Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Zostałem zrobiony w ...
Opowiem Wam historię która mi się ostatnio przydarzyła.
Od ponad miesiąca zaglądam codziennie na alledrogo w poszukiwaniu wyśnionej Bessy R3.
W piątek rano pojawiła się takowa z obiektywem Nokton 40/1.4. Idealny zestaw.
Nie mogąć się powstrzymać chwyciłem za telefon i zadzwoniłem do sprzedającego.
Ustaliliśmy cenę, odbiór na niedzielę godzina 19.15. Wszystko było idealnie.
Cały weekend byłem w skowronkach bo w końcu miałem zostać posiadaczem wymarzonej Basi.
Dziś rano (w niedzielę) jednak odbieram telefon od niego i koleś mi mówi że ktoś przyjechał do niego z gotówką i kupił aparat ( w rozmowie mówiłem mu że mogę go odebrać nawet w piątek ).
Osobą tą jest ****** *******, fotograf.
Przestrzegam przed nim bo można zostać nieźle przez niego oszukanym.
Musiałem się wyżalić bo mnie roznosi złość, wybaczcie.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Allegro wprowadziło jakiś nowy sposób sprzedaży polegający na negocjowaniu ceny ze sprzedającym?
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
"Zastrzegam sobie możliwość zakończenia aukcji przed czasem" i numer telefonu świadczy dosyć jasno o jego podejściu do regulaminu allegro.
Aukcja została dziś zakończona przed czasem a oferty odwołane w związku z "ukrytymi problemami światłomierza".
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Zresztą nie masz co żałować, bo okazało się iż aparat jest uszkodzony :-> http://allegro.pl/voigtla...1636593185.html

[ Dodano: 2011-05-29, 22:57 ]
No ale chyba obie strony niedoszłej transakcji miały podobne podejście do regulaminu allegro?
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Ja chętnie bym kupił ten aparat nawet z "popsutym światłomierzem" bo i tak mam w planach kupno zewnętrznego :)
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
A ja tą Bessę licytowałem i teraz przynajmniej wiem, że Ex3, chciał mnie zrobić w ... i zrobiłby, gdyby ktoś zza węgła nie zrobił w ... Ex3
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
MCsubi :-B
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Zapewne, ten kto kupił, także zadzwonił. Tylko uzgodnił wyższą cenę niż Ty. Znajdzie się cwaniak na każdego cwaniaka.

Informacja o światłomierzu jest prawdopodobnie ściemą. Przecież odwołując aukcję lepiej podać taką przyczynę niż napisać, że wy uczciwi Allegrowicze jesteście frajerami, bo do mnie zadzwonił cwaniak, zaproponował cenę i dobiliśmy targu poza aukcją.

Irytujące jest to na Allegro, ale powszechne niestety. Zdarzało mi się odbierać telefony już po zakończeniu aukcji z propozycjami typu: dam 100 (czy ileś) złotych więcej, a temu co wygrał aukcję powiesz, że sprzęt się zepsuł.

Krótko mówiąc współczułbym Ci, gdyby nie to, że także chciałeś iść na skróty, tylko pojawił się cwańszy cwaniak.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Wniosek z tego taki: jak ja jestem oszustem to dobrze, jak ktoś inny to źle. Ile jeszcze lat musi upłynąć by to był względnie normalny kraj i patrząc na rodaka nie musiał myśleć, że pewnie oszust, krętacz.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dlatego coraz częściej wybieram ebay zamiast allegro - u nas wszyscy kombinują w taki czy inny sposób (tak wiem, uogólniam)... Smutne to.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
White napisał/a:
Wniosek z tego taki: jak ja jestem oszustem to dobrze, jak ktoś inny to źle. Ile jeszcze lat musi upłynąć by to był względnie normalny kraj i patrząc na rodaka nie musiał myśleć, że pewnie oszust, krętacz.

Obawiam się, że dokładnie tyle, ile potrzeba aby policjant zatrzymujacy Cię do kontroli na autostradzie będzie mówił do swojego kolegi, patrząc na Twoje prawo jazdy: Popatrz Ahmed, jakie dziwne nazwisko... Kowalski...
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Arti napisał/a:
Obawiam się, że dokładnie tyle, ile potrzeba aby policjant zatrzymujacy Cię do kontroli na autostradzie będzie mówił do swojego kolegi, patrząc na Twoje prawo jazdy: Popatrz Ahmed, jakie dziwne nazwisko... Kowalski...


To chyba ma być Helmut.Pozdrawiam!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie, to ma być Ahmed ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Ahmed, ten umarły bomber? ;P

ps. Ex3, proponując sprzedawcy zakup po za serwisem de facto złamałeś zasady tak samo jak On. Generalnie i tak się pozytywnie zachował bo sam do Ciebie zadzwonił.
Druga sprawa: publicznie nazywając kogoś, z imienia i nazwiska oszustem (i to nie dlatego, że z boku na sprawę patrząc On kogoś oszukał ale dlatego, że Ty się poczułeś oszukany), nie tylko narażasz siebie ale i administrację forum na potencjalne problemy...
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
plwk napisał/a:
Nie, to ma być Ahmed


plwk
Ja jednak obstaję przy Helmucie - dowód wczoraj w Wilkowyjach już byli i wyjaśnili zagadkę zniknęcia kasy.Pozdrawiam!
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ex3 napisał/a:
"Zastrzegam sobie możliwość zakończenia aukcji przed czasem" i numer telefonu świadczy dosyć jasno o jego podejściu do regulaminu allegro.
Aukcja została dziś zakończona przed czasem a oferty odwołane w związku z "ukrytymi problemami światłomierza".

Żadna to "nowość" ani "niespodzianka" na Allegro... :roll:
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
bbartlomiej napisał/a:
Dlatego coraz częściej wybieram ebay zamiast allegro
a tam wszyscy są uczciwi??? he he. Wszędzie kombinują.
Wiele razy w opisie aukcji na ebayu widziałem zastrzeżenie że: to licytacja i proszę nie pytać za ile sprzedam, albo że nie kończę aukcji przed czasem itp.
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Od wielu lat jestem użytkownikiem allegro i niestety oczywistym dla mnie jest że zakończenie aukcji przed czasem i numer telefonu to jasna informacja żeby dzwonić i umawiać się osobiście, szczególnie przy tak chodliwym sprzęcie jak Bessa.
I przykro mi ale nie czuję się w tej sytuacji oszustem. Sygnał był jasny że żeby wygrać tą aukcję trzeba ominąć Allegro.
ADestroyer napisał/a:
Ex3 napisał/a:
"Zastrzegam sobie możliwość zakończenia aukcji przed czasem" i numer telefonu świadczy dosyć jasno o jego podejściu do regulaminu allegro.
Aukcja została dziś zakończona przed czasem a oferty odwołane w związku z "ukrytymi problemami światłomierza".

Żadna to "nowość" ani "niespodzianka" na Allegro... :roll:

Dokładnie o tym mówię.

 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Ex3, niestety większość osób jest przyzwyczajona do takich "sygnałów" i często licytowanie nie ma sensu :(
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Ex3, Rozumiem, że nie czujesz się w tej sytuacji oszustem, rozumiem też, że ten Sprzedawca, analogicznie także nie czuje się oszustem. Nie rozumiem tylko tego, że Ty swojego postępowania nie oceniasz negatywnie ale analogiczne postępowanie ze strony Sprzedawcy nazywasz oszustwem? Nie bierz tego do siebie ale taka postawa od razu kojarzy mi się z tym fragmentem "W pustyni i w puszczy", w którym Staś prosi Kalego aby ten wyjaśnił co to jest zły uczynek ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach