daro.s  Dołączył: 05 Wrz 2010
  [K200D] K200d nie działa po włożeniu dowolnej karty pamięci.
Witam
Po kilku latach doskonałej pracy padł mój ulubiony aparacik. Stało to się po wyjęciu w celu skopiowania i ponownym włożeniu karty SanDisk Extrme III SDHC. Oczywiście wyjmowałem przy wyłączonym aparacie. Teraz aparat dość dziwnie się zachowuje, gdy jest włożona dowolna karta (sprawdzałem kilka różnych) lub nawet sam adapter do kart microSD to na górnym wyświetlaczu pojawia się pusta ikona baterii i nie reaguje na żadne przyciski.
Gdy wyjmę kartę pamięci to poza komunikatem "Błąd karty pamieci" aparat działa, obiektyw ostrzy, poprawnie wyświetlane są dane na obydwu wyświetlaczach, jest pełen dostęp do menu. Sprawdzałem na akumulatorkach Eneloop oraz bateriach alkalicznych. Wszystkie karty SD które testowałem działają bez zastrzeżeń w czytniku kart,
Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem czy pozostaje mi tylko spacer do Apollo lub wizyta w innym sprawdzonym serwisie?

Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wygląda na uszkodzenie gniazda karty pamięci. Obawiam się, że wyłącznie serwis.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
Miałem to samo z Fuji FinePix EXR F200 błąd karty a w efekcie końcowym wymiana gniazda karty pamięci,koszt 218 zł.
 
daro.s  Dołączył: 05 Wrz 2010
Dziękuję za pomoc. Puszka powędrowała do serwisu Adama Bieńka w Al. Jerozolimskich. W czwartek będę znał werdykt czy uda się ją naprawić czy muszę poszukać czegoś nowego, jeśli do wymiany będzie płyta główna.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-10-22, 15:04 ]
Sprzęt odebrałem z serwisu, niestety nienaprawiony a od Apollo dostałem zaporową cenę na płytę główną. Tak więc mój ulubiony k200d trafi na forumową giełdę jako uszkodzony a ja zaczynam przygodę z k-r.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach