asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Crow napisał/a:
Jak tak patrzę w ten wykres to mi ręce opadają...


czemu. W centrum jest ekstra od pelnej dziury, a od 5,6(dla widoczkow jak znalazl, optymalna przeslona, nikt chyba nie bedzie robil takich zdjec na otrwartej dziurze) ostrosc w rogach tez bardzo dobra.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
asklop napisał/a:
W centrum jest ekstra od pelnej dziury, a od 5,6(dla widoczkow jak znalazl, optymalna przeslona, nikt chyba nie bedzie robil takich zdjec na otrwartej dziurze) ostrosc w rogach tez bardzo dobra.
faktycznie to jest wreszcie pierwszy dobry argument, rzeczywiście do widoczków się i tak przymyka takie szkło a przy foceniu ludzi ekstremalne brzegi nie są aż tak ważne, przynajmniej na takiej ogniskowej.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
asklop, popatrz na te sample z posta powyżej
Np na te kwiatki na pełnej dziurze

http://www.photozone-i1.d...es/_IGP4138.jpg

Jak dla mnie to tam ostrość całkiem uciekła. Może i jest ostro w środku kadru ale tam nie ma focusa. A ten różowy badylek na dole nie jest ostry.

ps. Celowo nie linkuję tego zdjęcia jako IMG bo duże jest.

[ Dodano: 2009-01-12, 13:06 ]
A apropo ostrości na 5.6 to mój DA16-45 nie jest gorszy
http://www.photozone.de/i..._1645_4/mtf.gif

I nadal nie bardzo mam argument za tym DA21. Może kolory....
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tomekz napisał/a:
I nadal nie bardzo mam argument za tym DA21. Może kolory....
No akurat ja też, skoro jest niewiele lepszy na f3.2 od S30/1.4 na 1.4 to ja bym tego nie kupił.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
tomekz napisał/a:
I nadal nie bardzo mam argument za tym DA21. Może kolory....

... rozmiar i szybkość AF :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tomekz, nic tej focie nie moge zarzucic. robiona z bardzo malej odleglosci to i glebia mala i nie wszystko w nia weszlo. A zreszta to nieporozumienie ogladac takie foty w takim powiekszeniu na ekranie monitora. I zazwyczaj szkla szerokokatne sie przymyka, no chyba, ze na potrzeby tematu o bokeh ludzie robia zazwyczaj na pelnej dziurze.

tomekz napisał/a:
A apropo ostrości na 5.6 to mój DA16-45 nie jest gorszy


ostroscia pewnie nie ustepuje, ale w obiektywie nie tylko ostrosc sie liczy. Inne parametry obiektywu sa tez wazne. A budowa i wielkosc, w porownaniu do wielkiego 16-45 ma tez znaczenie.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Hm, niby to wszystko wiem :-) Ale jak się już człowiek decyduje kupić coś
"limited" to chciałby, żeby to było istotnie lepsze od "standard" :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tomekz, jezeli ci wszystko pasi w 16-45 to po co zmieniac. rob zdjecia i nie mysl o sprzecie.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A mam was w nosie :-P . Za miesiąc kupię 21mm i będę miał komplet Limitedow. Będę focił aż się będzie kurzyło. Dosyć już marudzenia czas brać się do roboty ;-) .
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Crow napisał/a:
...będę miał komplet Limitedow. Będę focił aż się będzie kurzyło.
Znaczy Limitedo będzie leżało na półce i się kurzyło. ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tu masz trochę racji, bo mimo wszystko będzie to najrzadziej używane szkło z całej trójcy ;-) .
 
combo  Dołączył: 25 Maj 2007
pare zdjec z da21 na 3.2


DA21_3.2

DA21_3.2

DA21_3.2

DA21_3.2

[ Dodano: 2009-01-12, 21:38 ]
a tu 6.7 pod swiatlo, wg mnie wyszlo wyjatkowo dobrze, bo DA21 czesto produkuje dziwne zielone "kolka" pod swiatlo, szczegolnie przy bocznym swietle.

uwaga duze


DA21_6.7
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
fajny bokeh na tym ostatnim
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tu jest jeszcze trochę sampelków: http://dc.watch.impress.c...07/14/4207.html
 
combo  Dołączył: 25 Maj 2007
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Coraz bardziej mnie kusi... ale nadal jakoś nie jestem w 100% przekonany :-/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pomyśl o stopce . :mrgreen:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tak i kupię sobie jeszcze 35 i będę miał komplet :-P A mówiąc poważnie zielonego pojęcia nie mam co myśleć o tym obiektywie. Niby dobry, niby niedobry (ze wskazaniem na dobry) taki jakiś niezdecydowany po środku (ze wskazaniem na ten lepszy środek) :lol:

[ Dodano: 2009-01-13, 22:51 ]
A i jeszcze 15 się zbliża dużymi krokami :lol: :lol: :lol: Jaki ja dziś mam humor...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Crow napisał/a:
Niby dobry, niby niedobry
Faaajny jest :mrgreen: 35 też nie jest zły, ale to za blisko 40 i S 30 i dlatego nie kupiłem. Chociaz kto wie, jeszcze...Ciekaw jestem 15-ki. Na wygląd robi ma smaka, a coś szerszego się by zdało. :roll:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja się wstrzymam do premiery 15. Zobaczymy jak wyjdzie w testach i wtedy zdecyduję jaki sobie sprawić prezent ;-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach