jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
To jest ta ostatnia żaba, która uciekła z Francji przez zieloną granicę?;)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
W Mixelectronics srebrny RS 1500 [czyli następca tytułowych aparacików] za 229pln
http://www.mixelectronics...0-srebrny,41106
 
wpz  Dołączył: 14 Lip 2011
Witam wszystkich.
ponieważ jestem tu nowy to wyjaśnię, że ls1100 to mój pierwszy Pentax. Do tej pory używałem inne.
Czy ma ktoś polską instrukcję, nie jest dostarczona z aparatem, albo instrukcję innego zbliżonego Pentaxa.
pozdrawiam
Waldek
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
wpz napisał/a:
nie jest dostarczona z aparatem

Jeżeli aparat jest z oficjalnej dystrybucji czyli Apollo to papierowa instrukcja powinna być. Oprócz tego instrukcję po polsku masz na płytce.
 
wpz  Dołączył: 14 Lip 2011
Aparat jest z oficjalnej dystrybucji, kupiony w sklepfotograficzny.pl. Jest tylko instrukcja papierowa "szubki start", na płycie jest instrukcja w kilku językach ale nie w polskim. Oficjalny dystrybutor Apollo, nie odpisał mi na maila. I tyle jeżeli chodzi o przestrzeganie prawa.
Pozdrawiam
Waldek
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
wpz
O ile się nie mylę to RS1000 ma te same bebechy co LS1100. Może kilka filtrów artystycznych więcej dołożyli. :-D

A do RS1000 mam instrukcję po polsku. Jeśli chcesz żebym ci wysłał pisz na PW.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
wpz napisał/a:
Aparat jest z oficjalnej dystrybucji, kupiony w sklepfotograficzny.pl. Jest tylko instrukcja papierowa "szubki start", na płycie jest instrukcja w kilku językach ale nie w polskim.

Mam tak samo odnośnie RS1500.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mygosia napisał/a:
Mam tak samo

Na pewno dobrze szukacie? Mam dwa kompakty Pentaksa i przy obydwu, na płytce są instrukcje po polsku.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zdano, tak.
Nawet na napisach na płytce wydrukowanych nie ma języka polskiego.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mygosia napisał/a:
Nawet na napisach na płytce wydrukowanych

Na moich płytkach też nie ma słowa po polsku ale instrukcje są we wszystkich językach, które są w menu aparatu, również po polsku.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zdano, czyżbyś wątpił, że sprawdziłam?
 
jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
Sklep cyfrowe. pl również nie raczył dołączyć papierowej instrukcji w j. polskim, na plytce również nie ma naszego języka.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
:oops:
Coś mi się chyba pokręciło. Ja również do RS1000 nie miałem dołączonej instrukcji.

Choć dałbym sobie jeszcze wczoraj głowę obciąć, że jakieś pokserowany manual był w pudełku razem z aparatem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd
:-/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Może jakaś zbiorowa skarga do apollo? :evilsmile:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Pikieta pod siedzibą?
Gwizdki, flagi a na koniec płonące opony...
:mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Trzeba zacząć od tego. Ile płytek dostaliście przy zakupie, powinny być dwie. Jedna z oprogramowaniem, a druga ze zdjęciami sprzętu i z instrukcjami we wszystkich językach jakie występują w menu aparatu.
W początkowym okresie sprzedaży płytka z instrukcjami jest chyba celowo wyjmowana przez Apollo, żeby utrudnić rozpowszechnianie instrukcji.
jurekg napisał/a:
Sklep cyfrowe. pl

Sprzedają również sprzęt nie pochodzący z Apollo, niższa cena, brak papierowej instrukcji po polsku, brak gwarancji wystawionej przez Apollo.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Ile płytek dostaliście przy zakupie, powinny być dwie. Jedna z oprogramowaniem, a druga ze zdjęciami sprzętu i z instrukcjami we wszystkich językach jakie występują w menu aparatu.

2
Ale na tej drugiej sa instrukcje w językach:
angielskim, francuskim, portugalskim, holenderskim, niemieckim,, 3x karzaczki...

ja w MixElectronics

Zdano napisał/a:
W początkowym okresie sprzedaży płytka z instrukcjami jest chyba celowo wyjmowana przez Apollo, żeby utrudnić rozpowszechnianie instrukcji.

Tego nie rozumiem.
przecież skoro jest jest potrzeba instrukcji, to znaczy, że ludzie jej potrzebują, czyli kupuja aparaty. Powinni je rozrzucać z samolotu dla wszystkich chętnych.

Pomijam fakt, że na płytce jest napis, że tylko dla windowsa i jabłek - a jeśli ja nie mam komputera, to co?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mygosia napisał/a:
na tej drugiej sa instrukcje w językach:

Rozumiem, że menu w aparacie jest po polsku i gwarancja Apollo? Jeżeli tak to już nic nie wiem.
mygosia napisał/a:
Tego nie rozumiem

Pewnie chodzi o utrudnienie życia tym, którzy kupili aparat np. w USA.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
2
Ale na tej drugiej sa instrukcje w językach:
angielskim, francuskim, portugalskim, holenderskim, niemieckim,, 3x karzaczki...

U mnie identycznie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Przeciez to proste. Pentax instrukcje daje w tych językach, które są używane w krajach o niższym poziomie intelektualnym i niskiej kulturze technicznej. W Polsce nie dość, że wszyscy doskonale znają się na cyfrówkach, to jeszcze jest najdoskonalsze na świecie Forum Pentaksa, którego użytkownicy potrafią rozgryźć obsługę dowolnego aparatu, a więc instrukcja obsługi w języku polskim jest po prostu zbędna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach