Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Materiał na miech do 4x5
Cześć

Pozdrawiam wszystkich

Właśnie jestem w trakcie wydruku na drukarce 3d mojego pierwszego aparatu 4x5 ;) Muszę skonstruować miech, ale mam takie pytanie

z jakiego materiału to wykonać, żeby ustrojstwo się nie elektryzowało i nie zaświetlało materiału światłoczułego i nie przyciągało pyłków itp.

Pozdrawiam

Piotr
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pioter, w oryginałach są często ze skóry lub po prostu papierowe. Wiem, że na Ali można dostać gotowe. Proponuję zapytać na : www.korex.net.pl/forum/
Jest tam kilka osób, które same wykonywały miechy do swoich LF. Z pewnością pomogą a może i komuś zbywa.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
powalos napisał/a:
Pioter, w oryginałach są często ze skóry lub po prostu papierowe. Wiem, że na Ali można dostać gotowe. Proponuję zapytać na : www.korex.net.pl/forum/
Jest tam kilka osób, które same wykonywały miechy do swoich LF. Z pewnością pomogą a może i komuś zbywa.

Dzięki serdeczne
Pozdrawiam :)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Jeśli chcesz robić samemu to: papier japoński, tkanina blackout, brystol, klej kontaktowy.

Papier japoński ze względu na swoją wytrzymałość na zewnątrz, w środku żebra z brystolu, tkanina blackout w środku. Na youtube znajdziesz filmy ładnie pokazujące jak to zrobić.
To tak w skrócie :mrgreen:
W razie dalszych pytań pisz :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach