Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
:-) Nie ma za co. Twoje części pomogły ocalić kolejnego ME Super który w najbliższym czasie znów zacznie żyć :mrgreen: Dzięki!

[ Dodano: 2017-11-13, 23:35 ]
Nie zaglądałem na forum jakiś czas ale mój ME Super o którym mowa we wcześniejszych wpisach zdążył naświetlić parę klatek. Niestety po pierwszej rolce okazało się że przepuszcza światło (pierwsze zdjęcie, film AgfaPhoto APX 400) Ogólnie nie wiem czy to wina wywołania czy skanowania czy ten film tak ma ale zdjęcia wyszły jakieś blade. Po włożeniu kolejnego filmu okleiłem aparat taśmą i problemu z przepuszczaniem światła już nie było (kolejne kolorowe zdjęcia, film Kodak Ektar 100). Przy okazji... Czy normalne jest dla Ektara 100 takie zielonkawe zabarwienie? Czym może to być spowodowane?



 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Miło mi odświeżyć wątek po dwóch latach. Kilka tygodni temu trafił do mnie ME Super w świetnym stanie. Pierwsze wrażenie chyba wspólne dla wszystkich: malutki :) ale bardzo ergonomiczny.


Po naświetleniu ok 1/3 rolki zwinąłem i wywołałem dla sprawdzenia, czy aparat nie przepuszcza światła i czy ogólnie działa ok. Wszystko wygląda dobrze, są pierwsze odbitki, a aparat zaczynam zabierać na spacery po mieście.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:-B :-B :-B
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
klechu, super. Tak trzymaj!!!
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Dzięki Panowie :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jest moc!
To z kotem świetne :-)
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
Ryszard napisał/a:
To z kotem świetne :-)

Przekazałem wyrazy uznania bohaterowi zdjęcia - Pumeks dziękuje za komplement ;-)
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Dzień dobry.Mam pytanko jak działa program auto w pentax ME super ? Z tego co wyczytałem to ustawiając przysłonę aparat sam dobiera czas i pokazuje w wizjerze.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
metall1000 napisał/a:
Dzień dobry.Mam pytanko jak działa program auto w pentax ME super ? Z tego co wyczytałem to ustawiając przysłonę aparat sam dobiera czas i pokazuje w wizjerze.
Cześć, tak właśnie działa. Priorytet przysłony czyli tryb Av.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
To u mnie auto nie działa muszę ustawiać przyciskami tak jak w trybie M. :cry:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A jakie masz objawy?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
metall1000 napisał/a:
muszę ustawiać przyciskami tak jak w trybie M
Proponuję pokręcić tam i z powrotem kółkami: trybów naświetlania, kompensacji ekspozycji oraz czułości filmu. Jeżeli diody w wizjerze nie świecą stabilnie ciągłym światłem, tylko jest jakaś dyskoteka, wtedy warto wyczyścić styki i baterie, ew. wymienić ogniwa na nowe. SR44/LR44 robią robotę.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Jak ustawiam na auto to sam nie dobiera czasu do przysłony muszę ustawiać przyciskami tak jak w trybie M.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Diody świecą stabilnym światłem .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Czyżby coś pod kółkiem trybów nie stykało? A jaki masz obiektyw?
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Revuenon 50mm 1,9
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
A czy w trybie auto powinna świecić się dioda przy literce M .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szukałeś rozwiązania w instrukcji obsługi?
https://www.butkus.org/ch...ax_me_super.htm
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
metall1000 napisał/a:
dioda przy literce M
Świeci w trybie M, w Auto nie. Właśnie sprawdziłem. Coś nie tak z aparatem.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
U mnie świeci cały czas M .Dzięki za pomoc będę reklamował aparat :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach