bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
RAW Challenge 192
Przypominam o możliwości przysyłania propozycji RAWów do obróbki. Najlepiej takich "trudnych". Im więcej materiału, tym lepiej. Szczegóły na dole.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc192.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 24.04.2011, do godziny 20:00 czasu północnołódzkiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc192_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc192_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc192_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc192_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc192.html

1. adrian


2. boczek
Oprogramowanie: Silkypix Developer Studio


3. Filonxxxl


4. gorky


5. izbkp


6. Rafi


7. Tequila

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tym razem prac trochę mniej niż w rekordowej ostatniej edycji, ale biorąc pod uwagę okres świąteczny, to nie jest tak źle :) Dziękuję wszystkim za żywe zainteresowanie tematem RC i jednocześnie przepraszam, że nie biorę udziału w dyskusjach, niestety - jeszcze przez jakiś czas będę miał bardzo zajęty okres w pracy i praktycznie zero czasu dla forum. Obiecuję wrócić do tematu ewentualnych zmian w regulaminie jakoś tak po PPD.

Tymczasem zapraszam do komentowania wyników obecnej edycji i do wzięcia udziału w kolejnej, której termin, z powodu długiego weekendu, jest wyjątkowo przesunięty na wtorek.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
nie wiem dlaczego wcześniej nie zauważyłam, że moja siostrzyczka taka święta, że aż się "świeci" :evilsmile:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Miniatury razem - po kliku większe.



Tequila napisał/a:
nie wiem dlaczego wcześniej nie zauważyłam, że moja siostrzyczka taka święta, że aż się "świeci" :evilsmile:
Z tego co pamiętam z RC nie tylko tu i nie tylko "siostrzyczka" ;-) Wydaje mi się, że masz tendencję do takiej właśnie "mocnej" obróbki. Jak dla mnie zdecydowanie za często z niej korzystasz... To celowe działanie z Twojej strony (bo nie tylko o ten 1x teraz chodzi) czy może np. wina monitora (typu obróbka na słabym lapku)?

Ponieważ nie zawsze (wieczorami i nocami) mam monitor ustawiony tak jak trzeba, wiem, że nawet mała zmiana od poprawnych (w miarę - nie mam sprzętowo kalibrowanego) ustawień powoduje znaczne zmiany wyglądzie tego zdjęcia.

rc192? Każdy chyba eksperymentował kolorystycznie i wybrał wersję jego zdaniem najlepszą. Patrząc pojedynczo, trudno było mi wybrać. Po złączeniu miniatur od razu pojawiły mi się dwie, moim zdaniem najlepsze, wersje: boczek i Filonxxxl - ze wskazaniem na tego ostatniego.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Rafi, myślę, że poniekąd obie z tych rzeczy. Na laptopie z którego aktualnie korzystam "nie widzę kolorów" i dodatkowo lubię mocną obróbkę.
Ta sytuacja, gdy zakonnica stoi nad brzegiem, chmury są jakie są... ledwo się powstrzymałam by nie dorysować ręki Boga ;-)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Mi się podoba wersja Filonxxl
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
a mnie wersje boczka i Tequili (fajnie odzyskane światło słoneczne) ale ta aureola wokół siostrzyczki mi się nie podoba.... najlepiej gdyby można byłoby te dwie wersje połączyć :)
 

Filonxxxl  Dołączył: 25 Sie 2010
Tequila :arrow: niebo wyszło Ci na wypasie, fajne kolory, cały obrazek mógłby sie nazywać "U bram piekieł" :evilsmile:
 

Boczek  Dołączył: 30 Mar 2008
Adrian, lekko i fajnie. Podoba mi się ta odmiana - może temu, że sam zrobiłem w tonacji ciężkiej (chociaż nie hardcorowej ;-) ) Zwłaszcza po powiększeniu - aż pozazdrościłem efektu piaseczku i skóry. Chętnie bym poznał tajniki twego gniecenia.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
No właśnie...
Filonxxxl napisał/a:
Tequila niebo wyszło Ci na wypasie, fajne kolory
Boczek napisał/a:
Adrian, lekko i fajnie. [...] aż pozazdrościłem efektu piaseczku i skóry.


Ja głosowałem za pracami, gdzie oba te motywy zostały moim zdaniem najlepiej połączone (pójście w obróbce na kompromis chyba nieuniknione było), bez zbytniej szkody dla jednego, kosztem lepszego drugiego.
Zgadzam się, że piasek i woda wyszły wręcz rewelacyjnie! u Adriana, jednak kosztem nieba, które w moim odczuciu decyduje o charakterze fotki...
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dla mnie zdecydowanie bardziej Boczek niż Filonxxl - przy tym zdjęciu chyba jednak lepiej wypada ciepła tonacja niż zaniebieszczenie (które widać np na otoku przy welonie)...
Adrian z RAWa wyciągnął chyba najwięcej, ale przez to klimat gdzieś trochę uciekł.
No i moja krajanka Tequila: niestety nie dość że za ciepło, to ta aureolka też rzuca się w oczy... Także raczej nie tym razem...

To jak chodzi o moj komentarz :) Ja w chwili obrabiania mialem nastroj wybitnie depresyjny, co akurat dobrze widac po zdjeciu :)
 
anoko  Dołączyła: 25 Mar 2011
Kombinowałam z piaskiem w podobną stronę jak Adrian, jednak niebo zupełnie mi się przy tym "psuło" ;) Nie umiałam zdecydować się na kompromis i się tym razem poddałam.

Z zaprezentowanych prac podoba mi się Boczek i izbkp (kolorystyka), oraz Adrian za wszystko oprócz nieba :)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
anoko napisał/a:
i się tym razem poddałam

Ja gdy się bawiłem regularnie w rc, raz się poddałem - szumy by takie, że nie miałem pojęcia co zrobić :( Jakie następstwa? Ano znalazłem Noiseware Community Edition i już "odszumiam" ;-)
Zresztą wydaje mi się, że "trudne" prace tym bardziej powinniśmy prezentować, bo właśnie wtedy najlepiej jest porównywać. No chyba, że ktoś woli w takim "trudnym" przypadku obróbkę selektywną (a tego zasady rc nie dopuszczają) - ja jeszcze nie umiem (wiem, aż wstyd się przyznać :oops: ).

I jeszcze na koniec wrzucę "uśrednioną" obróbkę z wszystkich nadesłanych propozycji.
Wykonane za pomocą FUSION ( http://fusion.ns-point.com/ ) za pomocą funkcji SUMMATOR (nie jest to HDR) na ustawieniach domyślnych.

"Średnio" tak obrabialiśmy:


Przyznam, że uzyskany efekt mi się podoba, a najbliżej "średniej" był chyba boczek.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
co to za "uśredniacz"? na czym polega jego działanie? najbardziej mi się podoba jak to obrobili Rafi i Filonxxxl. ze 2 razy próbowałem wywołać rawa ale "nie czułem" tego i nie odpuściłem.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
?
pyciar napisał/a:
co to za "uśredniacz"? na czym polega jego działanie?

Przyznaję z ręką na sercu, że nie mam zielonego pojęcia :-D Nawet nie szukałem w Help`ie programu czegoś na ten temat. Na program trafiłem w jednym z numerów DFV, gdzie był krótko opisywany (wraz z innymi) jako soft do tworzenia HDR (to jego główne przeznaczenie zresztą). Obok przycisku funkcji HDR zauważyłem też SUM (summator) i tej na domyślnych ustawieniach użyłem. Nazewnictwo "średnio" sam dodałem - nie wiem do końca czy słusznie...

Edit:
izbkp - czy obrabiasz na szerokogamutowcu? Bo ja na CRT mam wrażenie (złudne?), jakby Ci niebo wpadało w zieleń (albo też przez odcięcie niebieskiego?). Gdyby nie to wrażenie, pewnie bym na Twoją propozycję głosował. I pytanie czy Ty u siebie też tak widzisz i podobne wrażenie odnosisz, czy to może jednak u mnie coś nie tak z poprawnym wyświetlaniem kolorów? Choć pewnie trudno będzie zweryfikować i porównać póki co...
 
cezex  Dołączył: 01 Cze 2009
Pszaszam uprzejmie, czy użycie "shadows/highlights" nie jest niezgodne z regulaminem?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Rafi, Co to jest "szerokogamutowiec"? Mam Dell-a 2209WA.

cezex, IMO jeśli jest używane na całym obrazie to ok, jeśli na kawałku to nie ok.
 
cezex  Dołączył: 01 Cze 2009
Rozumiem. Czyli „halo” wokół zakonnicy jest ok. Taka aureola. :-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
cezex, jak "shadow/highlights" działa na całym obrazie (bez zaznaczania obszaru działania, czyli np światła/cienie w RT) to jest dozwolone i nawet bez "naciągania" - taka opcja jest w każdym programie do wołania rawów, zależnie od ustawionych opcji (siła działania, szerokość tonalna, promień) bez problemu uzyskasz takie aureolki (sam często w RT walczę z takim zjawiskiem bo mi się strasznie nie podoba)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach