Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Sigma 70-300/4-5.6 DG APO MACRO
Jak w temacie. Czy ktoś posiada taka sigmę. Moze kilka spostrzeżeń co do niej. Czy jest warta swojej ceny a może jakiś inny obiektyw?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
No zanim zapytalem to troche poczytalem ale testy testami ( chociaz test kadyszki na fotopolis podobal mi sie) chcialbym uslyszec opinie uzytkownikow, i moze kilka ich zdjec.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Tomasz, jest warta swojej ceny (niskiej zresztą), jest bardzo dobrym szkłem (koniecznie APO) i moim zdaniem nic innego w tej cenie i tej jakości nie znajdziesz... Lepsza jest już tylko Sigma 100-300 ale droga.
Ostatnie 6 zdjęć (z wczoraj) jest tą Sigmą zrobione na stronie:
http://algorytmy.pl/foto/
motyle i żaby, ale widać ostrość, bokeh...
albo jaszczurka: http://algorytmy.pl/foto/index.php?id=2395
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Swietnie i to jest konkretna odpowiedz poparta przykladami. Dzikei serdeczne czegos takiego oczekiwalem. Jeszcze moze jakies sample od 200mm do 300. A i mam pytanie. To jest obiektyw Macro czy przelacznik macro mozna wlaczyc pomiedzy ogniskowa 200-300mm? bo gdzies takie cos wyczytalem
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Od 200-300 jest lepiej niz 300, generalnie im mniejsza ogniskowa tym lepszy (ostrzejszy) obraz, ale nie ma sie czego czepic, w tym zakresie/cenie lepszego szkla nie ma po prostu, gdyby było nie brałbym 70-300...

Zależy od wersji, nowe mają makro od 200 do 300, są też starsze i mają makro tylko dla 300.
 
stel  Dołączył: 08 Sty 2015
Odświeżam temat bo mam kilka pytań, na które bardziej doświadczeni pewnie będą znali odpowiedzi. Mam możliwość zakupu używanego obiektywu, o którym mowa w temacie w stanie b. dobrym. Od znajomego- a tutaj pojawia się problem z wyceną (tak żeby było fair dla obu stron). Na ten moment w sklepach około 900 zł nówka. Ktoś ,,strzeli" jakąś kwotą? Jest może jakaś (powiedzmy) reguła przy szacowaniu ceny co do tego typu sprzętu?
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
stel, Weź średnią ze znanego serwisu aukcyjnego, tak mniej więcej (zależy od stanu faktycznego). Chociaż to szkiełko do najlepszych raczej nie należy :roll:
 
stel  Dołączył: 08 Sty 2015
Właśnie nie ma za bardzo do czego porównać. Znalazłem dosłownie jedną ofertę używki za ~500 zł.... Szukam czegoś w miarę budżetowego, dłuższego niż kitowe 55-200, a ten ma jeszcze dodatkowo tryb makro. Może o czymś innym warto pomyśleć... ?
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
stel napisał/a:
Może o czymś innym warto pomyśleć... ?

Pomyśl o rodzimych szkiełkach, czyli o DA 55-300 (lepszy optycznie niż DA 50-200) lub o FA 80-320. Oczywiście jeśli ma być dłużej. Jeśli tylko lepiej optycznie to w grę wchodzi jeszcze F 70-210.
 
stel  Dołączył: 08 Sty 2015
DA 55-300 byłby super tylko budżet nie ten... Taka straszna ta Sigma i lepiej sobie odpuścić za te kilka stówek ?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
DA 55-300 to koszt ok 250$ ale już DA L 55-300 to już wydatek ok 140$. Sigma DG APO nie jest taka tragiczna, sympatyczna funkcja Macro (1:2). Przełącznik macro zacina się ale po przełączeniu AF na manual i przekręceniu pierścienia ostrości- zadziała ;-) .
U mnie używki chodzą w okolicach 100 CAD czyli ok. 300pln. Optycznie jest podobny do DA L 55-300 i po przymknięciu przysłony do 8.0 na 300 mm obrazek jest do przełknięcia. W tym przypadku wolał bym Sigmę ze względu na macro. Natomiast DA 55-300 (bez "L") jest znacznie lepsza optycznie od obydwu wcześniej wspomnianych. Miałem tą Sigmę i planowałem wymienić ją ale na DA 55-300 ale w międzyczasie pojawił się HD Pentax DA 1:4-5.6 55-300 ED WR i on zastąpił Sigmę....
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
stel napisał/a:
Właśnie nie ma za bardzo do czego porównać. Znalazłem dosłownie jedną ofertę używki za ~500 zł.... Szukam czegoś w miarę budżetowego, dłuższego niż kitowe 55-200, a ten ma jeszcze dodatkowo tryb makro. Może o czymś innym warto pomyśleć... ?


Rok temu za swoją" dałem 260-280zł dokładnie nie pamiętam.
Przed zakupem dobrze jest sprawdzić czy przełącznik macro działa, bo jeżeli był przełączany niezgodnie z instrukcją mogą być problemy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach