lucja82  Dołączyła: 16 Paź 2011
k-x problem z obiektywem
Witam seredecznie .
Mam mały problem i postanowiłam tu napisać bo wierzę że ktoś pomorze albo rozwiazać problem albo chociaż naprowadzić na jakies rozwiązanie.
Problem zaczął się gdy z moim k-x wróciłam z nad morza , w pewnym momencie podczas robienia zdjęć wyskoczył komunikat żeby podać ogniskową i od tej pory kompletnie przestał reagować na jakie kolwiek ustawienia.
Z tym też problemem aparacik pojechał do serwisu i siedział sobie tam ponad miesiąc żeby serwisanci doszli do tego że reklamacja nie uznana. W reklamacji napisali że dostały się ziarenka pisaku do objektywu co spowodowało blokade AF i dodatkowo w obiektywie znaleźli ślady cieczy która uszkodziła styki elektroniki wewnątrz przez co obiektyw nie jest wykrywany przez aparat.
Co prawda na d morzem wiało i to mocno na plaży dlatego piach mnie nie dziwi jeszcze przy tak luźnym obiektywie jaki miałam , ciecz którą kojarze to może być kilkanaście kropli które faktycznie spadło na obiektyw kiedy to obiektyw był odłączony i leżał sobie na stoliku a mój dzieciak pił wodę z sokiem i parsknął śmiechem i trochę kropli na ten obiektyw spadło ale od razu został wytarty i osuszony i przez 24 godziny albo nawet dłużej nie był podłączany do aparatu i suszył się przy oknie . Tylko że po tym fakcie aparat jeszcze działał i nic się mu nie działo a dopiero po około 2,3 tygodniach ześwirował.
Moje pytanie brzmi czy jest jakaś szansa żeby taki obiektyw naprawić , czy to napewno wina obiektywu a nie body czy ktoś zna jakies miejsce lub seriws w woj. śląskim gdzie można by było zweryfikować że faktycznie dany obiektyw się już do niczego nie nadaje jak twierdzi serwis. Niestety obdzowniłam wszystkich znajomych żeby ktoś porzyczył mi obiektywu ale nikt nie ma do pentaxa tak że jestem w kropce.

Z góry dziękuje za wszystkie rady i pomoc.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A jaki to obiektyw? Jeżeli kit 18-55 to taniej wyjdzie kupić nowy/używkę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
lucja82 napisał/a:
czy to napewno wina obiektywu a nie body


To by trzeba było zweryfikować z innym obiektywem i innym aparatem.

lucja82 napisał/a:
Niestety obdzowniłam wszystkich znajomych żeby ktoś porzyczył mi obiektywu ale nikt nie ma do pentaxa tak że jestem w kropce.


A w jakim mieście mieszkasz? Na Śląsku nie brakuje forumowiczów chętnych pomocy.

W regionie są dwa polecane serwisy:

Foto-Technika
ul. Moniuszki 2
41-902 Bytom
woj. Śląskie
508-333-603
601-474-594
fototechnika@gmail.com

Foto Naprawa
Sosnowiec, Staropogońska XX [?] (dzielnica Pogoń)
tel. 0-606-342-022

EDIT:

Jeszcze kilka serwisów.


Gara Arkadiusz Firma Usługowa
Chorzów, ul. Hajducka 4, tel. 0602133776

Kordysz Jerzy Naprawa Sprzętu Fotograficznego
Siemianowice Śl., ul. Wróbla 7 B/43, tel. 032 7657011

"Foto-Optyka" Sklep Marian Szczerba
Czeladź, ul. 17 Lipca 8, tel. 032 2654370

Getfert Zbigniew Zakład Optyczny
Pszczyna, ul. Bolesława Chrobrego 5, tel. 0509187081

EDIT 2:

Zapraszam do wątku powitalnego: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3202
Oraz do działu grupy śląsko-dąbrowsko-bielskiej: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=83
 
lucja82  Dołączyła: 16 Paź 2011
Jejku wielkie dzieki za adresy serwisów jutro zadzownie do tego z Sosnowca bo jestem z okolicy to bedzie mi bliżej.

A jeśli faktycznie obiektyw no to niestety ale brak funduszy na nowy obiektyw i ciągłe banie się o najmnijszy pyłek kurz czu piasek na nowym obiekwtywie powoduje że body będę musiała sprzedać a szkoda bo aparat nawet roku jeszcze nie ma i zrobił niewiele zdjęć jak na lustro.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Wiedz że kitowy obiektyw to koszt
100-150 zł. Nie wiem w którym oddziału
Stracisz więcej czy przy kupnie drugiego szkła
Czy podlegając ze stratą aparat. Poczekaj chwilkę, na pewno
Ktoś się ze Śląska odezwie.
p.s.
Problem mógł się pojawić po czasie, gdy
Składniki soku zaczęły "działać" na styki. Jakby nie było, odczyn soku jest bez wątpienia kwaśny
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
andybond napisał/a:
Nie wiem w którym oddziału
Stracisz więcej czy przy kupnie drugiego szkła
Czy podlegając ze stratą aparat.

Nie wiem Andrzej, co masz na myśli :shock: , ale pewnie dobrze mówisz

lucja82, żeby się nie okazało, że w serwisie będziesz musiała zapłacić więcej niż obiektyw jest wart. Za andybondem, za wersję DAL kitowego obiektywu zapłacisz maks. setkę, możesz się ogłosić na giełdzie, na pewno ktoś będzie miał do sprzedania.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
np ja mam do sprzedania własnie za 100zl DALa w stanie sklepowym na gw !

No i tez polecam najpierw jednak podpiąć jakieś inne szkło w byle którym sklepie i zobaczyć jak będzie działało. I potwierdzam naprawa nie ma sensu (znajomy własnie w DALu uwalił AF nie wiem jak nie wnikalem, krzyknęli mu zdaje sie 250zl z tego co pamiętam...) bo zdzierają tylko kasiore;]
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
yusuf napisał/a:
Nie wiem Andrzej, co masz na myśli :shock:

Sorki Dżozef,pisane z komórki późnym wieczorem a do tego edycja ciągle przekierowywała mnie do innego wiersza :-(
Poprawię wobec tego cytowane zdanie:
"Nie wiem w którym przypadku stracisz więcej:kupując drugie szkło czy przy odsprzedaży aparatu".
 
lucja82  Dołączyła: 16 Paź 2011
Na początku strasznie wszystkim dziękuje za odzew , wiecie pocżatki z lustrem i problemy dlatego się pszestraszyłam bo myślałam że koszty są o wiele większe
andybond masz rację mogło to zadziałać po takim czasie w końcu to był soczek i dzieki za uświadomienie w cenie kosztu obiektywu . Panowie z serwisu napisali że zakup nowego to koszt 700 zł dlatego chciałam zrezygnować i sprzedać aparat ale skoro ty piszesz o takich cenach to super.
Gunner ja będę zainteresowana odezwę się na prv ino najpierw musze podpiąć jakie kolwiek szkło żeby się przekonać że body ma się dobrze.

Tak że wielka pomoc w was chłopaki jednak co parę mądrych głów i doświadczonych to od razu człowiekowi raźniej i mądrzejszy się staje.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
No ale dalej nie wiemy jaki to obiektyw. Może być i kitowy albo równie dobrze np. DA35 (sugeruje to cena nowego podana przez serwis).
Czy ten obiektyw wygląda tak?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest aktualnie na naszej giełdzie za 175 jak również kilka w zestawach.
 
lucja82  Dołączyła: 16 Paź 2011
Oj oczywiście chodzi o obiektyw 18-55 taki jak na zdjęciu.

No chyba że można kupić w podobnej cenie tak za używkę do 300 zł coś lepszego co można było by do tego k-x podłączyć jeśli tak to również będę wdzięczna za poradę , przedewszystkim zależy mi na tym żeby zdjęcia bez lampy w pomieszczeniach wychodziły jaśniejsze, bo w porównaniu do nikona d40 którym na prawie identycznych ustawieniach robiliśmy ze znajomym zdjęcia w tym samym pomieszczeniu jego za każdym razm dużo ładniejsze i jaśniejsze wychodziły mimo że też miał obiektyw kitowy.
Wiem że pisze trochę mało profesjonalnym slangiem ale to moje początki z lustrzanką i dopiero się uczę tak że prosze o wyrozumiałość i wybaczenie za ewentualnie dziwne i niedorzeczne pytania. No ale żeby się czegoś nauczyć trzeba popytać mądrzejszych od siebie.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
lucja82 napisał/a:
nikona d40 którym na prawie identycznych ustawieniach robiliśmy ze znajomym zdjęcia w tym samym pomieszczeniu jego za każdym razm dużo ładniejsze i jaśniejsze wychodziły

myślę, że może znajomy jest bardziej obeznany i wiedział co i jak ustawić żeby te piekniejsze fotki wychodziły.
Czemu to z tego Nikona zawsze ładniejsze fotki wychodzą :mrgreen: :-P
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
lucja82 napisał/a:
porównaniu do nikona d40 którym na prawie identycznych ustawieniach robiliśmy ze znajomym zdjęcia w tym samym pomieszczeniu jego za każdym razm dużo ładniejsze i jaśniejsze wychodziły mimo że też miał obiektyw kitowy.

"Prawie" robi różnicę - gdzieś to już pokazywano ;-)
 
lucja82  Dołączyła: 16 Paź 2011
Oj właśnie że nie kolega jest gorszym amatorem ode mnie ale może ma więcej szczęścia ;-) . Choć kilka zdjęć ustawiałam na dokładnie tych samych parametrach , ale mniejsza z tym .
Nie ważne , najważniejsza sprawa dotyczy obiektywu i jeśli faktycznie jest coś lepszego co moglibyście mi doradzić to ja chętnie się dowiem.

I bede pamiętać żeby nie używać słowa prawie ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
lucja82 napisał/a:
żeby zdjęcia bez lampy w pomieszczeniach wychodziły jaśniejsze

W moim Pentaksie tak jest fabrycznie. Przynajmniej w porównaniu do Nikonów i Canonów znajomych, czym często wpędzam ich w głęboką zadumę nad zmianą korpusu na nowszy ;-) No ale tak to jest jak się porównuje K-5 do D90 czy 50D albo 5D.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
lucja82 poszperaj jeszcze w tzw niestandardowych ustawieniach zdjęć (to chyba się tak nazywa) w k-x jest to pod przyciskiem info. Można tam pozmieniać fotki: jasne, żywe, naturalne itd. i dodatkowo można tam podkręcić suwakami jasność, kontarst, kolory ostrość itp.
Właśnie pewnie w tym tkwi inność fotek kolegi
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
lucja82, możesz również zapisywać w rawach i ich wywoływać w aparacie, (polecam bardziej do tego oprogramowanie , które masz razem z aparatem, ale nie wszystkim się chce w to bawić;) Do ustawień o których pisał arob dojdzie jeszcze balans bieli, kompensacja cieni...
 
lucja82  Dołączyła: 16 Paź 2011
Tak w ustawieniach się już bawiałam i w tych niestandardowych i balansie bieli ale i tak nie mogę osiągnąć tego czego chce dlatego właśnie robię w rawach a potem się bawie w obrabianie.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
arob napisał/a:
Czemu to z tego Nikona zawsze ładniejsze fotki wychodzą

bo Nikoś domyślnie podbija bardziej parametry przy zapisie do dżejpegów ;-) poza tym żebyście wiedzieli kto teraz (poziom wiedzy foto) kupuje lustrzanki - włos się jeży na głowie :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach