gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
problem z przeniesieniem bloga na inny hosting
cześć,

kompletnie przestaje sobie radzić z kompami, zaczyna mnie to już totalnie przerastać, dlatego proszę o pomoc.
Mam bloga na wordpressie - był na jednym hostingu teraz przerzucam go na drugi (pierwszy był wolny i drogi).

Przerzuciłem bazę za pomocą phpmyadmina, ale pojawił się problem - baza nazywała się przemekkonczak a teraz musi się zaczynać od access2_
Nazwałem ją access2_przemekkonczak
Zmieniłem konfigurację w pliku wp-config.php
Blog ruszył, polskie znaki są. Ale nie mogę się zalogować, pojawia się błąd.
Blog jest pod adresem:
http://www.przemekkonczak.com/blog

po kliknięciu w loguj mam tak:
http://www.przemekkonczak.com/blog/wp-login.php

i zalogować się nie mogę.
Co mogą oznaczać te błędy:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/access2/domains/przemekkonczak.com/public_html/blog/wp-config.php:1) in /home/access2/domains/przemekkonczak.com/public_html/blog/wp-login.php on line 302

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/access2/domains/przemekkonczak.com/public_html/blog/wp-config.php:1) in /home/access2/domains/przemekkonczak.com/public_html/blog/wp-login.php on line 314

dziękuję z góry za jakiekolwiek wskazówki,
jak będę w stanie, to zrewanżuję się piwkiem.

gilby
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Co prawda dawno się php nie bawiłem, ale z tego co pamiętam to w php.ini była bodajże taka opcja, żeby strona wysyłała się w całości a nie po kawałku.
Pozwalało to między innymi na wstawienie w środku strony kodu modyfikującego nagłówki (np. ustawiającego ciasteczko).

[ Dodano: 2010-03-03, 16:31 ]
Ten parametr o którym pisałem to: output_buffering
Ustaw to na true w pliku konfiguracyjnym i spawdź czy pomogło. Jeżeli nie, to spróbuj postawić do nowa WP z czystą bazą i jeżeli to też nie będzie działać to chyba coś provider namieszał.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ostatnio przenosilem WP pod inny adres w ramach tego samego hostingu, niemniej zrzucalem backup bazy i konfigurowalem na nowo. Pamietac trzeba, ze w panelu admina jest tez adres Twojego wordpressa, wiec trzeba go zmienic rowniez. Wiem, ze najpierw wyszukalem w googlu informacji o przenoszeniu wordpressa, znalazlem jakis "step-by-step". Tylko ze u mnie zmienily sie wszystkie sciezki. Mozliwe, ze skoro Ty zmieniles tylko hosting, a domene zachowales, to wszystko co pisze nie ma znaczenia, niemniej na pewno google zna odpowiedz na Twoje pytanie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mi to wygląda na złą konfigurację serwera

ale w PHP to ja jestem lajkonik ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Gilby, zaloz katalog tmp w roocie lub w katalogu blog i zrob mu chmod na 777. Powinno pomoc.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ok, działa!!
hura!!

dziękuję za rady, problem okazał się jeszcze inny.
Przy edycji pliku configu coś nie poszło i mimo, że wyglądał w notatniku normalnie to był skopany. Wymieniłem go na nowy i poszło.
Potem miałem kolejne problemy z innymi plikami, więc wgrałem wszystkie pliki php na świeżo i poszło.
Dzięki za pomoc.

gilby
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jeszcze RSS'a dodaj ;-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
żebym wiedział jak :-|
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
z tego co napisałeś to najprawdopodobniej był problem w źle zapisanym jakimś pliku , ale jak sobie dałeś radę to fajnie.

tu masz jak dodawać kanał RSS
http://codex.wordpress.org/WordPress_Feeds
URL for comments RSS 2.0 feed
<?php bloginfo('comments_rss2_url'); ?>
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
gilby napisał/a:
ok, działa!!
hura!!

dziękuję za rady, problem okazał się jeszcze inny.
Przy edycji pliku configu coś nie poszło i mimo, że wyglądał w notatniku normalnie to był skopany. Wymieniłem go na nowy i poszło.
gilby


wyslal znak przed kodem po prostu ;) tzw. boom - zawsze zapisuj i otwieraj pliki jako utf8 (i z notepada przerzuc sie na editplusa lub pspada ;) ) zawsze komunikat 'Cannot modify header information - headers already sent by' oznacza w php, ze albo po ?> wsawilismy enter / spacje, albo wczesniej wyplulismy znak (byle jaki, i byle 1 czy byle milion), albo mamy glupie echo/print - przyczyny trzeba zawsze szukac w pliku na ktory wskazuje 'output started at...' (czasami moze to byc takze blad / warning / notice)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dzięki za wyjaśnienie.
następnym razem będę o tą jedną rzecz mądrzejszy.

Co do rss - powalczę dziś wieczorem, może uda mi się odpalić.

pozdrawiam
Przemek

[ Dodano: 2010-03-04, 15:58 ]
no niestety, cały czas mam "Nie ma RSS. Wracaj!"

http://www.przemekkonczak.com/blog/?feed=rss2

gilby
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
sory zły kod napisałem ci
<?php bloginfo('comments_rss2_url'); ?> to jest do komentarzy
<?php bloginfo('rss2_url'); ?> to jest do wpisów

http://codex.wordpress.org/WordPress_Feeds tutaj masz wszystko włącznie z przykładami
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
no właśnie to jest chyba inny problem - ja mam odnośnik do rssów wstawiony,
i ten
Cytat
<?php bloginfo('comments_rss2_url'); ?> to jest do komentarzy


i ten
Cytat
<?php bloginfo('rss2_url'); ?> to jest do wpisów


tylko że po kliknięciu w link do rrsów, pojawia się komunikat:
"Nie ma RSS. Wracaj!"
Tak jakby mój wordpress nie obsługiwał rssów.
Może nie mam zainstalowanych odpowiednich pluginów?

gilby
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
coś jest z wordpresem , on ma na stałe wrzucony rss w swoje funkcje wewnętrzne
http://www.wordpress.org....eaded&pid=21538
popróbuj od podstaw , na początek powyłączaj wtyczki i wrzuć jakąś sprawdzoną pewna skórkę.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jak zrobić żeby tło było na całą stronę?
Gdzie szukać, w body, background?
Mogę pokazać kawałek kodu, ale nie wiem którą część.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
karmazyniello, a jaki to ma związek z tematem wątku?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
O ja, kliknąłem nie w ten topic, ups :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach