darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
hehe, jezeli ktos sie chce parac tym zaowdowo, to lepiej chyba zainwestowac w nawijarke jak w linkach powyzszyc zeby moc pracowac w dzien a nie w nocy :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
motaba_virus, zamiast kasetek wielorazowego uzytku polecam kasetki z labu i doklejanie filmu do koncowki, ktora z takich kasetek wystaje. Sa 3 zalety:
- sa za darmo
- uzywasz ich tylko dwa razy, a nie kilka, wiec prawdopodobienstwo porysowania spada
- oczedzasz okolo 2 klatek na film (choc z drugiej strony, w zaleznosci od apratu, ostatnie zdjecie moze byc przyciete/zaswietlone w czesci)

I jeszcze jedno. Jesli zamierzasz sprowadzac film ze Stanow, to radze uwazac na skanery RTG. Pod zadnym pozorem nie mozna przewozic filmow bagazu glownym, bo 30 metrow filmu bedzie nadawalo sie jedynie do zrzucenia z 10 pietra - przynajmniej bedzie fajnie wygladac.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
dzerry napisał/a:
zamiast kasetek wielorazowego uzytku polecam kasetki z labu i doklejanie filmu do koncowki, ktora z takich kasetek wystaje.

To naprawdę dobra rada, film przykleja się także dobrze papierową taśmą tzw "malarską" ( bo tej oryginalnej na szpuli zwykle jest za mało).
Szkoda także forsy na nawijarkę, miałem kiedyś kilka różnych i szybko się ich pozbyłem, bo wcale nie są wygodne w użyciu.
Odmierzasz 1,70 m filmu i nawijasz szybko palcami, setki tak zrobiłem.
Musisz tylko nauczyć się sposobu niekolizyjnego otwierania pustych kaset, ale to da się zrobić.
Całą kasę przeznacz na dobry koreks, albo Jobo albo Paterson.
Powodzenia !
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
ok przekonaliscie mnie z tymi kasetkami, tylko jest jeden problem skad je wziac? bo rzadna mi w domu nie zalega niestety :-/
a co do nawijarki to sprobowalbym jednak z jej pomoca bo spotkalem sie z opiniami ze jednak ulatwia a wiadomo im latwiej tym lepiej :-P
a koreks nie musi byc od razu z najwyzszej polki bo jeszcze nikt nie powiedzial ze zasmakuje w tej chemicznej magii :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nawijarki sa OK. Szczegolnie, gdy akurat musisz szybko nawinac, gdy jest jasno. No chyba, ze zanabedziesz worek ciemniowy. Napisz do iczka, AFAIK ma jedna na sprzedaz. Taką lepszą :-)

A kasetki bierze sie z labu. Za uśmiech. :-)

[ Dodano: 2008-10-26, 22:48 ]
Yeti napisał/a:
bo tej oryginalnej na szpuli zwykle jest za mało
Yeti, ja doklejam do wystajacej resztki filmu. Zwykle laby odcinaja film tak, ze wystaje jeszcze ok 1,5 cm.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
A jakie nawijarki polecacie i jaki ich koszt +/- jest? Bo do ciemni daleko, a myślę że dla mnie nawijarka byłaby wygodniejsza od worka.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bix, jakakolwiek bez nosa. Musi miec ksztalt prostokata z zaokraglonymi rogami.

Zła


Dobra (wystepuje pod wieloma nazwami - zawsze tak wyglada)


starsza wersja


W tych starszyczh trzeba liczyc obroty, w tych nowszych, z "zegarem" jest automatyczny licznik.

A teraz dlaczego? Ta z nosem zuzywa tyle filmu:

A ta bez nosa tyle:


I przy okazji znalazlem takie zdjecie pogladowe na temat kasetek z labu.

 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
dzerry, dzieki za lopatologiczne objasnienie w czym rzecz :-B - tego mi wlasnie bylo trzeba.
tylko teraz pytanie czy ktos ma i chce sie pozbyc owa nawijarke, koreks no i moze ktos w labie pracuje i w kasetki bylby sklonny mnie zaopatrzyc :mrgreen: :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
motaba_virus napisał/a:
czy ktos ma i chce sie pozbyc owa nawijarke
polecam ebay.

motaba_virus napisał/a:
moze ktos w labie pracuje
Daj spokoj. Idziesz do labu i prosisz o zuyte kasetki. Nie ma zandego problemu, oni i tak to wyrzucaja. Ja zawsze dostaje caly karton i wybieram sobie takie czulosci jakich akurat potrzebuje.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Przenosze posty do darkroomu.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
ok nie wiedzialem ze to takie proste :oops: :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam taka potępianą :evilsmile: przez dzerrego ale bardzo ją sobie chwalę. Ta wystająca długość filmu to jest mniej więcej tyle ile i tak się zaświetla przy zakładaniu do aparatu tak, ze moim zdaniem ten kształt nie jest wadą.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
plwk napisał/a:
to jest mniej więcej tyle ile i tak się zaświetla przy zakładaniu do aparatu
No ale przeciez te koncowke musisz jakos dokleic do kasetki, skutkiem czego koncowka jest zaswietlona. Czy sie myle?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgadza się, nie pomyślałem że to wewnętrzny koniec :oops: .
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
dzerry, czy poza ebajem znasz jakieś źródło tanich loaderów?
Znalazłem zatrzęsienie tych z nosem,
jeden ten bez nosa "starszy" (wysyłka do PL = $27.00 ;/ )
oraz jeden bez nosa "nowszy" (w Australii, brak możliwości wysyłki do PL)....
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cypis aka Piotr, tez je znalazlem, najtanszy prostokatny w sklepie widzialem za ~200pln. Bedziemy sobie ceny podbijac na ebay'u :-| .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niedawno były sprzedawane używane na forum oraz na aledrogo po około 50-60 zł.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
plwk napisał/a:
Niedawno były sprzedawane używane na forum oraz na aledrogo po około 50-60 zł.

ale teraz niestety nie uswiadczysz :-(
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cierpliwosci. One sie co jakis czas pojawiaja na ebayu. Niedalej jak pare dni temu, ta najbardziej cool, poszla na angielskim ebay za 5 funtow. Udalo mi sie kupic takie dwie. Jedna z filmem w srodku.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
to moze chcesz sie jednej pozbyc ;-) po co ci az dwie :mrgreen: :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach