Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fujifilm FinePix X10
http://www.fotopolis.pl/i...ilm-finepix-x10
http://ricehigh.blogspot....und-corner.html

No i Fuji pozamiatało, jak to mówią. :mrgreen:

Podoba mi się bardziej od X100.
Oczywiście tylko z futerałem. ;-)

Szkoda tylko, że matryca nie jest APS-C albo FF. :roll:

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
No i Fuji pozamiatało
Rynek fotograficzny, to chyba najczystszy rynek wśród wszystkich rynków. Co rusz, to ktoś zamiata.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Polecam te dwa videa, też mi się podoba, a już prawie się zdecydowałem na sigmę dp2s..
Chyba jednak fujik będzie dla mnie lepszy tyle że czekam na pierwsze realne ceny (niby jest coś o 2kzł ale trudno mi w to uwierzyć), no i wymiary matrycy nigdzie nie są jeszcze dokładnie podane, tylko że przekątna ma 2/3 cala, co niewiele mi mówi.
Jeśli to ma proporcje 4/3 i matrycę sporo mniejsza niż sigma dp2s (crop 1,7 format 3/2, wysokość matryc systemu cztery trzecie ale poszerzona do proporcji 3/2, no i trzywarstwowy foveon jednak robi różnicę, ma naprawdę fajne kolory i tonalność, a to jest przecież bardzo ważne)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Szkoda tylko, że matryca nie jest APS-C albo FF.


Eeeetaaam - ważne jaki ma wizjer optyczny (bo widać, że zrezygnowali z hybrydowego) i czy pracuje rozsądnie szybciej. Bo zakładam (może niesłusznie), że szkła nie sp...li.

Ciekawe, ciekawe - teraz czekam na GRDIV :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, :mrgreen:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Eldred napisał/a:
tylko że przekątna ma 2/3 cala, co niewiele mi mówi
to będzie, jak łatwo wyliczyć ;-) połowa 4/3. "Głębiowo" X10 będzię zbliżone do 4/3 z kitowym szkiełkiem (4-5,6) tylko zakres większy.
Mi się podoba, zwłaszcza obecność wizjerka.
Liczyłem na cos takiego od Pentaksa a tu Qpa :-/ .
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
E tam, młodszy brat X100 jest całkiem ok, ja czekam na starszego brata :)
http://photorumors.com/20.../#comment-33026
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Eldred napisał/a:
tylko że przekątna ma 2/3 cala, co niewiele mi mówi.

Matryca 2/3 cala ma przekatna 11mm czyli marginalnie wieksza niz XZ-1 czy Lumix LX (ok 10,5mm). Proporcje 4:3.

Aparat fajny, design OK, jednak jesli chodzi o jakosc zdjec to raczej nic nie pozamiata...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No to ja też odpadam, zostaje przy sigmie..
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Już przeczytałem śmieszne opinie że dla ludzi z dużymi dłońmi będzie kiepski.... ble ble ble Moim zdaniem na oko to ma rewelacyjną ergonomię, a duże dłonie nie będą przeszkadzać. :)

Digitalny aparat w tym stylu jest super :)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
A mi się bardzo podoba - już odkładam na niego kasę :-) Jedynie co mnie może powstrzymać, to wolna obsługa i czas reakcji.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mnie też się ten aparacik baaardzo podoba, ale przyzwyczajony do 5d i średniego formatu nie wystarczy mi już matryca mniejsza niż 4/3, po prostu pewnych rzeczy się nie przeskoczy, jeśli mam się przesiąść
z Olka XA i Koniki na coś cyfrowego to minimum wielkości sensora to 4/3.
Wygląd i obsługa to ważna sprawa ale jakość zdjęć ostatecznie jest najważniejsza.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ja swego czasu doszedłem do wniosku, że w kompakcie jakość obrazu jest na drugim miejscu (zresztą po małych matrycach nie można się spodziewać cudów). Dla mnie przede wszystkim liczy się wielkość i ergonomia. Jak będzie mi zależeć na jakości zdjęć, to wezmę ze sobą lustrzankę :-)

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja jeśli nie mogę mieć dobrej jakości w cyfrowym kompakcie, wolę używać analogowego ;-)

btw gdzieś wyczytałem, że ponoć dali tu mniejszą matrycę niż w x100 żeby łatwo im było zrobić takiego jasnego i malutkiego zooma.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Tak patrząc na parametry, to cieszą mnie:

- ISO 100–3200
- tryby ekspozycji PASM: automatyka programowa (P), priorytet przysłony (A), priorytet migawki (S), ekspozycja manualna (M)
- zdjęcia RAW (dedykowany przycisk)
- czas uruchomienia – 0.8 s
- czas reakcji migawki (ang. shutter-release time lag) – 0.01 s
- funkcja elektronicznej poziomicy
- cyfrowe filtry symulujące klisze fotograficzne: Provia, Astia i Velvia oraz umożliwiające wykonanie zdjęć czarno-białych z filtrami kolorów
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Eldred napisał/a:
Wygląd i obsługa to ważna sprawa ale jakość zdjęć ostatecznie jest najważniejsza.


I tak myśląc zamieniłem LX3 na DP1... ale jednak szybkość ma znaczenie o-)

Fujik cudny. Jeśli jakością obrazu przebije LX3/LX5/S95/G11/ZX1/EX1 (mówcie co chcecie, ale dla mnie to wszystko to samo pod tym względem) a wizjer optycznie nie będzie dawał wrażenia zaglądania w dziurkę od klucza, to będzie mnie skręcało skąd wziąć pieniądze na nową zabawkę o-)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi się podoba od pierwszego spojrzenia. I nawet ta dziura celownicza mi nie przeszkadza, zwłaszcza po doświadczeniach z contaxem g1/2. Ergonomia, na oko super. Wszystko co trzeba i bez bajerów.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
U Huffa tez pojawiła się zapowiedź X10:
http://www.stevehuffphoto...er-slick-black/
Ciekawe jest to:"It sports a 2/3 inch EXR CMOS Fuji Sensor that is quite unique. You can shoot this guy at it’s full 12mp resolution or shoot it at 6 Megapixels and use the power of the Fuji sensor to give you more Dynamic range. When shooting in this way, it underexposes half of the megapixels which will in turn keep the blown highlights at bay. But then you are getting only 6MP resolution, which honestly is good enough for most things."
Jeżeli dobrze rozumiem matryca w priorytecie dynamiki (fudzik ma coś takiego w specyfikacji) niedoświetla połowę pikseli a potem cwaniak składa sobie obrazek kosztem zmniejszenia rozdzielczości do 6MP. W kompakcie w zupełności wystarczy.
Już nie chcę X100 (AF to jednak słaby, a MF tragiczny), wystarczy mi mniejszy braciszek a kasy zostanie na jakieś 50/1,4 do luszczanki (do szaloł-dofa ;-) ) .

[ Dodano: 2011-09-03, 22:34 ]
A może to żaden bajer, bo tak mają starsze kompakty od Fuji?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
denvi, wow! czyli to coś takiego jak S3 i S5? jeśli to prawda to rewelacja!
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
denvi napisał/a:

A może to żaden bajer, bo tak mają starsze kompakty od Fuji?

Tak dziala matryca EXR.
Przez kilka tygodni mialem w tym roku dostep do Fuji S200EXR i mam podobne odczucia jak kolega cypis, ktory opisywal efekty uzyskiwane przez EXR w watku http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=28401
Niby 12mpx, ale na zdjeciach tego nie widac...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach