dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dichroic fog - widac na odbitkach?
Utrwalalem film utrwalaczem po odbitkach i wychodowalem sobie dichroic fog. Utrwalilem jeszcze raz w swiezym utrwalaczu i cholera caly czas ma polysk rybiej luski. Na filmie nie mam zadnych waznych zdjec i zastanamwiam sie, czy jest sens zawracac sobie glowe z bieganiem do sklepu po kwasek cytrynowy i trzecim utrwalaniem. Jak dichroic fog wplynie mi na odbitki/skanowanie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kwasek? po co?

dzerry napisał/a:
Jak dichroic fog wplynie mi na odbitki/skanowanie?


Tak jak zwykly fog - przytlumi ci swiatla i cienie, bedziesz musial podniesc kontrast i wylizie ci dodatkowo troche ziarna. Chyba ze nie jest rownomiernie - wtedy bedziesz mial zacieki.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
kwasek? po co?
Tak wyczytalem, zeby zakwasic. Swiezy utrwalacz mi nic nie dal.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale on juz sam w sobie kwasny jest... Jesli dichroic fog to czyste srebro to raczej tylko Farmer albo silny kwas... ale obydwa zniszcza ci obraz.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
dzerry napisał/a:
wychodowalem sobie dichroic fog

Raczej nie do usunięcia. Rzadko kiedy ma zdecydowany wpływ na zmianę obrazu odbitki, nie wiem jak wpływa na skan - sam przekonasz się.
Niektórzy chcą to celowo uzyskać i mają słabe rezultaty :-)
 

siono  Dołączył: 14 Sty 2009
Yeti napisał/a:
Niektórzy chcą to celowo uzyskać i mają słabe rezultaty :-)

jeśli udało mi się to wyhodować niechcący mam jakieś +10 do wiedzy tajemnej? 8-)
chciałem się upewnić,czy tego Foga trzeba czymś potraktować czy tylko wysuszyć negatyw i schować? nie zeżre mi to to negatywu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach