guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Koniec Polaroida ?!
No więc są takie informacje, tzn to nic nowego a do tego dosyć nieprzyjemnie oczywiste..

http://www.boston.com/bus...laying_off_150/

http://www.amateurphotogr...09.html?aff=rss


Ale jest nadzieja - na nowe technologie, cyfrowego polaroida ,a jak i :

It plans to license the technology to third party companies for diehard customers,' add the articles, the first of which appeared in the Boston Globe newspaper at the weekend.

Confirming that the reports were factually correct, the US spokeswoman told us: 'Due to dramatic technological changes in the photographic industry, Polaroid is transitioning from its analogue instant film business into new and innovative digital instant photography techniques.

'The company looks forward to creating instant memories for customers, with exciting new digital instant and consumer electronics products.'


ale jednak bum i bomba a kto nie robił na polaroidze ten trąba, ostatnie chwile na tą zabawę za rozsądne pieniądze :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
To co, do cyfrowego Polaroida drukarkę termosublimacyjną wsadzą?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Moze ktos kupi licencje i zacznie robic film do SX-70? Bardzo duzo ludzi tym sie interesuje, a ceny tego co jeszcze zostalo na ebayu sa porazajace!

Aha i z tego co wiem, Fuji caly czas robi materialy do Polaroida.

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
To co, do cyfrowego Polaroida drukarkę termosublimacyjną wsadzą?


czemu nie?
jeśli wielkość będzie podobna ,a ceny tak samo niskie (relatywnie) jak wkładów standardowych (600/780) to to będzie wielki hit!
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
guerilla napisał/a:
lipalipski napisał/a:
To co, do cyfrowego Polaroida drukarkę termosublimacyjną wsadzą?


czemu nie?

Myślę, że to by się nie sprzedało. Chociaż, Polaroid i tak do najpopularniejszych sprzętów nie należy.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
dzerry, jeżeli jest w tym trochę prawdy to Fuji ma wykupić pozostałości Polaroida.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pietras napisał/a:
dzerry, jeżeli jest w tym trochę prawdy to Fuji ma wykupić pozostałości Polaroida.


skąd ta informacja ?
bo chyba nie na logikę ? :-P
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
guerilla, a co by im szkodziło pozbyć się ewentualnej konkurencji w przypadku wykupienia przez inną firmę... Zawsze to jeden mniej ;-) Zawsze to więcej osób kupi te śmieszne Instax-y Fuji :-) <-- Patrząc od strony producenta ma to ułamek logiki ?

Co do samej informacji nie wiem ile w niej prawdy, tak doczytałem na siakimś forum jak szukałem swego czasu info na temat filmów 35mm. Osobiście nie kręcą mnie instanty.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pietras napisał/a:
<-- Patrząc od strony producenta ma to ułamek logiki ?


raczej może, albo gdyby. a nie ma co gdybać w takich kwestiach, ale na 100% nie opłaca się nikomu trzymanie fabryki w USA, skoro swoje mają w japonii czy chinach czy wietnami (Fuji)

a licencji też kupować nie będa, bo mają własną technologię.
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
Instax to była/jest zabawka - a są wciaż do kupienia FP 100C - kolor, w 2 rozmiarach, FP100B - B&W i FP 3000 (iso 3200) B&W - te dwa ostatnie nigdy do PL nie trafiły.
Nie sądze żeby chcieli kupowac zakład produkcyjny.

pzdr
flood
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Może Polaroid celuje w technologie?
TUTAJ wzmianka po polsku.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
POLA(D)ROID IS ALIVE!
Fajny, mały programik na Maka - symulator Polaroida. Nawet można machać odbitką, żeby wysuszyć :-D
A tak wygląda efekt:

Nie do końca wywołany :oops:
Tu info: http://appleblog.pl/poladroid ; a tu program http://www.poladroid.net/
 

donietsk  Dołączył: 03 Wrz 2008
Ciekawy efekt, a na Winde niema wersji ?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja chciałem dodać, bo nie wiem czy gdzieś się Dzerry chwalił, że w ostatni łikend miał wystawe polaroidów w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie 8-)

[ Dodano: 2008-11-19, 09:01 ]
... że też kurcze nikt reportażu chyba z tego nie zrobił :cry:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Najszybsza wystawa swiata :-) Rano zdjecia, po poludniu wernisaz, 2 minuty i zamykamy :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry, ale zaliczona i świadkowie byli! 8-)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
a czy ktoś się nie orientuje jak stoi sprawa patentu na polaroidy? w sensie.. w czyich jest dokładnie rękach i czy są jakieś plany na przyszłość..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
malyglod, na razie nie jest jeszcze tak zle. Fuji robi bardzo dobre materialy i nie wyglada na to, ze ma przestac. Od jakiegos czasu kraza pogloski, ze ktos w koncu odkupil od Polaroida licencje i lada dzien ma wrocic produkcja niektorych materialow. Patrzac na ceny i popyt na ebayu, wydaje mi sie, ze to tylko kwestia czasu, kiedy ktos zweszy w tym interes.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Hej, przecież polaroid już powiedział że wznawia produkcję i od stycznia 2009 kilka materiałów które nadal robi powinno być wszedzie dostępne. Nie na czasie chłopaki jest ten topic juz od daawna.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla, nie wiesz o jakich materialach mowa? Bo wlasnie slyszalem sprzeczne wersje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach