deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Lighting Studio - rysowanie schematów oświetlenia studyjnego
DoF calc - moim zdaniem najprzyjemniejszy w użyciu kalkulator głębi ostrości
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
teo, o to chodzi że kij ma dwa końce :-/
Cytaty z forum androida

Od kiedy przestałem używać tego typu programów to bateria starcza na dłużej a telefon działa stabilniej. Była cała dyskusja na xda.

Z tych, z których korzystałem właśnie Advanced Task Killer wydał mi się najlepszy, ale faktycznie telefon lepiej funkcjonuje bez autozabijania procesów.

Osobiście wolę zamknąć aplikacje których nie używam ręcznie w Go Launcherze jak paranoicznie ubijać wszystko co się tylko da.
Szukam w tej chwili wątku na xda w którym-mam nadzieję-dowiem sie całej prawdy o "zabójcach" ;-)
Swoją drogą na chłopski rozum taki program monitorujący 24h aktywność aplikacji,też musi zżerać niezłą porcję energii. Posłużę się przykładem programiku Battery Left. Otóż w ustawieniach przy opcji stałego monitoringu poziomu naładowania,jest ostrzeżenie że taki wariant jest energochłonny.

[ Dodano: 2011-03-26, 10:36 ]
deckard napisał/a:
DoF calc - moim zdaniem najprzyjemniejszy w użyciu kalkulator głębi ostrości

Tych DoF-ów jest wiele ale graficznie niezły jest ten
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
No właśnie, w pracy z killerami istotne jest, jak się ich używa. Jeśli automatyczne zabijanie procesów -to zupełny brak kontroli. Jeśli ustawione, jako widget, też. Ale jeżeli ustawi się jako aplikację i z wyświetlonej listy zabija procesy czy aplikacje ręcznie, to człowiek ma pełną kontrolę nad tym co robi. I wtedy wyłącza się to, co niepotrzebne w tle.

Osobiście widzę różnice w prędkości działania systemu, kiedy mam wolnego RAMu prawie 300MB, a kiedy 90MB. Tylko tyle. Oficjalnie Google twierdzą, że nie trzeba i dlatego nie ma tego w systemie. Na szczęście jednak można.

Zresztą, jak ze wszystkim na Andku, wiele też zależy od konkretnego urządzenia i od wersji Androida.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
To ja dodam od siebie:
1. Sports Tracker - Rewelacyjny program dla sportowców i turystów. Zapisuje ścieżkę z GPS, notuje i podaje wizualnie i głosowo parametry (Dystans, prędkość śr., chw. i max., wysokość n.p.m., a z dodatkowymi modułami Bluetooth także puls, temperaturę skóry, oddech i kadencję pedałowania).
Potem można obejrzeć raport i wykresy. Wersja bezpłatna nie pozwala jedynie na Upload danych do internetu.
2. 3CXPhone - Telefon internetowy VoIP SIP renomowanej firmy 3CX od software'u central telefonicznych.
Nie ma tylu opcji, co SIPDroid, ale działa bardziej stabilnie, jest prosty w obsłudze i gwarantuje bardzo dobrą jakość głosu.
3. Wardrive - Obowiązkowy namierzacz i rejestrator na mapie wszystkich sieci WiFi z podaniem rodzaju zabezpieczeń. Jeśli chcecie skorzystać z czyjejś otwartej sieci na mieście, to on wam wskaże, gdzie.
4. Opera mini - zdecydowanie szybsza i stabilniejsza przeglądarka www od Opery Mobile. Nie obsługuje Flasha, ale za to działa naprawdę błyskawicznie. Chyba najszybsza przeglądarka na Andka.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Aha, jeszcze gierki:

1. Live Holdem Poker -na wirtualne żetony można pograć z żywymi ludźmi. Integracja z FB umożliwia także grę na kompie. Jedyną wadą, ale decydującą o bezużyteczności na kompie, jest brak możliwości gry, na prawdziwe pieniądze.

2. Enjoy Sudoku

3. Saint Feint City -dla fanów Sim City. Chociaż IMO grywalność raczej słaba.

4. Air Control -sprowadzamy samoloty na pas startowy. Duża grywalność, możliwość porównywania wyników w sieci z innymi graczami.

No i nieśmiertelne AngryBirds i PapiJump, ale to trzeba samemu zobaczyć.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jeśli chodzi o przeglądarki, to tam, gdzie się łączę przez sieć GSM, używam Opery Mini, a tam, gdzie mam wifi, przeglądarki androidowej. Opera Mobile mi totalnie nie podeszła. Głównie za to, że nie otwiera nowych kart w tle. A także za brak możliwości szybkiej zmiany stopnia powiększenia strony. A linki do poszczególnych stron wątku na naszym forum są takie malutkie i ciasno stłoczone, że czasem przydaje się możliwość szybkiego powiększenia strony trochę bardziej, żeby trafić we właściwy.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
ja po wszystkich przejściach z operami i innymi cudami trafiłem na Dolphin browser.
Ma okienko "speed dial" z ustawianymi stronami, zakładki (plus możliwość ich przełączenia klawiszami głośności), zakładki, zawijanie tekstu do szerokości ekranu i inne pożyteczne duperele.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
PiotrR napisał/a:
Opera Mobile mi totalnie nie podeszła. Głównie za to, że nie otwiera nowych kart w tle

Już to robi. I obsługuje flash.

PiotrR napisał/a:
A linki do poszczególnych stron wątku na naszym forum są takie malutkie i ciasno stłoczone, że czasem przydaje się możliwość szybkiego powiększenia strony trochę bardziej, żeby trafić we właściwy.


"Dwuklik" ;-) A jeśli nie odpowiada zostaje multitouch.

volender napisał/a:
Ma okienko "speed dial" z ustawianymi stronami,


Jak Opera.

volender napisał/a:
zakładki (plus możliwość ich przełączenia klawiszami głośności), zakładki, zawijanie tekstu do szerokości ekranu i inne pożyteczne duperele.


Jak Opera. Oprócz sterowania klawiszami głośności.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
teo napisał/a:
"Dwuklik" A jeśli nie odpowiada zostaje multitouch.
volender napisał/a:
Dwuklik to powiększa tylko od widoku że tak powiem całościowego do określonego w ustawieniach powiększenia "roboczego" i z powrotem. Sęk w tym, że przy powiększeniu, przy którym mi się wygodnie czyta, wiele linków jest za małych. A nie ma opcji, żeby na chwilę jeszcze trochę bardziej powiększyć widok.
A multitoucha niestety mój telefon nie ma.

Aha, jeszcze są strony, na których Opera Mobile mi się wykładała, a nie wykładała się ani Mini, ani przeglądarka androidowa.
Na przykład elpais.es w widoku normalnym, nie komórkowym.

[ Dodano: 2011-03-26, 19:22 ]
Okej, w aktualnej wersji dodali też guziczki do "płynnego" przybliżania i oddalania. Ale z górnym paskiem (odnośniki do działów) w normalnym widoku elpais.es nadal sobie nie radzi. ;-)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Może warto wymienić słuchawkę albo wersję softu. U mnie na Hero, Leo i Vision (wszystko od HTC) wspomniana strona działa, jak należy. Po dwukliku w Opera Mobile przyciski "America Latina", "Estados Unidos" itd. mają prawie centymetr wysokości, więc są bez problemu klikalne. A tekst w kolumnach poniżej dopasowany do szerokości ekranu.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie ubijania procesów.W go launcherze przed wyłączeniem aplikacji pamięć dostępna 195 MB a po czystce 171 :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no u mnie po ubiciu z 95 zrobiło się232 :evilsmile:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Teo, ale po co mam zmieniać słuchawkę, skoro mi to nie działa tylko w Operze Mobile, a w innych przeglądarkach jest OK? Owszem, lubię Operę, ale aż takim fanem nie jestem. ;-)
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
z gier polecę jeszcze unblock me. W wersji free 1600 lvli do przejścia. W grze staramy się uwalić czerwony klocek, przesuwając inne. Fajna łamigłówka :-) .
My track - rejestrator śladu gps. Podaje średnie, różnice poziomów. Ogólny full wypas.
Brut google maps - przerobione mapy google, zapisujące mapy na kartę + odblokowana nawigacja.
PowerAMP - doskonały odtwarzacz muzyki warty swojej ceny(14zł)
Co do killerów sam mam, ale używam tylko jak mnie coś wnerwi ewentualnie jak wiem, że będę potrzebował sporo ramu(i5800 tak dużo nie ma...)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
PiotrR napisał/a:
Teo, ale po co mam zmieniać słuchawkę, skoro mi to nie działa tylko w Operze Mobile, a w innych przeglądarkach jest OK? Owszem, lubię Operę, ale aż takim fanem nie jestem.

:-) Odezwał się we mnie gadżeciarz. Nie z powodu Opery, a z powodu braku multi-toucha. To coś przedpotopowego musi być albo jakiś budżetowy mocno model -a pewnie jedno i drugie. Chociaż osobiście pewnie powalczyłbym z softem. Nie dałoby mi spokoju, że coś nie działa. Tak już mam i czasem zapominam, że to moje fanaberie są.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A dla słabszych umysłowo. Możecie wytłumaczyć jak zablokować jakieś procesy aplikacje, które według mnie są zbędne?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Fafniak, ja również mocny umysłowo nie jestem ale robię to na trzy sposoby.
1. Ustawienia>aplikacje>uruchomione usługi.Tam wyłączam to co uważam za zbędne
2. Go Launcher w aplikacjach ma zakładkę "Działające w tle". Zablokowałem w tym oknie aplikacje które powinny być aktywne,czyli m.in. budzik a resztę co jakiś czas jednym naciśnięciem wyłączam.
3. Jako że Defy ma sporo ramu to rzadko uruchamiam Free Memory Recover.Programik który potrafi odzyskać nawet sporo pamięci ale zanim to zrobi,na dobre dwie minuty smartfon "zamarza" w bezruchu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak ale jak wchodze w opcje unieruchamiania usług (np. pogoda) to ta usługa po jakimś czasie jest ponownie uruchomiona
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Nie wiem do końca ale podejrzewam że powiązana jest np.z kalendarzem :-/ Ostatnio zresztą poczytałem sobie wiele o specyfice androida. Wiele głosów mówi że akurat w tym systemie im więcej uruchomionych procesów tym lepiej.Na własnej skórze zresztą zauważyłem że totalna demolka wcale nie przyspiesza systemu.Na listę kontaktów trzeba czekać "pół dnia",podobnie zresztą z innymi rzeczami.Piszą ludziska również że Android jest na tyle inteligentny,że jak będzie brakować RAM-u to sam sobie powyłącza to co niepotrzebne. Wczoraj wieczorem poubijałem na próbę wiele rzeczy żeby uzyskać jak najwięcej pamięci. Dziś mam jej 276 MB(wczoraj 170 MB) i system wcale szybciej nie chodzi a w niektórych wypadkach nawet wolniej choćby przechodząc z siatki aplikacji do pozycji Home. Tak więc sam tego nie wymyśliłem ale coraz częściej napotykam sie w necie na opinie o bezsensie wyłączania procesów.Sam zresztą robię to sceptycznie a czas i doświadczenie pokaże czy ubijać czy nie. Podobnie jak z PC-tami ci z mniejszą ilością pamięci muszą walczyć o każdy megabajt ci co mają jej sporo,po prostu używają sprzęt nie troszcząc się o to.
EDIT
Tu dość obrazowo jest to wytłumaczone
http://forum.xda-develope...d.php?p=6426198
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dziś spotkało mnie rozczarowanie - zmiana czasu i? Samsung i780 na stary WM ustawił sobie zmianę czasu sam, kompy takoż jakoż, a Android? W opcjach ustawione synchro czasu z operatorem (czyli telefon jak najbardziej powinien sam zmienić czas) i niestety czasu nie zmienił ;(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach