Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Aki Asahi w komplecie sprzedaje dwie - grubsza i ciensza - ciensza jest na uszczelnienie... Napewno nie jest to gabeczka od scalakow - to juz niejednokrotnie bylo przerabiane - inna sprezystosc, inne "otworki" - no i naklejona z tylu samoprzylepna warstwa znaaaacznie ulatwia zycie...

Facet jest bardzo mily i solidny - polecam.

Pzdr
Spinner
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
W sumie gąbki do lustra muszą także gwarantować światłoszczelność, bo -teoretycznie- światło wpadające przez wizjer podczas ekspozycji mogłoby zmniejszać kontrast zdjęcia.
Natomiast, co do grubości, to gość z linku podanego przeze mnie sugeruje, że do prawidłowej pracy lustra potrzebna jest odpowiednia grubość gąbki.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Spinner, a czy brałes od niego te okleiny do korpusów ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dada napisał/a:
Spinner, a czy brałes od niego te okleiny do korpusów ?


Ba! Nie dosc, ze bral, to od tych oklein wpadl w tosyczny zwiazek ze mna ;-) A tak na serio to bral i ja tez bralem. Bralismy jeszcze z http://www.cameraleather.com. Masz pytania - wal.

dz.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
vector napisał/a:
Cytat:
Potrzebuję chętnego do pokoju hotelowego na PPD. Żona musiała zrezygnować z wyjazdu.



Żona o tym wie?

Dlatego profilkatycznie napisał "chętnego" a nie "chętną". A nuż żona przeczyta :mrgreen:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Co do gąbeczek, to pod elektronika w każdym dysku twardym znajduje się całkiem znośna gąbeczka wiec jeśli jakiś padnie to można sprawdzić czy się nada :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dzerry, A nie będziecie coś jeszcze takiego ściągać? Też chętnie bym się uzależnił od kilku oklein :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja też jestem chętny na gąbkę i uszczelnienia (kto wie może na jakąś naturalną okleinę też się skuszę :?: ). Gdyby ktoś z Was chciał się pozbyć trochę gąbki (tak na jednego ME-superka ;-) ) to chętnie odkupię lub jakieś wspólne zakpy :?: .
P.S. Widziałem w jakimś korpusie, że te uszczelnienia ktoś sobie zrobił z czarnego gęstotkanego sznurka odpowiedniej średnicy - coś takiego jak jest przy dekielkach tylko odpowiednio grubsze...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a ja dzis obejrzalem swojego LX-a....i coraz bardziej zaczynaja odchodzic okleiny.....na spokojnie obejrze sobie tez gabeczki......
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
mój ME zaświetlał film - poszły uszczelnienia sprawe załatwiła aksamitka dostępma w każdym sklepie z pasmanterią, gąbke też wymieniłem i wszystko wróciło do normy :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dada napisał/a:
Spinner, a czy brałes od niego te okleiny do korpusów ?


Tak, jak juz Dzerry Ci odpowiedzal, efekty juz pokazywalem na forum ale skoro nie widziales to prosze:

http://www.fotosik.pl/pok...6b2da82302.html

http://www.fotosik.pl/pok...8a9715e060.html

:mrgreen:

Pzdr
Spinner
 
danpe_
[Usunięty]
dzerry napisał/a:
Ryszard napisał/a:
Tylko gąbka przy lustrze ostatnio trochę sflaczała, ale to mogę sam wymienić.


Jakbys potrzebowal gabki, to zapraszam za miedze. Mam taka od razu z przylepcem od spodu.

dz.



Tak w temacie: gąbki - uszczelnienia w moim właśnie nabytym ME z tyłu nie istnieją, jakby ktoś miał tanio na zbyciu (np kupił dużo) to proszę o cynk, chętnie troszkę odkupię. Bo chyba jakieś gąbki mają tam być ,sądząc po resztkach dziwnej substancji, które obserwuję...

Zresztą gąbka z przodu przy lustrze też nie lepsza - połowa nie istnieje :/ także to nawet pilnie bym nabył.

A takie oklejenie sobie aparatu ciekawą skórą to jaki koszt? Od dawna mi się marzy, trudne to? Pentaxa ME bym sobie okleił. Nawet kiedyś widziałem fajną stronkę z "tjuningowanymi" w ten sposób aparatami, świetna sprawa.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Tak, jak juz Dzerry Ci odpowiedzal, efekty juz pokazywalem na forum ale skoro nie widziales to prosze:


Spinner, ja nie widzialem, ale to co pokazales jest super, szczegolnie MX
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
przepraszam, ale czy wszyscy posiadacze MEsuper maja je od spinnera? :D
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
mily napisał/a:
przepraszam, ale czy wszyscy posiadacze MEsuper maja je od spinnera? :D

No to chyba ja jeden nie. Ale 50/1.7 już tak :-) .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
przepraszam, ale czy wszyscy posiadacze MEsuper maja je od spinnera?

Nieprawda, ja np mam pół* mesupera od Alkosa.

*na razie, bo jeszcze nie dojechał zza kanału ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja też zaliczam się do wyjątków, choć wszystko jeszcze przede mną ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ja mam z komisu.
 
danpe_
[Usunięty]
A ja nie powiem od kogo.
GĄBKI MI CZA!! :-P
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
danpe_ napisał/a:
GĄBKI MI CZA
To najczęstsza przypadłość po 25-30 latach pracy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach