kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
I to jak miodzio (chyba w offtopa brniemy)!

Niezła ergonomia, bardzo dobre wykonanie, bardzo dobra współpraca ze wszystkimi szkłami o odpowiednim bagnecie, a przez przejściówki z gwintowymi, niska masa (oj ma to znaczenie na plenerach pod tytułem idziemy przez 4 godziny po torach) itp. No i ten czarny kolor...

Jednym słowem klasa!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No nieeee, to nie jest OT bo o MZ-3 Jowisz sam zapytał ;-) To teraz dostaje komplet informacji, żeby miał pełny przegląd :mrgreen: A informacje od Kiwaczka są z 1. ręki!
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Załamka, MZ-5 poszedł dzisiaj na allegro za 355 zeta. o wersji n lub 3 moge pomarzyc :-?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jowisz, nie daj się - ale zanim kupisz to zobacz tu:

http://www.kenrockwell.com/tech/7p.htm

Lektura obowiązkowa :mrgreen:
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
W rzeczy samej, hihi.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
kiwaczek napisał/a:
I to jak miodzio (chyba w offtopa brniemy)!


Eee.. chyba nie... :-P A czarna MZ-3 JEST miodzio... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
A ja tak sobie jeszcze mysle...

Co prawda piszesz w pierwszym watku ze chcesz body z AF, ale jezeli planujesz uzywanie przede wszystkim ruskiej optyki i masz ograniczone fundusze to moze jednak jakis manual?

ME Super spokojnie dostaniesz ponizej 300 zlotych, ponizej 400 masz szanse utrafic Super A...
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Sęk w tym, że na stare lata -hehe- człowiek robi sie wygodny. No i chciałem podarowac sobie odrobine luksusu ;-) zważywszy, że stary druch Zenith, którego natabene dostałem w prezencie od kumpla zwyczajnie"padł". No i teraz jest problem, bo przesiadka z "ruska" na cos innego to niestety wydatek. Najpierw chciałem kupic solidny używany aparacik z kitowym obiektywem, zobaczyc jak będą chodzić moje stare obiektywy, no i póżniej inwestawać w osprzęt.
Kurcze, może bede musiał rozważyć sprzedaż starego sprzętu i kupno MZ-50 lub MZ-10 w zestawie z jakimiś dobrymi obiektywami i bedzie po krzyku. :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skłaniam się ku koncepcji analogowej, a nie MZ-50 (co najwyzej MZ-10).

Kiedy wracałem po 20 latach na łono ;-) to mój wybór padł na K1000 (nie mylić z K100D :mrgreen: ) bo znalazłem w internecie opinie użytkownika, który chwalac ten ten kultowy aparat opisał, jak to kiedyś musiał go użyć jako podkładkę pod koło samochodu, żeby mu samochód się nie stoczył :lol: Oczywista, że tak pancerna konstrukcja musi działać niezawodnie przez wieki ! I na allegro za 600 (!) zł nabyłem K1000 z obiektywem SMC A 50/1.7 . Szczęście moje nie znało granic, kupiłem skaner Umax do filmów, i mogło tak sobie moje życie beztrosko płynąc, ale..... znalazłem stronę www.pentax.osw.pl a potem Listę Mailową i..... resztę można przeczytac w stopce :mrgreen: :lol: ;-)

A wracając do ad remu ;-) rozważ jednak ponownie analogi ME Super (nie pożałujesz) albo i Super A (Super Program) też nie pożałujesz 8-) A jak wsiąkniesz, to od razu wskoczysz w cyfrankę, nawet jakbyś miał zadłużyć się do wnuków włącznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;-)
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Dzięki za podpowiedź, spróbuję jeszcze cierpliwie poszukać MZ-etek. Jak nic z tego nie wyjdzie to niesteyu wracam do manuala, a tych trochę jest na aukcjach. :-D

Jeszcze pytanko odnosnie Twojego skanera UMAX, faktycznie tak dobrze skanyje negatyw. Jaki to model? To może tez sobie zafunduje, w końcu klisze wywołuja za free.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
He he ten skaner kupiłem, bo nie mogłem patrzeć na to, co wyrabiają laby z moimi (i nie tylko z moimi) zdjeciami :mrgreen:

Skaner Umax Powerlook 2700 Plus. Obecnie występuje jako Benq 2750 i jest na USB, ma ICE (sprzętowe usuwanie rys i kurzu). Z moim miałem dołączony program Silverfast Ai 6 firmy Lasersoft. Skaner 2700 dpi (czyli klatka 24x36 ok 9 MPix). Z efektów byłem zadowolony, ale zabawa jest niezwykle czasochłonna :roll:
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Re: Pentax serii MZ- jaki kupić
Jowisz napisał/a:
Ile kasy przygotowac na zakup bo chciałbym się zmiescić w 250-300zł? Sprawdzałem i porównywałem

No to MZ-3 i 5N nie kupisz chyba, że jakieś przechodzone. Dobre szkło to wydatek 500-700 zł (stałoogniskowe), dobry zoom to jakieś 400-800zł. Więc proponuję Ci jakieś ME Super ze szkiełkiem od razu. Na ebay kupisz od 10 euro :)
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Ciekawe, moze faktycznie taniej za granicą, przykład

MZ-5N nowy, gwarancja, ilość 10 szt
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jowisz napisał/a:
spróbuję jeszcze cierpliwie poszukać MZ-etek.


Mam MZ-5n na stanie. Prawde mówiąc leży u mnie w szafie od roku i się kurzy :). Podpiety jest do niego także battery pack. Moge go sprzedać, tylko instrukcji już nie znajdę :-( . Oczywiście samo body. Jakbys był zainteresowany, to daj znać. Grupowiczowi to nawet tanio :-P .
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
Dzieki, dzieki. Tylko teraz to dopiero mam zagryche i juz mieszam na forum na maxa i za to przepraszam, bo skoro za 460 mógłbym kupic nówke i jeszcze może VAT na granicy odliczyć to mocno sie zastanawiam nad kupnem uzywanego. Normalnie te ceny na e-bay'u ze szczeka opada
MZ-3
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jowisz napisał/a:
juz mieszam na forum na maxa i za to przepraszam


Nie ma problemu ;-)
 
Jowisz  Dołączył: 24 Maj 2006
zorzyk napisał/a:


O ile pamiętam, to jakieś półtora roku temu jeszcze nowe MZ-3 kosztował 2000, MZ-6 1600, a MZ-5n jakies 1700 (ceny bez obiektywu), a MZ-10 to gdzieś tak 1000 zł.


No teraz kumam, bo Zorzyk jest generalnym przedstawicielem MZ-etek Pentaxa na Polskę hehe.

Albo jakas lipa z tymi cenami w Niemczech, hmm...albo jakaś chińszczyzna...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jowisz napisał/a:
zorzyk napisał/a:


O ile pamiętam, to jakieś półtora roku temu jeszcze nowe MZ-3 kosztował 2000, MZ-6 1600, a MZ-5n jakies 1700 (ceny bez obiektywu), a MZ-10 to gdzieś tak 1000 zł.


No teraz kumam, bo Zorzyk jest generalnym przedstawicielem MZ-etek Pentaxa na Polskę hehe.

Albo jakas lipa z tymi cenami w Niemczech, hmm...albo jakaś chińszczyzna...


Ha! Te ceny to np. były w
www.aster-foto.com.pl

Ostanie znane mi ceny MZ-3 QD to bodaj 1360 zł (końcówka sprzedaży w Polsce) w
www.pstryk.pl

Te wszystkie dane wygrzebuję z mojej pamięci, a ta moze byc zawodna :mrgreen:
Ostanie ceny nie mówią nic o cenach w okresie handlu tymi aparatami, np. wielu z nas załapało się w 2004 r. na końcówkę sprzedaży MZ-5n w Fotojokerze za 999 zl :-D Ja zresztą tez.

A wszystko to piszę tylko po to, zebys mógł sie orientować po ile mogą chodzić te sprzety z drugiej ręki.

Co do tej aukcji na ebayu - jeśli dobrze zrozumiałem oni sprzedają naprawę uszkodzenia MZ-5n z gwarancją. Tak więc rozpoczynaj ewentualne negocjacje z Argawenem 8-) ;-)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
Ostanie znane mi ceny MZ-3 QD to bodaj 1360 zł (końcówka sprzedaży w Polsce) w
www.pstryk.pl

kurde, a ja swojego kupiłem za 1700 jakieś nie całe 3 lata temu... :)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:

Co do tej aukcji na ebayu - jeśli dobrze zrozumiałem oni sprzedają naprawę uszkodzenia MZ-5n z gwarancją. Tak więc rozpoczynaj ewentualne negocjacje z Argawenem 8-) ;-)


Ja niemieckiego sie dosc dawno uczylem, ale tez tak to rozumiem.
Moja oferta na BP jest aktualna, tylko nie wiem czy Argawen chce sprzedac z BP czy bez?

A z nowych to moge tylko polecic *ista z FAJ 28-80 za 999.... ale to wg mnie nadal troche drogo. No i *ist nie jest kultowy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach