pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Powiedzcie mi czy ja mam jakieś zwidy czy większość dzisiejszej fotografii ulicznej to ustawki? Może przesadzam z tą większością, duży procent;)
edit. nie mam na myśli tego wątku
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ustawki albo czajenie się w jednym miejscu przez pół dnia i trzaskanie aż przejdzie odpowiedni sztafarz.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ustawki albo czajenie się w jednym miejscu przez pół dnia i trzaskanie aż przejdzie odpowiedni sztafarz.

Ja mam wrażenie, że generalnie pojawienie się jakichkolwiek pleców w kadrze przemawia do sporej części osób jako street. Smutne, ale prawdziwe.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mówcie mi : uliczniku.

 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
rychu napisał/a:
Mówcie mi : uliczniku.

Zdjęcie zacne, Uliczniku!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mirek, bardzo Ci dziękuję za opinię.
Mam w moim FujiFilm X30 włączoną funkcję stritfoto - włączam, siadam na ławce, a maleństwo samo jedzie superfotki. Niestety niezasługujące na ksztę krytyki na forum Pentaxa.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
rychu, fajne :-B
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ktoś coś widział nowego i ciekawego z fotografii wojennej? (np Ukraina) Blog, reportaż...Chciałbym porównać np. z K. Millerem lub Nachtweyem.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Na ulicznej się nie znam i mogę wprowadzać w błąd, ale nierzadko widzę mz dobre zdjęcia repo na stronie Guardiana i NYT.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
Ktoś coś widział nowego i ciekawego z fotografii wojennej? (np Ukraina) Blog, reportaż...Chciałbym porównać np. z K. Millerem lub Nachtweyem.

Evgeniy Maloletka
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Dzięki Enzo :-B
Nie mam Instagrama, ale dużo zdjęć można obejrzeć na FB, niektóre bardzo drastyczne...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
pisząc o ustawkach miałem coś takiego na myśli... czy tylko ja to widzę, czy się mylę?

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
czy tylko ja to widzę, czy się mylę?

Nie było mnie tam, nie wiem. Domyślam się jedynie, że część zdjęć dla zagranicznej prasy może być ustawiana, bo fotograf wie czego wydawca potrzebuje.
Co do Maloletki, to on jest wolnym strzelcem, miejscowym chłopakiem, którego całe to zło dotyka osobiście, więc nie musi się certolić z tym czy coś pokazać, czy nie. RODO też się nie przejmuje, bo dla Ukraińców zwłaszcza w tej sytuacji, to jakaś fanaberia. Notabene pokazywano mi zdjęcia (są gdzieś na Instagramie), które wrzucają zwykli Ukraińcy, którzy bez znieczulenia fotografują środek wojennego piekła swoimi telefonami. Ale to są rzeczy bardzo nieseksowne i reklama nowego SUVa wyglądałaby przy nich źle.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo napisał/a:
Co do Maloletki, to on jest wolnym strzelcem, miejscowym chłopakiem, którego całe to zło dotyka osobiście, więc nie musi się certolić z tym czy coś pokazać, czy nie

Czytałem o nim, pochodzi chyba z Berdiańska. Jest jeszcze ten pan. Obaj robią zdjęcia dla AP.
https://www.mstyslav.com/journalism
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
rychu napisał/a:
Mówcie mi : uliczniku.

Widzę, że odwiedziłeś Zieloną Górę. Z jakiejś specjalnej okazji (czytaj: wydarzenia) czy tak zwyczajnie?
Pytam, bo w tym roku odświeżyłem znajomość ZG i jestem pod wrażeniem tego miasta.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kytutr, fakt, piękne miasto. Też byłem pod wrażeniem. Niestety przejazdem. Nawet miałem sporo czasu, ale był taki upał, że wyjście z cienia było wyzwaniem, co przełożyło się na bardzo pobieżne "zwiedzanie". Z powodu upału w drodze zrezygnowałem z odwiedzenia Łęknicy i Mużakowa.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Dzień dobry! Dawno nie widzieliśmy się, ani nie czytali. Ah, ile to czasu minęło. Zamierzam trochę wrócić do największej pasji życia, czyli fotografii. Na dobry początek takie coś ;-)
PS. Będą lepsze! :-D

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
DrEwNiAK napisał/a:
Na dobry początek
Ostatnie pożegnanie? Niezła metafora street photo :-) Witaj znów :-B
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
jorge.martinez napisał/a:
DrEwNiAK napisał/a:
Na dobry początek
Ostatnie pożegnanie? Niezła metafora street photo :-) Witaj znów :-B


Hehe, to też nadzieja zmartwychwstania! :) Dziękuję! Miło Was znowu widzieć.

Jeszcze jedno:
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Ostatnie też pożegnanie czy powitanie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach