gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Jaka Practica na bagnet PB?
Czy ktoś mi doradzi jaki korpus Practici na mocowanie PB wart jest uwagi?
Mam możliwość kupienia pięknego zestawu 4 stałek 28/50/135/300 w stanie jak nowe, ale będący w zestawie korpus B100 jest niesprawny i trzeba by coś kupić ale nie wiem co?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
gezaj, kup, sprzedaj z zyskiem i kup Pentaksa.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
kup, sprzedaj z zyskiem i kup Pentaksa.
:) tyle że Pentaxów u mnie dostatek a Practici jeszcze nie miałem, a obiektywy jakby wcale nie wyciągane z etui i do tego ta potężna jak armata trzysetka. Kusi ! Aparat czasów w ogóle nie trzyma a tez jak nowy. W międzyczasie znalazłem taką stronę o aparatach Practica http://praktica.w.interia.pl/p.html
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
gezaj napisał/a:
i trzeba by coś kupić ale nie wiem co?
kup adapter i canona :idea:
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Prawdę mówiąc też już o tym myślałem, tyle, że ta przejściówka kosztuje 180 zł. Canona z bagnetem EF mam.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
W czasach zamierzchłych, gdzieś tak w ubiegłym stuleciu, posiadałem lub przeszło mi przez ręce kilka Praktic z serii B. Najbardziej zaawansowanym modelem jest BX20, lub BX20s. Niestety również najbardziej awaryjnym (Np. w mojej oprócz szybkiego wytarcia się napisów na gałce czasów, dodatkowo urwało się lustro z zawiasów i kilkakrotnie totalnie wysiadł naciąg migawki i przesuw filmu) Odradzam, podobnie jak BCS, BC1,2, BCC, B100. Wszystkie te modele pracują jedynie w trybie Av, bez możliwości manualnego ustawiania czasów. Jak z tego wynika jedynym sensownym modelem wartym zainteresowania jest B200. W dodatku jest to model chyba najlepiej wykonany i najmniej awaryjny. Problemem jest jedynie znalezienie go w dobrym stanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach