Jac  Dołączył: 26 Mar 2007
Obiektywy do K10D
Kupiłem w USA K10D wraz z kitowym 18-55 oraz SMCP-DA 20-200 F4-5.6 myślałem jeszcze o czymś dłuższym znalazłem cos takiego:
PENTAX smc P-FA J 75-300mm F4.5-5.8 AL provides long telephoto coverage and is designed to be used with fully automatic cameras. Lightweight and easy to maneuver, it is an ideal zoom lens for beginners and advanced beginners. It features aspherical lens elements to help transmit light more efficiently and our acclaimed smc multi-layer coating to lower surface reflection, reduce ultraviolet rays, and deliver clear, high-contrast images.

Specifications:

Mount: Bayonet
Lens Construction: 10 groups 12 elements
Angle Of View: 32 - 8.2 degrees
Diaphragm: Fully Automatic
Min Aperture: 32-38
Min Focus Distance: 4.3 ft.
Max Magnification: 0.3X
Filter Diameter: 58mm
Size Max Diameter Length: 2.7 x 4.6"
Weight: 13.6 oz.
Filter Size: 58mm

kosztuje to 150$ może mi ktoś doradzi czy warto w to wchodzić
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Był ostatnio na forum wątek o tym obiektywie http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=805
 

Jac  Dołączył: 26 Mar 2007
cd Pentax smc P-FA 75-300mm
Dzięki za linka pwlka ;-) . Tuż po napisaniu mojej prośby znalazłem wątek o którym wspominasz ale tam i tak więcej o sigmie niż o pentaxie. Znalazłem też w tej samej cenie obiektyw Quantaray 70-300 mm DI f/4-5.6 Digital Series AF Zoom, próbowałem coś znaleź o tym szkle i ponoć to taka trochę zubożona sigma. Z tego co wyczytałem stawiałbym bardziej na pentaxa a co wy o tym myślicie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tez bralbym tego Pentaxa. nie ma on co prawda pierscienia przeslon ale w K10d nie ma to wiekszego znaczenia. Poza tym byl to zoom projektowany do pelnej klatki i w razie czego mozesz tez i na kliszy pracowac.
 

Jac  Dołączył: 26 Mar 2007
Dzięki i pozdrawiam. Zawsze to jaśniej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach