MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
  Capture One 6 Express -- darmowa licencja
http://www.dphotographer.co.uk/captureone/

Z tego co widzę, to nie jest to żaden scam, bo od razu przesłali mi kod aktywacyjny, zainstalowałem, aktywowałem i wszystko śmiga :) Sam posiadam i regularnie używam v.5, ale nowsza wersja to nie tylko obsługa nowszych aparatów (chociaż nadal nie wspierają Samsungów), ale też przynajmniej dwa nowe użyteczne narzędzia (w por. do wersji 5): usuwanie plam oraz bardzo ładna winieta. Jeśli za darmo, to czego chcieć więcej ;)

W ogólnym rozrachunku nadal uważam C1 za najlepszą wołarkę rawów dla mojej kadyszki (porównywałem do ACR 6.2, RT 3.1, Sagelight, Silkypix Pro, PPL).

O promocji dowiedziałem się tu:
http://forums.dpreview.co...essage=38915271
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
a czy to nie jest 30 dniowy trial? :)
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
 
też byłem nieufny, ale działa i jestem aktywowany :mrgreen: Specjalnie sprawdzałem na swoim profilu na stronie Phase One i wyraźnie mam dwie licencje. Przy instalacji należy wybrać aktywację on-line i wystarczy wpisać kod, który przesyłają na maila. Licencja pozwala na aktywację dwóch komputerów.

Ta nowsza wersja wykorzystuje .net 4 i jak ktoś ma OpenCL to podobno jest szybsza. U mnie jest jednak trochę wolniejsza od C1-5, bo choć mam 3GB RAM-u to grafika i procesor już nie najnowszy.
 

KrzysiekS  Dołączył: 17 Paź 2007
Zainstalowałem, aktywowałem kodem otrzymanym na maila i wygląda na moim profilu na stronie Phase One na pełną wersję C1-6. MarcinS dzięki za info :-B
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
A zdajecie sobie sprawę ze licencja jest nieważna bez czasopisma do jakiego była dodana :)


Tak tylko chciałem coś napisać ...
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
A gdzie tam jest jakaś wzmianka o tym że trzeba mieć papierowe czasopismo?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Thadeus napisał/a:
A zdajecie sobie sprawę ze licencja jest nieważna bez czasopisma do jakiego była dodana :)

wszedłem na stronę http://www.dphotographer.co.uk/captureone/ ,a tam:
Cytat

Witamy Pobierz bezpłatny egzemplarz Capture One!
Wystarczy wypełnić formularz obok i wyślemy e-mail z linkiem do pobrania, oraz numer seryjny do pełnej wersji Capture One Express 6.


Edycja
Usunąłem przecinek na końcu linka

 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Oczywiście trzeba wiedzieć że jest to wersja Express a nie Pro, stąd jest ta promocja itp. Jest to okrojony program coś jak Photoshop Elements.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
  :)
Skorzystałem i ja :-) Dzięki za cynk MarcinS :-B

k33l napisał/a:
Jest to okrojony program
Przeczytałem przed instalacją o różnicach w stosunku do wersji PRO ("normalnej") i... zobaczymy co wyjdzie w praniu. Bo i tak wolę soft z mniejszą ilością opcji - gdy jest ich za dużo, nie wiem czego używać i się gubię :-)
Dlatego też np. z RT korzystam ostatnio niechętnie, a zamiast używałem dość często Scarab Darkroom ("chwilowo" jest ciągle darmowy).
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja ściągnąłem, dostałem kod, ale nie mogę zainstalować. Woła o platformę NET v4. Mam ją na pewno ale Captur stale jej nie widzi. Nie pomógł restart kompka. Pomożecie? :lol:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
powalos, a mnie zglasza niepoprawny kod... poddaje się wracam do RT :mrgreen:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
powalos napisał/a:
Pomożecie?

Hmmm... Ja nie miałem NetF.4 (na pewno) i mi setup CO instalował na starcie...
Czy masz zaktualizowany do najnowszej wersji?
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
było i się skończyło. Mi się pojawia "Page Not Found"
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
nie
zuka68 napisał/a:
było i się skończyło.

U mnie się nie skończyło ;-) Pewnie kliknąłeś na "zły" link (z niepotrzebnym przecinkiem! na końcu) z posta daśko z 20:15. Kliknij na ten "założycielski" i obyś "zdążył" :-)
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
U mnie też musiałem doinstalować bo miałem Framework 4 Client Profile a potrzebne jest Framework 4 Extended
http://www.microsoft.com/...ang=en&id=17851
Gdy to zainstalowałem zadziałało.

Przy okazji C1 instaluje się Bonjour (to umożliwia odtwarzanie filmów robionych w lustrzankach), ale jak się to odinstaluje to C1 też działa (nie robię filmów moją K10D).

Co do tego, czy licencja tak uzyskana jest legalna -- cóż, tego typu promocje często działają na takiej zasadzie, że należy mieć konkretny numer czasopisma, ale na tej stronie ciężko jest znaleźć szczegółowe info dotyczące tej oferty. Przy uzyskiwaniu licencji powinno być wyraźne zastrzeżenie, że należy zachować konkretny numer jeśli chce się korzystać z programu, a takiej informacji nie ma.
 
totopol  Dołączył: 22 Sie 2010
skorzystaj z linku w pierwszym poście :)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
usunąłem niepotrzebny przecinek w linku
http://www.dphotographer.co.uk/captureone/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mam pytanie: jak sobie poradzić z takim odczytem DNG z k-x? Jak ustawię profil k-x wygląda to jeszcze gorzej.
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Enzo, to jest problem, który C1 ma z .dng z aparatu. Zobacz w Release Notes, że C1 nie wspiera formatu .dng Pentaxa dlatego przy korzystaniu z C1 polecałbym .pef. Możesz spróbować przekonwertować plik .dng z aparatu (bo zakładam, że taki jest Twój plik) za pomocą darmowego Adobe DNG Converter -- być może to pomoże, bo pamiętam, że C1 jako tako sobie radziło z profilem zrobionym dla Adobe .dng (choć nie jest to optymalne).
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Enzo, tak jak pisze MarcinS - najlepiej używać formatu PEF. DNG Pentaksa nie do końca jest obsługiwany w C1, tzn. generalnie jest, ale czasem (nie zawsze) kolory są skopane. Z PEF-ami nie ma tego problemu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach