djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Cholerka, też mam MES ze słynnej Spinnerowej szuflady... Chyba powinienem spiłować front i wygrawerować ME Spinner, co Wy na to?

Może Pentax powinien wypuścić limitowaną serię MESuper model Spinner (tak na wzór producentów gitar, którzy wypuszczaja modele sygnowane słynnymi nazwiskami).
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
djack napisał/a:
Może Pentax powinien wypuścić limitowaną serię MESuper model Spinner (tak na wzór producentów gitar, którzy wypuszczaja modele sygnowane słynnymi nazwiskami).


dobre ;-)

dz.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Cytat
Potrzebuję chętnego do pokoju hotelowego na PPD. Żona musiała zrezygnować z wyjazdu.


Żona o tym wie? :-)

[ Dodano: 2007-04-12, 23:12 ]
noel napisał/a:

Pozostaje tylko zapytać, dlaczego dziś się takiego sprzętu już nie robi?


miałem kiedyś ME bez super i żałuję, że go sprzedałem. A sprzedałem bo sobie kupię kiedyś ME Super ;-) A dlaczego się nie robi? Bo teraz cyfrą się robi ;-) Taniej podobno jest i lepiej choć ja tego nie zauważyłem ;-) Poza tym taki aparat jak ME Super teraz nowy kosztowałby tyle samo co K10D ;-) Zobacz na cenę NIKON FM3a. Dziś znów sobie oglądałem, ale kiedyś go zabiorę do domu ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
djack napisał/a:
Ryszard napisał/a:
Cholerka, też mam MES ze słynnej Spinnerowej szuflady... Chyba powinienem spiłować front i wygrawerować ME Spinner, co Wy na to?

Może Pentax powinien wypuścić limitowaną serię MESuper model Spinner (tak na wzór producentów gitar, którzy wypuszczaja modele sygnowane słynnymi nazwiskami).


Cholerka, a co mi tam, poswiece sie dla nich...

Jako gratyfikacje poprosze o ten zestawik LX2000 z A50/1,2 w czerwonym atlasie...

http://www.mir.com.my/rb/...y2k/htmls/6.htm

A niech sobie na mnie zarabiaja... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Maciek napisał/a:
W wątku IVPPD - dojazd (adres / mapki / kto czym i skąd przybędzie) gucio-59 zgłaszał chęć przyjazdu ale ma problem bo zgłosił się już po
zamknięciu listy uczestników - napisz może do niego na PW.

Widziałem, pisałem, odpowiedzi nie otrzymałem ;-)
Spinner napisał/a:
Nooo Panowie - jak zalapiecie jak to się robi to jest to bajecznie proste i przyjemie chodzi... Wstrzymaj się z bolami Noel - pokaze Ci na PPD...

Tak zrobiłem, chociaż wczoraj poświęciłem kolejne 10 minut zycia żeby załapać jak ten mechanizm działa :mrgreen:
sylwiusz napisał/a:
Ostatnia firma, ktora intesnsywnie rozwijala aparaty z recznym ostrzeniem i doprowadzila je niemal do perfekcji - czyli Contax, zamknela dzial foto niedawno...

coooo?! :shock:
djack napisał/a:
Może Pentax powinien wypuścić limitowaną serię MESuper model Spinner (tak na wzór producentów gitar, którzy wypuszczaja modele sygnowane słynnymi nazwiskami).

W uznaniu zasługo dla Papy Spinnera Pentax wypuścił limitowaną wersję Spinner Gold, podobnie jak w rocznicę 60 urodzin zwykłego Golda. Wersja przeznaczona na rynek Europejski. Do nowinek tej wersji zaliczyć można monit powitalny w wizjerze z Papą Spinnerem jako hologramem. Cena, jak narazie, nie jest znana.

 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Tak właśnie mnie naszło, w sumie cy próbował ktoś z was robić przekładkę pryzmatu i soczewki w punkcie ocznym z ME superki do czegoś innego :?: W sumie można by było zobaczyć czy wlazła by do KX 8-) Tylko ze ME nie ma podglądu przysłony, ale w sumie to w KX jest w tak debilnym miejscu zrobione ze z początku nawet niezauwazyłem ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Tak właśnie mnie naszło, w sumie cy próbował ktoś z was robić przekładkę pryzmatu i soczewki w punkcie ocznym z ME superki do czegoś innego :?: W sumie można by było zobaczyć czy wlazła by do KX


Myslalem o tym

Jakby co sluze pryzmatem i soczewkami z ME :-)
(gdziestam sie walaja po szufladach)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jak już się OT zrobił, to mam pytanie do MESuperowców. Sprzęt nowy nie jest, ale mój chodzi dobrze - i naświetlanie i mechanika bez zastrzeżeń. Tylko gąbka przy lustrze ostatnio trochę sflaczała, ale to mogę sam wymienić. Jest więc jakiś sens wydawać kasę na "rutynowy" przegląd? Jest tam w MES coś, co może się niepostrzeżenie zepsuć tylko dlatego, że aparat ma 25 lat i nie był na czas w serwisie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Jest tam w MES coś, co może się niepostrzeżenie zepsuć tylko dlatego, że aparat ma 25 lat i nie był na czas w serwisie


Niezabałdzo. Widzialem duzo ME z padnietymi migawkami, Mesuper zadnego.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ryszard napisał/a:
Tylko gąbka przy lustrze ostatnio trochę sflaczała, ale to mogę sam wymienić.


Jakbys potrzebowal gabki, to zapraszam za miedze. Mam taka od razu z przylepcem od spodu.

dz.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dzięki! Toście mnie utwierdzili w miłości do aparaciku! :->
dzerry, zmówimy się na privie.
Pozdrawiam!
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Co do Golda to ostatnio w czasie moich wycieczek miałem okazję widzieć takiego "na żywo" nieźle to wygląda!
Stał sobie w komisie ale pan nie był chyba specjalnie zainteresowany sprzedażą bo rzucił taką cenę że nawet przeliczać na złotówki mi się tego nie chciało ;-)
Ogólne wrażenie psuje tylko czarna zaślepka obiektywu sprzedawca twierdził że tak było w oryginale.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Jakbys potrzebowal gabki, to zapraszam za miedze. Mam taka od razu z przylepcem od spodu.

dz.[/quote]
dzerry,a mógłbys podpowiedziec,gdzie mozna taką zdobyc? Ostatnio ciałem filtr akwarystyczny i używałem silikonu-tez od akwarium ;-) .Wolambym takie "wynalazki" stosowac w ostatecznoczności.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
MarWoj napisał/a:
dzerry,a mógłbys podpowiedziec,gdzie mozna taką zdobyc?


http://www.aki-asahi.com/...topren/foam.php

Polecam skladanie zamowien regionalnych, bo jedna osoba* do konca zycia tego nie zuzyje. W tej chwili Aki ma w ofercie tylko zestawy za 10 dolarow (przesylka w cenie).

*nie dotyczy Spinnera ;-)

dz.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
dzerry napisał/a:
http://www.aki-asahi.com/...topren/foam.php


No przecież na pierwszy rzut oka widać że te gąbki to dokładnie w jakich trzyma się scalaki (układy scalone ;) jedynie grubość może być nieodpowiednia ale to zawsze można dociąć :-)
Jedna wycieczka na wolumen (lub inną giełdę elektroniczną) i sklep z gąbkami można otwierać :-D
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
dialer napisał/a:
na pierwszy rzut oka widać że te gąbki to dokładnie w jakich trzyma się scalaki

Na drugi już nie.
Polecam obejrzeć
Gąbki docięte do modelu
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Pisałem o tych które dzerry podlinkował ;-)

A poza tym to same lenie :!:
skalpela im się nie chce użyć ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dialer napisał/a:
No przecież na pierwszy rzut oka widać że te gąbki to dokładnie w jakich trzyma się scalaki (układy scalone ;) jedynie grubość może być nieodpowiednia ale to zawsze można dociąć


No chyba jednak nie do konca. Akurat Aki Asahi to jest naprawde rzadki w dzisiejszych czasach okaz. Mysle, ze mozna mu wierzyc, gdy pisze, ze to material o wyjatkowej jakosci. Abstrahujac zreszta od jakosci, te gabki maja od spodu warstwe samoprzylepna, ktora trzyma jak diabli.

dz.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
dzerry, Czy to nie jest tak, że do światłouszczelnienia tylnej ścianki używa się innego materiału, niż do amortyzacji lustra (grubość, sprężystość, porowatość)?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
emigrant napisał/a:
dzerry, Czy to nie jest tak, że do światłouszczelnienia tylnej ścianki używa się innego materiału, niż do amortyzacji lustra (grubość, sprężystość, porowatość)?


emigrant, nie mam pojecia ;-)

dz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach