniżej 200zł Canon S90 i myślałem, ze jest w czym wybierać.
Bo ten A20 mi mignął za około 600-700zł - ale to nowy.

Chociaż... Taki EX1 wiszący na allegro też Samsung a taniej o-P
LX3 też się dostanie (przyjemnie wspominam).

Choć nie wiem czy już się nie okaże, że te aparaty zaczynają faktycznie przegrywać w rywalizacji z telefonem za są samą cenę o-\

--edit--

Dobra, eh, przepraszam.
"Szeroki kąt" w mojej głowie zaczynał się od ekwiwalentu 28mm, co jest w z grubsza każdym telefonie. A my tu mówimy o czymś rzędu 12-13mm. A to zmienia postać rzeczy.
Idę sobie, bo się nie znam.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Znowu pytanie.
Skąd mogę pobrać i zainstalować, chodzi mi o niezawirusowany soft, sytem Android i usługi Google? A jeśli nie mogę to jak sprawdzić, że soft jest niezainfekowany? Bo już w sumie zainstalowałem ale boję się połączyć z wi-fi i włożyć sim. :shock:
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
A trzeba było nie brać Huaweia ;-)

Najlepiej będzie jak odeślę Cię na forum Android.com.pl tam jest masa wiedzy o systemie z robocikiem.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
A tu niespodzianka :mrgreen:
To Samsung, tylko ja chcę Androida 11 :evilsmile:
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Ale to w czym problem? Przecież wszystko masz.

No chyba że chcesz postawić custom ROM.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Tak, custom ROM. I chodzi mi o to jak mogę sprawdzić czy nie siedzi tam jakiś niebezpieczny soft?
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
W customie nigdy nie wiesz co tam siedzi. Dlatego aplikacje bankowe ich nie obsługują np płatności NFC. Ogólnie się stosuje customy od ludzi/grup które już mają jakąś renomę i od bardzo dawna w tym siedzą. Ale to zawsze ryzyko. W obecnych czasach technologicznych szkoda zachodu na zabawy.

Ja się customem bawiłem miliony lat temu gdy miałem Samsunga S3. Wtedy powiedziałem, że nigdy więcej Samsunga mimo rewelacyjnych ekranów i aparatów. Obecnie dostałem służbowy Samsung i podtrzymuję swoją opinię.

Jaki masz smartfon, że chcesz customa? I co dolega obecnemu softowi?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Robię to dla "sportu". Chcę telefon z obiektywem szerokokątnym i padło na Samsunga Galaxy A20e (bo tanio można kupić używany). Kiedyś zainstalowałem na Galaxy S2 Androida 10 bez usług Google i telefon działa całkiem, całkiem. Tzn. śmiga w porównaniu z oryginalnym fabrycznym Androidem 4 coś tam po przecinku. I chciałem zrobić to samo z A20e. Cenię Samsunga od dawna za bardzo dobre zdjęcia. Nie zamierzam nim płacić ani nic takiego. Ma robić za aparat fotograficzny.
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
No to też cię pokieruje na android.com.pl

Tam są spece z aktualną wiedzą.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
White, pytanie zasadnicze: czy na customie wciąż będzie robić dobre technicznie zdjęcia, bo na S5 z Lineage jakość się pogorszyła. Fabryczny soft lepiej współpracował z aparatem płaskatego telefonu.

Poradźcie, czy wgrywać customa do Samsunga S7? Oryginalny soft żre baterię jak głupi, nawet po włączeniu wszystkich optymalizacji. Z kolei po ustawieniu trybu maksymalnego oszczędzania baterii funkcjonalność jest słaba a i tak potrafią wyskakiwać powiadomienia od aplikacji "z pokrzyw" (tak, wyłączałem, ale wracają jak bumerang- jakieś "newsy"). Nie zamierzam płacić telefonem.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
PK, zrezygnowałem z Samsunga i kupiłem iphone. Nie ma softu porządnego do zdjęć na Androida jaki potrzebuję (przynajmniej nie znalazłem). Myślałem, że będzie tego pełno do wyboru do koloru, w końcu system otwarty itd. Kupiłem też dodatkowo nowy tel. Xiaomi żeby mieć kontakt z Androidem bo nie używałem tego systemu od dwóch lat i miałem spore problemy z obsługą.

Co do S7 to ja bym sprawdził jakimś programem stan baterii bo może być zużyta. Są takie na pewno bo korzystałem. I jeśli by wyszło, że akumulator przeszedł do Krainy Wiecznych Łowów to może opłaca się wymienić na nowy? Tylko oryginalny w autoryzowanym serwisie. Bo z doświadczenia to powiem, że nieautoryzowane to loteria.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Akumulator nowy, pewny. Piszę z perspektywy niedawnego użytkownika Samsunga B 2710- niech mu złomowisko lekkim będzie ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Dobry wieczór,
znowu mam zagwozdkę, z góry przepraszam za zawracanie gitary.
Więc tak. Telefon Xiaomi, sytem Android 10. Chcę zainstalować apkę do robienia zdjęć. Zaznaczę, że jej funkcja to robienie fotek. I podczas instalacji ten program żąda zgody na dostęp do kontaktów, mikrofonu, aparatu i jeszcze paru rzeczy. Ale ja oczywiście nie chcę dać zgody na nic prócz dostępu do aparatu plus wyświetlanie reklam (bo jest darmowy dla użytkownika i rozumiem, że biznes jakiś developer robi na tym, i ok).
I aplikacja się nie instaluje :shock:
Trzeba zrobić jakiś myk w systemie? Coś zaznaczyć w ustawieniach żeby to poszło?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
White, podczas instalacji zgoda na wszystko, później ustawienia, aplikacje, ustawienia dostępu i robisz jak chcesz. Tak to działa z innymi apkami, nie wiem jak w przypadku twoim. Najwyżej odinstalujesz.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
I najwyżej kontakty sobie zassie i tak pomiędzy instalacją a odznaczeniem dostępu o-)

To niby jasne, że chce dostępu do mikrofonu, żeby nagrać video z dźwiękiem i do kontaktów, żeby z poziomu aplikacji można było od razu coś komuś wysłać. Ale co się dzieje w tle to tylko developer wie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach