emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak, Najprawdopodobniej masz uruchomiony standardowy silnik TTS Pico, którego nawet Amerykanie nie trawią.
Zainstaluj SVOX + Eva lub jakiś przyjemny angielski (próbek glosow można posłuchać na stronie www SVOX).

Przystępne porady dla początkujących androidowców są na stronie Playa:
http://android.playmobile.pl/

[ Dodano: 2011-03-28, 09:43 ]
http://svoxmobilevoices.wordpress.com/demos/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ale rozumiem ze żeby usłyszeć polski w nawigacji musze mieć wpisany polski text w nawigacji
Ten AnDNav ma chyba tylko angielski...
Najgorsze jest to że stara sie czytać też nazwy ulic i chyba nie można tego wyłaczyć :(
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Fafniak, to może po prostu kupić Navi, np Aura za ~20E na Europę Środkową? Przed zakupem do przetestowania za darmo przez tydzień. Albo inną jakąś.

 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak, dokładnie tak. Niestety angielski głos kaleczy polskie wyrazy i na odwrót.
Polska Eva (co za niedouk wymyślił taką pisownię!) obce wyrazy wymawia zgodnie z polską fonetyką.
np. Kilo-meters Per Cho-ur (km/h)

[ Dodano: 2011-03-29, 12:40 ]
Tu ktoś opisał, jak zmusić androida do uruchomienia nawigacji gadającej po polsku.
Jeśli nie przeraża utrata gwarancji, bo to chyba z tym rootem (BrutAll Google Maps).

http://forum.android.com....awigacja-58884/

[ Dodano: 2011-03-29, 12:50 ]
Chyba jednak nie wymaga roota
Cytat
•installable on non-rooted devices
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
do bruta nie trzeba mieć roota. Były wersje instalujące się obok. Chociaż andek bez roota sporo traci :cry:
Ale trzeba pamiętać że po ustalenia trasy i tak potrzebuje netu
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Od siebie dodam do zestawienia aplikację endomondo do monitorowania swoich sportowych poczynań. Właśnie rozpocząłem sezon przebieżką i ech.. Statystyki są złe ;-)
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
Co do roota i gwarancji to nie ma problemu, mam zrootowanego samsunga na gwarancji, padły w nim przyciski (mechanicznie). Wgrałem czysty soft producenta i oddałem do naprawy. Naprawili i wgrali mi z powrotem soft brandowany (ery), który oczywiście od razu po odbiorze wywaliłem.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
matth napisał/a:
endomondo
też w pierwszej chwili byłem zachwycony ta aplikacją, ale niestety jak się okazało w praktyce aplikacja jest kiepska - wyniki są wysoce niemiarodajne. Na 4 km spacerze wyszła mi średnia prędkość 12 km/h, aż taki szybki to ja jednak nie jestem. Pisałem nawet do nich w tej sprawie, ale odpowiedzieli że nic nie poradzą bo to efekt niedokładności GPS w telefonie. To ja dziękuję za taką aplikacje.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Żaba, A próbowałeś SportsTrackera?
Został zrobiony najpierw na iPhona, a później portowany na androida. Współpracuje z modułami do kontroli pracy organizmu w trakcie ćwiczeń, więc ma zastosowanie chyba także profesjonalne.
Używałem, ale krótko, więc ciekaw jestem, jak z miarodajnością.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
radekone napisał/a:
Jakies zwykle plany miast, nie samochodowe

https://market.android.com/details?id=com.osa.android.mapdroyd&feature=search_result

Mapy z projektu OpenStreetMap
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Żaba napisał/a:
matth napisał/a:
endomondo
też w pierwszej chwili byłem zachwycony ta aplikacją, ale niestety jak się okazało w praktyce aplikacja jest kiepska - wyniki są wysoce niemiarodajne. Na 4 km spacerze wyszła mi średnia prędkość 12 km/h, aż taki szybki to ja jednak nie jestem. Pisałem nawet do nich w tej sprawie, ale odpowiedzieli że nic nie poradzą bo to efekt niedokładności GPS w telefonie. To ja dziękuję za taką aplikacje.


No to mi pokazuje dobrze, co więcej na dwóch różnych telefonach różnych firm pokazuje to samo na tej samej trasie. Mi działa bardzo dobrze i polecam :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Żaba napisał/a:
To ja dziękuję za taką aplikacje

To nie wina aplikacji tylko Twojego telefonu bo nie potrafi się dogadać z satelitami.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
omg, gdybym miał włączony gps tak non-stop, żeby "przy okazji" mierzył mi przebytą trasę, to pewnie 10h by mi telefon nie pociągnął :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
emigrant napisał/a:
Żaba, A próbowałeś SportsTrackera?
tak - jest zdecydowanie bardziej precyzyjny, ale aby móc założyć sobie konto na ich serwisie i przysłać tam dane potrzebna jest płatna wersja aplikacji. Niemniej aplikacja bardzo przyjemna.
Zdano, matth testowałem go na jednej trasie parokrotnie i wyniki były średnio miarodajne i powtarzalne, a sam program moim zdaniem jest mało precyzyjny (ponadto usuwanie konta z ich serwisu to jakaś porażka).
Zdano napisał/a:
To nie wina aplikacji tylko Twojego telefonu bo nie potrafi się dogadać z satelitami.
jakoś SportsTracker czy nawigacja google, Sygic Mobile Maps 10 czy iGO MyWay działają poprawnie i bez problemów.

Generalnie z GPS w telefonie korzystam bardzo często i jak dotąd to jedyna aplikacja co do której wyniki były niesatysfakcjonujące.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Żaba, mam pytanie odnośnie IGO. W folderze speedcam są pliki z radarami tak więc ostrzeganie o kontroli prędkości powinno działać. Jak to jest w praktyce-nawigacja tylko piszczy czy dodatkowo informowany jesteś głosem o zbliżaniu się do radaru?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
andybond nie umiem Ci i odpowiedziawszy wprost na Twoje pytanie. IGO porzuciłem na rzecz Sygic Mobile Maps, który bardziej mi odpowiada.

Natomiast w wydaje mi się że prawie w każdym programie działa to tak samo. Ja zassałem sobie do telefonu http://poi4am.prv.pl/ POI i dźwięki, więc jak na trasie pojawia się fotoradar to nawigacja ostrzegam mniej tekstem mówionym uwaga fotoradar i podaje max predkość.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
andybond napisał/a:
ostrzeganie o kontroli prędkości
Najlepiej wygląda to w Yanosiku. System opracowany dla specjalizowanych terminali działa też na androidzie bezpłatnie i informuje o zdarzeniach: (nie tylko radarach stacjonarnych) kontrolach, wypadkach, "suszarkach", patrolach itp. dynamicznie.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Po kilku tysiącach km z tymi wynalazkami stwierdzam, że SpeedAlarm ma lepszą bazę danych od Yanosika. W dodatku Yanosik "nie gada".

Niestety oba programy są lipne, jeśli chodzi o fotoradary przenośne, kontrole drogowe i radary odcinkowe.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
MCsubi, dokładnie. jeśli włączam program i mam info, że jest tylko kilka suszarek, to wiadomo, że to lipa. Tak jest teraz i było dwa lata temu. Po prostu zbyt mała baza użytkowników. W tych kwestiach nic radia nie zastąpi. A w dodatku powie nie tylko, że są roboty drogowe, ale i jak wyglądają -objazd, wahadło itd.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Problem jest też w aktualizacji bazy - kiedyś dodałem suszarkę i wracałem po godzinie. Patrol stał dalej, ale w SpeedAlarm niczego nadal nie było.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach