serafin1  Dołączył: 14 Lis 2011
Somnus napisał/a:
Może komuś się przyda...

Zaryzykowałem i kupiłem zestaw szybek GGS do d700 (na oba wyświetlacze). Można śmiało brać do k-7 (i k-5 o ile ma takie same wyświetlacze). Główny ekran w nikonie jest chyba troszkę większy niż w pentaxie, także szybka przykrywa ekran z ramką w 100%. Nieco gorzej jest wyświetlaczem górnym. Ponieważ jedna z krawędzi idzie pod kątem, powierzchnia ekranu chroniona jest w 99,7% ;) Wystaje maleńki skrawek ramki wyświetlacza. Ale jest lepiej niż dobrze, także jeśli ktoś nie ma ochoty na zabawę z ebay, spokojnie można kupić szybki do nikona. Poza tym ze znaczkiem d700 na body, to już prawie pełna klatka. :mrgreen:


Mógłbyś zrobić zdjęcie 'macro' , jak to wygląda :)? Na pewno przyda wielu zainteresowanym
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Dołączam się do prośby.
 
uomatko  Dołączył: 21 Lut 2012
również dołączam się do prośby. Dziwne że nie ma gotowych zestawów do K20D :/

dżejpi napisał/a:
uomatko,
w najszerszych miejscach 43.5mm x 25mm


dziękuję bardzo ^^ Mam pewien pomysł. Podzielę się jak wypali.
 
Somnus  Dołączył: 09 Sty 2012
Proszę bardzo. Niestety tylko wyświetlacz górny. K-7 to mój jedyny aparat, kompakta nie mam, a oczko w komórce do niczego się nie nadaje. Także efekt połączenia dwóch (a raczej trzech) luster ;)



Widać, gdzie się wyświetlacz kończy, gdzie zaczyna jego ramka i ile tej ramki wystaje.
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
Cytat
również dołączam się do prośby. Dziwne że nie ma gotowych zestawów do K20D :/


Systembank jakiś czas temu miał w ofercie podwójne osłony sygnowane logiem MATIN do K20d/K200d:

http://www.systembank.eu/...,1039,2324.html

Napisałem do nich, że jest potencjalne zapotrzebowanie. Może sprowadziliby jakąś małą partię przy okazji następnej dostawy z Chin. Jestem gotów poczekać :-P
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Na szybko wrzucam kilka fotek mojego K-5 z "nikonowskim "( :-P ) zabezpieczeniem wyświetlaczy. Wyjście mało eleganckie, ale skuteczne, szybkie i tanie. Jak będą dostępne oryginały nie będzie problemu ze zmianą. Póki co skończyło się użalanie nad pobrudzonym wyświetlaczem.











Ideał to nie jest, ale wyświetlacze są widoczne w 100%
 
Somnus  Dołączył: 09 Sty 2012
Mało eleganckie, bo krzywo przykleiłeś (fotka nr 3) :-D Mi by takie coś przeszkadzało :-P
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Somnus, Ok... poprawiam. :mrgreen: chociaż w naturze wydaje się być w porządku. O elegancji myślałem w sensie zbytecznych napisów.
A tak poza tym to wszystko przez Ciebie, bo to Twój pomysł... :-B
 
Somnus  Dołączył: 09 Sty 2012
Wiesz, taką szybkę warto mieć. I nie mam tu nawet na myśli ochrony przed rysami, bo to zapewni nam w większości przypadków zwykła folia. Taka szybka doskonale chroni nasz wyświetlacz podczas upadku, kontaktu z twardą powierzchnią. Gdzieś, chyba na nikoniarzach, ktoś opisywał, jak mu lustrzanka upadła. Szybka zbita, w kawałkach, a wyświetlacz cały. Dla mnie to wystarczający argument, żeby się w takie coś zaopatrzyć. Nawet kosztem gorszej widoczności, palcowania, czy napisów ;-)

Cytat
A tak poza tym to wszystko przez Ciebie, bo to Twój pomysł... :-B

Wiedziałem, że komuś się przyda :mrgreen:
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Jeśli ktoś ma wątpliwości to odklejenie nie jest problemem. Wymagało nieco siły (bez przesady) i karty bankomatowej (była pod ręką) został malutki ślad kleju: kilka mini-kropek... bez trudu usunąłem ściereczką. Ponownie przyklejona trzyma się mocno jak dotychczas.
Somnus, jak ktoś założył takie zabezpieczenie wie, jaki daje komfort, a większość z nas bardzo dba o swój sprzęt.
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Obywatel AP napisał/a:
Systembank jakiś czas temu miał w ofercie podwójne osłony sygnowane logiem(...)
Napisałem do nich, że jest potencjalne zapotrzebowanie. Może sprowadziliby jak

I co? Odpowiedzieli coś w sprawie K-5?
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
magradaw ja pytałem o zestawy do K20d i odpowiedź była negatywna. Zresztą trudno się z nimi dogadać :-?

Potem zauważyłem, że K200d ma inny obrys górnego wyświetlacza niż K20d i dałem sobie spokój. Kupiłem zwykłą osłonę GCS a na górny LCD dociąłem folię ochronna na podstawie zeskalowanych zdjęć z Internetu :-P
 

T25  Dołączył: 09 Maj 2012
Witajcie,
mam K-rke i chciałbym dokupić osłonke LCD. Znalazłem cos takiego:
http://fotoaparaciki.pl/i...ct&prod_id=5865

Czy będzie pasować? Ewentualnie może ktoś ma coś podobnego i mógłby pare słów o tym powiedzieć, lub polecić coś innego..
No i czy się to ustrojstwo na jakiś klej przykleja czy jak?
Z góry dzięki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kliknij "Opis produktu" ;-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Ja mam, przykleiłem, używam, trzyma się, widzę, nie narzekam. Więcej powiedzieć nie potrafię.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
dziś doszła moja k5 zamówiona wraz z osłoną ggs (miałem ją na k200, gx20 to wziąłem i tu :) po wyjęciu z opakowania postanowiłem się trochę pobawić korpusem w domu przez godzinkę przed przyklejeniem ggsa i co? pierwsza rysa, nie wiem jak to się stało bo nawet na pasku nie miałem zawieszonego aparatu i jestem pewien że niczym nie dotykałem, więc czym prędzej nakleiłem ggsa :) ale ból pozostał, tym bardziej że na wyłączonym monitorze ryskę widać nawet przez ggsa ;) strasznie słaby ten wyświetlacz skoro sam rysy łapie bez żadnego istotnego powodu, ale w mojej ocenie szybka n górny wyświetlacz to zbyteczność - miejsce zdecydowanie mniej narażone na otarcia a poza tym z uwagi na charakter tego wyświetlacza i jego rodzaj jakiekolwiek rysy są praktycznie niewidoczne - na gx20 przez 3 lata ani jednej na nim nie mam
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
piot-rek napisał/a:
strasznie słaby ten wyświetlacz skoro sam rysy łapie bez żadnego istotnego powodu

piot-rek napisał/a:
jestem pewien że niczym nie dotykałem

Jak rysa się zrobiła samoistnie, to może po prostu mieszkasz w miejscu o ostrym klimacie.

Niektórzy używają aparatu bez naklejonej szybki i nie narzekają na rysy

Swoją drogą
piot-rek napisał/a:
na gx20 przez 3 lata ani jednej na nim nie mam
piot-rek napisał/a:
z osłoną ggs (miałem ją ... gx20

to w końcu miałeś tę szybkę w samie?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
yusuf napisał/a:
Niektórzy używają aparatu bez naklejonej szybki i nie narzekają na rysy

Ale coś jest na rzeczy z tym wrażliwym wyświetlaczem. Miałem Gx-1S, potem Pentaksa K-x i nic się nie rysowało mimo braku pierdziadełek a w K-5 po pół roku cały róg mam odrapany nie wiadomo jak i czym (guziki? sprzączka od paska?). Dla świętego spokoju założyłem szybkę.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
na gx20 chodziło mi o to że nie miałem folii/szkiełka na górnym wyświetlaczu a mimo to żadnych widocznych rys nie ma :) na głównym lcd był ggs i spełnił swoją funkcję
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
A takie coś ktoś z Was używał?
http://www.ebay.pl/itm/AC...7#ht_2507wt_698
Tylko, że to już nie jest szkło.
Może zamiast protezy od Nikona takie coś warto kupić. Przynajmniej są dedykowane do K-7 i K-5.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach