MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Kytutr, a próbowałeś usunąć folder "Capture One Library" (w Moich obrazach) oraz automatyczny podfolder "Capture One" utworzony w folderze "olsansky_hrbitov" i ponownie uruchomić program? Być może, że doszło do uszkodzenia pliku .col lub pliku miniatur.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
MarcinS, usunę bezlitośnie wszystkie, które znajdę (rzecz jasna oprócz samego programu), ale to dopiero kiedy wrócę z pracy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja nadal przy próbie aktywacji programu dostaję odpowiedź: "Could not activate because activation profile is incorrec" pomimo,że profil mam założony i dostaję się do niego bez kłopotów.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Taki drobiazg - czy Capture One Express Wam też nie zapisuje w EXIF danych obiektywu?
Nie sprawdzałem z Sigmą, ale na zdjęciach pstrykanych KIT-em (wersją II) zamiast nazwy obiektywu mam wpisaną wartość użytej ogniskowej. :-( Trochę to utrudnia pracę, choćby późniejsze użycie wtyczki PTLens.

Oczywiście pliki wywołane w ACR czy RAW Therapee są opatrzone prawidłowym zapisem w EXIF (smc PENTAX-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL II)
 

oswald  Dołączył: 02 Gru 2008
"We are sorry, but there are no more available license codes"

No i po darmowym C1.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
komtur, masz na myśli zapisanie info o obiektywie do JPGa? A czy jak podglądasz RAWa w C1, to informacje o obiektywie widać? Aha - masz najnowszą wersję C1 6.3?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
andrusz napisał/a:
masz na myśli zapisanie info o obiektywie do JPGa? A czy jak podglądasz RAWa w C1, to informacje o obiektywie widać? Aha - masz najnowszą wersję C1 6.3?

Już w trakcie obróbki program ma możliwość podejrzenia danych zdjęcia i już wtedy brak nazwy obiektywu, a zamiast tego jest użyta ogniskowa. Potem te dane trafiają do TIFF-a, którego zamierzam męczyć w PS. Mam najnowszą wersję. Sprawdzę to jeszcze dla PEF-ów uzyskanych z obiektywem Sigma.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
komtur napisał/a:
[Sprawdzę to jeszcze dla PEF-ów uzyskanych z obiektywem Sigma.

Aaa... ja tylko działam na PEF-ach (lepsze kolory w C1 od tych z DNG!) :-)

[ Dodano: 2011-09-15, 23:06 ]
P.S. ja też nie mam nazwy obiektywu. Nie wiem, czy to normalne czy tylko Pentaksa nie do końca rozpoznaje :roll:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
andrusz napisał/a:
P.S. ja też nie mam nazwy obiektywu. Nie wiem, czy to normalne czy tylko Pentaksa nie do końca rozpoznaje

Gorzej, że gdyby tej nazwy tam w ogóle nie było, to PTLens pozwoliłby bez problemu wybrać obiektyw (tak jest z TIFF-ami z ostatnich kompilacji RawTherapee). A tam przepisana jest ogniskowa (?!) :roll:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
komtur napisał/a:
andrusz napisał/a:
P.S. ja też nie mam nazwy obiektywu. Nie wiem, czy to normalne czy tylko Pentaksa nie do końca rozpoznaje

Gorzej, że gdyby tej nazwy tam w ogóle nie było, to PTLens pozwoliłby bez problemu wybrać obiektyw (tak jest z TIFF-ami z ostatnich kompilacji RawTherapee). A tam przepisana jest ogniskowa (?!) :roll:

A próbowałeś to zmienić? Zaznaczasz zdjęcia i robisz edycję "Metatada" - zmiany zostaną zapisane do wszystkich zaznaczonych zdjęć. Nie pamiętam tylko, czy można edytować nazwę obiektywu (jestem w pracy, więc nie mam jak sprawdzić) :roll:
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Jest nowa wersja 6.3.2. Według opisu CO oferuje teraz pełne wsparcie dla PEF-ów i pentaxowych DNG-ów. Właśnie ściągam, więc nie mogę jeszcze powiedzieć, czy nowa wersja zmieniła coś w kwestii czytania tagów dotyczących obiektywów, bo to rzeczywiście jest jakieś niedopatrzenie z ich strony. Myślę, że warto będzie to zgłosić do ich supportu jeśli tego nadal nie poprawili.
http://www.phaseone.com/e...CaptureOne.aspx
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
MarcinS napisał/a:
Według opisu CO oferuje teraz pełne wsparcie dla PEF-ów i pentaxowych DNG-ów

Z tego względu wcześniej powróciłem do PEFów, ale sprawdziłem teraz DNG i rzeczywiście jest lepiej, muszę jeszcze porównać jedne i drugie na tym samym kadrze.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
MarcinS napisał/a:
Jest nowa wersja 6.3.2. Według opisu CO oferuje teraz pełne wsparcie dla PEF-ów i pentaxowych DNG-ów. Właśnie ściągam, więc nie mogę jeszcze powiedzieć, czy nowa wersja zmieniła coś w kwestii czytania tagów dotyczących obiektywów, bo to rzeczywiście jest jakieś niedopatrzenie z ich strony.

Sprawdzałem ostatnio 6.3.2 i wciąż brak danych obiektywu. Przynajmniej udało mi się doraźnie ominąć problem w PTLens - wystarczy w opcjach ustawić, że PTLens nie wykrywa sam obiektywu i jest OK - mogę wskazać samodzielnie. Gorzej jeśli jakaś sesja pstrykania została zrobiona przy użyciu dwóch obiektywów i za każdym razem w trakcie obróbki trzeba ręcznie przestawiać...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
sprawdziłem teraz DNG i rzeczywiście jest lepiej

Mam coś takiego, że dla zdjęć z wysokim ISO (szukałem przyczyny i chyba to tylko ten czynnik) program wrzuca mi coś w rodzaju efektu blur/placków masakrując je całkowicie. Na zdjęciach robionych z niskim ISO i krótkich czasach ten efekt nie występuje.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Enzo, sprawdź zakładkę noise reduction.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
White napisał/a:
Enzo, sprawdź zakładkę noise reduction.

Potwierdzam, albo zmień ustawienia redukcji szumu albo w ogóle wyłącz
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
yusuf napisał/a:
albo zmień ustawienia redukcji szumu albo w ogóle wyłącz

W tym sejk że wyłączyć się nie da. Albo ja nie potrafię... Program z automatu narzuca ustawienia i trzeba za każdym razem bawić się suwaczkami. Widzę, że jest możliwość ewentualnego zapisania ustawień więc może to będzie bardziej poręczne.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
W tym sejk że wyłączyć się nie da

No jak to, suwaki na lewo i wyłączone :mrgreen:
Ja tak robię, jak mi odszumianie przeszkadza, w pozostałych przypadkach nawet nie zwracam na to uwagi
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jeśli chcesz wyłączyć odszumianie w gotowych plikach, to zaznaczasz "Sharpening" na "Disable" na zakładce z trybikiem służącej do eksportu.
Domyślam się jednak, że chodzi o niewyostrzony podgląd i samo zdjęcie. Jedyna rada jaką mam na teraz, to na jednym zdjęciu zjechać z ostrością do wymaganego poziomu np. 0 i skorzystać z kopiowania ustawień, tam wybrać tylko ustawienia ostrości, później zaznaczyć wszystkie zdjęcia CTRL+A i wkleić tam to ustawienie.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Jeśli chcesz wyłączyć odszumianie w gotowych plikach, to zaznaczasz "Sharpening" na "Disable" na zakładce z trybikiem służącej do eksportu.

Ja, niedowiarek, aż sprawdziłem, niestety odznaczenie wyostrzania przy zapisie pliku działa tylko na wyostrzanie, odszumianie zostaje na tym samym poziomie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach