corrado  Dołączył: 15 Wrz 2011
[K10D] Autobracketing w trybie M (Hyper-manual)
Witam
Przepraszam z góry jeżeli temat już był - mimo poszukiwań nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Mój problem jest następujący: nie wiem jak ustawić K10D aby w trybie "M" przy włączonym autobracketingu miał "zafiksowaną" wartość przysłony a zmieniał czas w poszczególnych naświetleniach w serii (coś na wzór autobracketingu w trybie preselekcji przysłony).

aktualniemam tak, że gdy włączę bracketing w trybie M to mam stały czas, a zmienia się wartość przysłony, wolę na odwrót.

--
Pozdrawiam
Konrad
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
To jest proste.
Masz ustawione w trybie M. Przysłona jest stała. Kręcisz kółkiem (w zależności jak masz ustawione) przednim lub tylnym i zmieniasz czas w zalezności od upodobania.
 
corrado  Dołączył: 15 Wrz 2011
Dziękuję za odpowiedź, ale Ty piszesz o zwykłym sterowaniu parametrami w trybie M, a mi chodzi o używanie funkcji autobraketingu, czyli podczas jednego naciśnięcia spustu migawki aparat wykonuje serię zdjęć z różnymi parametrami ekspozycji np. 0/+/- gdzie "0" oznacza klatkę bez korekty ekspozycji, "+" oznacza klatkę naświetloną mocniej, a "-" klatkę niedoświetloną (nie jest to definicja książkowa ;-) ale myślę, że wiadomo o co chodzi). Niemniej jednak bardzo dziękuję za odpowiedź, bo wyświetleń tematu jest już kilkadziesiąt i żadnego pomysłu jak to zrobić, w międzyczasie będę jeszcze próbował dochodzić do tego metodą prób i błędów.

--
Pozdrawiam
Konrad

[ Dodano: 2011-10-28, 22:25 ]
Wysłałem moje zapytanie również do Apollo i otrzymałem taką odpowiedź:

[...]
W trybie M niestety nie mamy na to wpływu. Pozostaje wykonanie autobracketingu w trybie AV. Mamy wówczas kontrolę głębi ostrości. [...]

Czyli temat można uznać za zamknięty.

--
Pozdrawiam
Konrad

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach