White  Dołączył: 31 Paź 2008
Pobawiłem się Notem 22 (nazwa handlowa Ultra). Jak na moje oko jest fantastyczny. Aparaty wydają się ok. Soft tylko raz miał przycięcie (pewnie będzie to poprawiane w aktualizacjach). Korci mnie, zwłaszcza że ten pencil też wydaje się fajowy. Dobrze by się chyba sprawdził w mobilnym Lightroomie?

A mój Xiaomi, który nie ma roku jeszcze i nie ma Androida 11 jeszcze, zaczyna coraz bardziej zwalniać. Myślałem, że tego typu zachowanie nie dotyczy już ostatnich wersji Androida. Liczyłem się z tym, że telefon nie będzie szybki ale już doszło do tego, że obrót ekranu z pionowej orientacji do poziomej podczas oglądania filmu na YouTube powoduje czarny ekran i przycięcie dźwięku. Czegoś takiego nie widziałem wcześniej, a trwa to ze 3-5 sekund. Dla zabawy zrobiłem test. Zamknięcie przeglądarki z jedną otwartą kartą i pokazanie pulpitu ponad 4 sekundy. Nie wiem jak to nazwać gdzie oni mają klientów. Normalnie zanim go sprzedam za pięć złotych (jeśli w ogóle ktoś to będzie chciał kupić) chyba prasnę nim o ścianę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
White napisał/a:
A mój Xiaomi, który nie ma roku jeszcze i nie ma Androida 11 jeszcze, zaczyna coraz bardziej zwalniać.
"A próbował Pan włączyć i wyłączyć?"
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nawet nie próbował ale to zrobił :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Xiaomi lepsze...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
White napisał/a:
Dobrze by się chyba sprawdził w mobilnym Lightroomie?
A dlaczego nie Ipad mini do tego typu zadań? Bo jednak proporcje w telefonach są dosyć irytujące do zabaw graficznych. No, chyba, że cały czas trzymamy się opcji "Jeden telefon, jedno urządzenie, jeden aparat".
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A dlaczego nie Ipad mini do tego typu zadań?

Pewnie jest kilka barier, na przykład ołówek. Chociaż ja sobie chwalę, a nie mam Lightrooma.
Scannable na Ipada plus ołówek oszczędził mi w ubiegłym roku przynajmniej jeden cebrzyk stresu.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Michu napisał/a:
A dlaczego nie Ipad mini do tego typu zadań? Bo jednak proporcje w telefonach są dosyć irytujące do zabaw graficznych.

Mini byłby lepszy poza brakiem Promotion co akurat w wypadku pracy z ołówkiem bardzo się przydaje. Natomiast w Nocie pencil może być miłym dodatkiem. Jeśli wybierać urządzenie do edycji zdjęć to wiadomo, że Mini będzie miał przewagę. No i jeszcze ma sporą wydajność i czas pracy na baterii.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Ipad mini

Bardziej sensownym i praktycznym w kwestii kompatybilności wydaje się być Surface od Microsoftu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Są za 100-250zł rysiki do Androidów. Kupiłem na Amazonie taki i mimo wszystko nie działa to tak, jak sobie to wyobrażałem - mam na myśli nie tyle problemy techniczne, co bardziej właśnie wielkość urządzenia (w moim przypadku 5,8") i proporcje, które o ile do oglądania filmików z kotkami są OKO, o tyle do czegoś bardziej twórczego już mi nie pasują. Dlatego sam się zastanawiam nad Ipadem mini - małe to, wydajne, proporcje 4:3, obsługuje pencila, do tego różowe etui ze skóry jakiegoś ginącego gatunku i można się bujać.
A apropo zdjęć ze smartfonów, to porównując foty z Iphona 13 i Samsunga S22, to nieomalże zawsze bardziej podobały mi się samsungowe.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jak się zastanawiasz nad iPadem to rozważ też 11 calowego Pro. Według mnie do edycji fotek Mini jest słabą opcją poza plusem, że można go nosić w kieszeni.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Warto oklejać czymś ekran telefonu?
Właśnie kupiłem nowy telefon po tym, jak rozbiłem ekran w starym (generalnie nie lubię wymieniać rzeczy, które w sumie działają dobrze, ale że koszt wymiany ekranu zbliżał się do połowy ceny nowego telefonu podobnej klasy, to uznałem, że nie warto naprawiać).
Rzecz w tym, że w poprzednim przed trzy lata nie udało mi się w ogóle zarysować ekranu (a z jakimś pietyzmem tego telefonu bynajmniej nie traktowałem), więc zakładam, że ochrony przed zarysowaniem nie potrzebuję. Pytanie czy szkiełko na ekranie da jakąś sensowną ochronę przed rozbiciem, czy raczej nie warto sobie tym zawracać głowy?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Mi bardzo przypasowała matowa folia. Ekran mniej odbija światło, dotyk jest przyjemniejszy. No i znacznie mniej łapie odciski palców. Dla mnie się podoba.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja nie używam folii. Ostatnia rysę złapałem na nowiutkim S4 na PPD w Supraślu.

Ale z kolei Kaśka bez szybki jak bez ręki...

Wiec chyba zależy osobniczo. Ale obowiązkowo korzystam z gumowych plecaków z rantem który jest powyżej ekranu. Jakbym miał goły telefon to pewnie o szybie bym pomyślał.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tak, gumowe etui na tył i boki mam z zestawu. W poprzednim też miałem, wiele razy spadał i nic mu się nie działo. Aż się stało. Zastanawiam się ewentualnie nad grubszym etui.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak upadnie twarzą na beton to etui nie pomoże. Szkiełko ma szansę z tego co zauważyłem. (Pęknie szkiełko nie ekran)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam etui "z klapką". Tak to już ten wiek... i w klapce miejsce na kartę czy inne prawo jazdy. I kiedyś ten plastik mi lekko zmatowił ekran w tym miejscu, dlatego mam coś naklejone, ale wkurza mnie czytnik linii w ekranie, bo dużo gorzej działa, ale się nie rysuje.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
opiszon, pomoże jak upadnie brzegiem, rogiem lub nawet płasko. O ile to etui, które wystaje ponad ekran - większość teraz jest takich. No - o ile na tym betonie akurat nie będzie kamyczka wyższego niż rant etui :lol:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
U mnie smartfony prawie zawsze na golasa. Etui zakładam jedynie, jak wrzucam telefon do torby rowerowej. Obecny ma naklejoną folię (producent zakładał) i widzę, ze parę rys ma już na sobie. Gdybym miał mniejszą paletkę, to pewnie bym ją w coś ubierał, ale bez wdzianek lepiej mi leży w ręce.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bbartlomiej, no właśnie o taki przypadek mi chodzi. Wiem że do reszty ratuje bo sam z powodzeniem używam (Motorola nawet gratis firmowe etuje dorzucała jak kupowałem - szanuję w opór)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nadal dorzuca. Mam właśnie kolejną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach