gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Przepraszam. Chyba nieprzytomny byłem jak to pisałem. Oczywiście, że tam jest wyostrzanie :-) Przeczytałem najpierw o odszumianiu, a później po jakimś czasie (po rozmowie z żoną) wróciłem żeby odpowiedzieć na tę wiadomość no i wyszło jak wyszło.
Ale rada z kopiowaniem ustawień odszumiania jest aktualna i taka operacja nie zajmuje dużo czasu (choć w sumie rzeczywiście możnaby to pozostawić do wyboru użytkownikowi, czy chce odszumiać czy nie).
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Pytanie za 100 punktów. Czy starsza wersja 5.2 z wgranymi profilami kolorów z wersji nowszej,będzie automatycznie wykrywała profil K-5?
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Witam
W związku ze zmianą komputera i ogólnymi porządkami(m.in instalacja tylko w pełni wiarygodnych kluczy na czas nieokreślony) zastanawiam się nad powrotem do C.O.6.

Interesują mnie dwie kwestie:

- Czy przy zapisie z aparatu do DNG (zakładam, że nie ma już problemów z Pentaxowym DNG) program też będzie dodawał obok każdego zdjęcia w katalogu pomocniczy plik z historią zmian?

- Posiadam pełną bibliotekę zdjęć z LR - czy jest jakaś możliwość powiązania jej z Capture - wiem że nie posiada aż takich możliwości katalogowych ale czy jest może jakiś plugin ew. pomocniczy program który można wygodnie powiązać z capture??
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
W dniu dzisiejszym Walentynkowa promocja. Capture One za 50 % http://www.anpdm.com/news...65C4B7449465F43
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
 

fuzzy  Dołączył: 17 Sty 2009
Dla posiadaczy wcześniejszych wersji Capture One Express udostępniona została aktualizacja do wersji 7.1.4 w cenie 19EUR lub 29USD + VAT. Cena z kodem promocyjnym ExpUP50 do 22 września.

Lista obsługiwanych Pentaksów: http://www.phaseone.com/e...x?camera=Pentax

Link do newslettera http://www.anpdm.com/(S(1...B5C417342445A43
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No to fajnie, bo właśnie testuję 7-kę tylko że w porównaniu z poprzednimi wersjami działa mi jak żółw (Athlon x4 630 2.8GHz, 4GB RAM i dysk SSD, eksport jednego zdjęcia z K-5 trwa około 15s, zwykła zmiana powiększenia na podglądzie trwa 5s!) - chyba będę musiał zainwestować w jakąś grafikę z OpenCL tylko się zastanawiam czy coś tańszego w stylu Radeona 7750 wystarczy czy będę musiał się wykrwawić na coś mocniejszego?
Z drugiej strony może zamiast upgradu sprzętu i programu taniej/lepiej wyjdzie kupno Lightroom-a :-(

No cóż nie ma zbyt wiele czasu do myślenia.

Ps. Miałem jeszcze zainstalować AfterShot Pro, a teraz już nie zdążę potestować :-/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gebi napisał/a:
Z drugiej strony może zamiast upgradu sprzętu i programu taniej/lepiej wyjdzie kupno Lightroom-a

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości RAWów K-5 to polecam. Mam równocześnie zainstalowany Capture One Express w wersji 6-tej i do Lightrooma 4 się nie umywa. Co do szybkości działania - oba programy działają szybko więc albo w 7-ej wersji coś skopali albo coś jest nie tak z Twoim sprzętem/instalacją.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Enzo - ale C1 6 to trochę inna epoka - wersja 7 pod względem możliwości zbliżyła się (a gdzie-niegdzie nawet prześcignęła) Lra. Na Dpreview jest ładne zestawienie wraz z przykładami.
Tym niemniej sam polecam również Lra, choć zapewne wynika to bardziej z przyzwyczajeń - każdy z tych programów da rewelacyjne efekty.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Na Dpreview jest ładne zestawienie wraz z przykładami.

Faktycznie siódemka daje radę. Fajnie, bo z Capture One dobrze mi się pracowało i gdyby nie odszumianie i wyciąganie szczegółów ze świateł pewnie bym się na Lightrooma nie przesiadał.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Enzo, a jaką masz kartę graficzną i resztę konfiguracji (właściwie tylko o kartę i procka chodzi, bo zużycie pamięci przez CO nie skakało powyżej 1,5GB)?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gebi, konfigurację mam podobną do Twojej tyle, że zamiast SSD mam zwykłego twardziela ale za to 8 GB RAMu. Karta grafiki jest wbudowana więc też nie ma większego wpływu na cokolwiek. Stąd mój wniosek, że coś chyba masz nie tak z instalacją lub sprzętem. Przy 4GB RAMu eksport i wszelkie operacje trwały u mnie kilka sekund dłużej ale nie było to nigdy 15 sekund. W tej chwili zarówno Capture One jak i Lightroom zapisują zdjęcie ok. 3 sekund w zależności od ilości operacji które na danym zdjęciu wykonałem.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Enzo, nie napisałeś w końcu jaką masz kartę grafiki, to że wbudowana to niewiele mówi, bo może mieć wsparcie dla OpenCL-a, moja zintegrowana (Radeon 4200) niestety takowego nie posiada.

Wczoraj miałem okazję zainstalować triala Capture One 7 Pro na konfiguracji Phenom x4 965 (3.4GHz) 8GB RAM i GeForce GTX 650. Zarzuciłem katalog z 4 zdjęciami z K-5 i rezultat jest taki, że te 4 fotki eksportuje w jakieś 58s, czyli poniżej 15s na zdjęcie, a z włączonym OpenCL te 15s eksportuje wszystkie 4 zdjęcia, czyli dostajemy mniej więcej 4 krotne przyśpieszenie.
No cóż, szału nie ma. Na ekranie przy ruszaniu suwaczkami nadal widać opóźnienia ale nie są one tak denerwujące. Szkoda, że nie jest to tak płynne jak przy fotkach 6Mpix z DS-a, ale w sumie muszę dodać fakt, że wtedy obrabiałem fotki na CRT przy rozdzielczości 1152x864 a teraz na LCD 1080p więc program musi renderować dwa razy więcej pikseli, a uwzględniając mniejsze (procentowo względem powierzchni roboczej) paski narzędzi na LCD to nawet więcej.

Wniosek jest taki, że jak wybuliłeś kasę na nowy aparat, to musisz zapłacić podatek również pozostałym producentom.

- upgrade do CO7 - bo 6 nie obsługuje K-5 II,
- upgrade systemu - bo CO7 chodzi wyłącznie w systemach 64bitowych,
- wymiana procesora i płyty - bo wiadomo, że inaczej się ślimaczy,
- zakup mocnej grafiki - bo procesor sam nie wydoli,
- zakup karty muzycznej - bo Creative nie wydał sterowników do starej na W7 czy W8,
- itp, itd.

Aha, jedyna nadzieja w tym, że Radeony są ponoć sporo wydajniejsze w OpenCL-u, więc zakładam, że 7770 czy 7790 będzie śmigał pięknie :-)

Ps. Oczywiście PhaseOne rekomenduje karty NVIDIA TITAN albo AMD Radeon HD7970 :-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Przepraszam, że wcinam się w rozmowę, ale czy funkcja OpenCL jest automatycznie włączana, a jeśli nie to jak ją włączyć? Kompletnie nad tym się nie zastanawiałem wcześniej. Mam LR 4.4 a karta grafiki to geforce gtx 650 ti.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gebi napisał/a:
moja zintegrowana (Radeon 4200)

Przecież napisałem, że podobna - u mnie siedzi Radeon 4250. Do tego mam Athlona X3 z odblokowanym czwartym rdzeniem ale bez pamięci któregoś tam poziomu (więc i tak będzie wolniejszy od Twojego procesora), 8 GB RAM i dysk Samsunga 500 GB 7200. Lightrooma jak i pozostałe programy mam zainstalowane na osobnej partycji (siedzi tam sobie również jego baza). Wszystko to sobie hula pod Windowsem 7 64 bit.
M.K napisał/a:
funkcja OpenCL jest automatycznie włączana

Od czasu Quaka 3 nie wiedziałem, że można to wyłączyć ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To dlaczego Enzo pisze o efektach pracy z włączonymk i wyłączonym?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K, a bo ja wiem? Nigdy w tym nie grzebałem (poza Q3 oczywiście).
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jeśli o grę Ci chodzi to myślałeś raczej o OpenGL-u a nie OpenCL-u :-)

Co do konfiguracji to rzeczywiście dziwne, nie wiem czemu to u mnie w takim razie tak kiepsko chodzi, wstrzymam się może jeszcze z zakupem karty. Radeon 4250 tak samo jak 4200 raczej nie powinien wspierać OpenCL-a, a procek w sumie mamy identyczny bo mój Athlon x4 też nie ma pamięci cache L3, tylko dlaczego na tym Phenomie x4 też nie widać znacznego przyśpieszenia skoro i zegar ma lepszy i L3 jest, dopiero dopalenie kartą graficzną znacznie go przyśpiesza.

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gebi napisał/a:
Jeśli o grę Ci chodzi to myślałeś raczej o OpenGL-u a nie OpenCL-u :-)

Zgadza się :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To co można i jak to sprawdzić i zrobić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach